Skocz do zawartości

"Upiększenie" modelu.


Freez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Udało mi się ukończyć mój pierwszy model tworzony od zera z wykorzystaniem concept artu oraz przy pomocy podstawowych technik modelingu. Generalnie, podłubałem, podłubałem i wyszło. Chciałbym teraz nieco urozmaicić mój projekt tylko że tutoriale które przerobiłem nigdy nie ukazują co następuje po stworzeniu modelu. Chcę dodać do tego nieco realistyki poprzez jakieś tekstury, światło i scenerię jednak nie wiem od czego tu zacząć. Spróbowałem nałożyć dwie tekstury z bazy mental raya, jednakże wyglądają one... średnio. Czy ktoś byłby w stanie mi doradzić co należy zrobić aby przedstawić dany model przykładowo w jakimś portfolio? Pozdrawiam.

[ATTACH=CONFIG]99550[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]99551[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przecież jest ok jak na początek, tylko chyba brakuje dziury przy wylocie. Teraz poszukaj tutoriali na temat UVW Unwrap i na temat teksturowania, potem Materials i Lighting. Tekstury znajdziesz np. na cgtextures.com Jeśli chodzi o unwrap, znajdziesz coś na ten temat w helpie Maxa.

Niekoniecznie musisz szukać tutoriali na temat pistoletów, może być coś o jakimkolwiek obiekcie technicznym złożonym z metalu i plastiku, techniki będą te same i tylko musisz przełożyć na swój model.

 

Sam model ma daleko do doskonałości, więc na full realizm nawet z teksturami i światłem nie ma co liczyć, ale też nie ma sensu zatrzymywania się wiecznie przy modelingu (na doskonalenie tego będzie czas przy następnym projekcie), a taki gotowy modelik z teksturą i światłem jednak motywuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem lufę tuż przy wylocie bo planowałem dać tam zwykłą czarną teksturę tworzącą wrażenie "głębi". Mapowanie mam nieco ogarnięte, bo już się tym bawiłem z tym że po prostu nie wiem jak dopasować "otoczenie", czyli światła, tło i tak dalej. Tak aby chociażby prezentował się jak te tutaj:

C4D-Free-Model-Julian-Salamanca-Gun.jpg

Niekoniecznie z kulami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na temat oświetlania sceny przy pomocy map hdri. Zapoznaj się z sahderami złożonymi jak blend i z wykorzystaniem mapek typu mix, falloff, modele genialny nie jest ale jak go jeszcze troszkę dopracujesz i zbudujesz mu fajna scenę z dobrym oświetleniem i ładnymi refleksami i porządnymi shaderami to mankamenty modelu jednak znikną. Tak naprawdę to teraz najpierw wymyśl jak chcesz ten pistolet pokazać stwórz najpierw scenę tylko się nie kieruj tak banalnymi referkami jak ta co pokazałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności