Skocz do zawartości

Model 3D: indonesia-boat


saladynsan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

texturom na razie podziękuj, też tak jeszcze niedawno robiłem, że model i potem szybko texturki, afekt był mizerny(ani na jednym, ani na drugim się nie skoncentrowałem wystrczająco). Dokończ najpierw modelowanie, bo model ładny, tylko wymaga dopracowania, co ode mnie: głębsze dno (może nie płaskie), jakieś belki po bokach (na dnie) i grubsze podpórki na daszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dopiero teraz przeczytałem wasze wypowiedzi na pewno do nich się zalecę...

 

5tr.jpg

 

-dno jest płaskie bo to pseudo motorówko-tratwa:)

-Ster oczywiście poprawie, on jest tylko tak zrobiony, nawet śmigła jeszcze niema.

-Co do podpórek na daszek może dać o trzy więcej dwa po bokach i jeden z tylu bo robić je grubsze no nie wiem

-A teraz liny...hmm myślałem że zrobić jej chamsko napięte żeby skrzynie teoretycznie się nie ruszały...mogę to zmienić chodzi nadal zastanawiam sie na narzuceniem na te skrzyni jakiegoś materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tekstury sam przez to przechodzielem, raczej miizerne, ale ales zum forward lookin Ty versteje miś?... :) ogolnie dobrze byloby gdybys jakies foty gotowej takiej lodzi zaprezentowal, wterdy mozna by wszystko przy okazji opblookac io zinteroretowac prawiknie jak na ludzi dobrych przystalo :)

tak pisze i pisze bo lodki masci wszelkiej i roznorakiej w moj krag zainteresowan wkraczja szparkim krokiem, ale tez moze glupoty wypisuje bo nie panuje przezbytnio na palcyma memi, totez z gory przepraszam za zasmiecanie, jtro sie poprawie :D

 

edit'":

powiedz mi prsze coz to takie pseudo motorowka-tratwa bo za chiny dajmy na to nie kojarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy po kolej

-hmm ludka z filmu anakondy no cóż może gdzieś w mojej wyobraźni siedzi ta łódka chodzi dobrze jej nie kojarzę

 

-Texturowanie no cóż nigdy nie byłem w tym dobry i mam nadzieje że przy tej łódce czegoś się nauczę dzięki waszej pomocy...liczę na was:)

 

-Ciężko że bym dał fotkę tej łódki bo w sumie to dzieło mojej wyobraźni, jest to tak łódek w jakich na dalekim wschodzie ludzie mieszkaj tylko mniejsza wersja i służąca do przewozu towaru albo kto jak woli do przemytu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Indonezja kojarzy mi się z raczej starymi łodziami, itd. dlatego nie pasuje mi tutaj tekstura pokładu... wygląda jak wypolerowane i wypucowane drewno z łodzi no, nieco droższej;) Ale domyślam się, że tekstury to zostaną na "deser"

Pozdr!

PAweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie to co wszyscy wówią: TEKSTURY

są niedopracowane "zbyt świerze", poza tym skoro już masz takie dechy na burtach to ja bym je juz raczej wymodelował. To ci nie powinno zając za dużo czasu a efekt będzie zdecydowanie lepszy nuiz mapa którą wstawiłeś. I daj tam jakieś ciemniejsze stare drewno bo bardzo ciemne opony za bardzo kontrastują z tym materiałem który jest teraz

Ogólnie troche pracy jeszcze ale zapowiada się całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracaj do modelu bez texturek i pobaw się w wymodelowanie wsyztskich szczegółów na pokłądzie - osobiście mi brakuje, knag bo to na czym trzymają sięopony to nie są knagi ale jakies takie dziwne metalowe oczka - po za tym te "oczka" powinny mieć jakis sposób na mocowanie do kadłuba (nawet zwykły cylinder wokoło by wystarczył)

no i dalej: dwie opony na każdej burcie wystarczą (daj lepiej jedną na dziób to najwrażliwsze miejsce na łodzi) jeśli jeszcze możesz to przesuń tą plandekę i wsyztsko pod nią na środek bo tam powinien stać sternik (analogicznie do steru) a jak załadujesz to miejsce skrzyniami to nie będzie dla niego miejsca.

ogólnie praca jest OK ale za bardzo chcesz pokazać finał a za mało koncentrujesz się na samej łodzi a to już całkiem nie dobrze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zostanę przy rumplu, zastanawiam się jeszcze czego brakuje tej łódce.

Myślę żeby dodać liny mocujące to płachtę, która jest na skrzynkach bo jak na razie ona na nich leży...jakaś postać siedzącą z rumplem...no i trochę z tłem popracować dać większe fale albo deszcz ..hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję mgłę i wyłaniającą się z niej łódź, skierowana w strone kamery dziobem ewentualnie półbokiem...

a dodać powinieneś jeszcze zbuchtowane liny na pokłądzie i zdecydowanie popracować nad teksturkami (najbardziej brakuje mi zacieków na burtach i zieleni tam gdzie styka się burta z wodą i na oponach), natomiast płachta powinna być ciemniejsza (prawie czarna), mokra i postrzępiona na brzegach.

a co do postaci na łódce to powinna być jedna: tajski rybak siedzący w żółtym sztormiaku na skrzynce na rufie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadało się fajnie, ale pomimo niezłego modelu skaszaniłeś scenkę.. wygląda bardzo kiepsko.. popracuj nad światłem i materiałami... Słabiutko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saladysan: czytasz czasami posty??

przecież co rusz mówimy ci abyś poprawił teksturki i otoczenie i oświetlenie a ty ciągle się pytasz co poprawić??

weź popracuj nad modelem, stwórz dobre tekstruki zamapuj, dodaj GI, raytrace na wodę, mgłę dookoła, postaw kamerkę bliżej wody i skieruj target na dziób. pobaw się kaustyką i dopiero wtedy pytaj się czy coś zmienić.

jak na razie to pytasz się zaraz po skróceniu brezentu albo zaokrągleniu dziobu.

przeciez nie możemy ci powiedzieć: "weż takie i takie światło, ustaw tak i tak i skieruj tu i tu dodaj to i to według ustawień takich i takich", bo wtedy nie była by to twoja pracka ale wspólna (tylko pomysł byłby twój).

czasami zamiast pytać na forum pooglądaj jakieś dobre zdjęcie na http://www.google.com i porównaj ze swoją scenką i wtedy dopiero zadaj konkretne pytanie w stylu "jak osiągnąć takie odbicia na wodzie jak na tym zdjęciu..."

czasami dobre zdjęcie zastępuje tysiące ogólnikowych pytań a podsuwa nowe bardziej konkretne

pracuj i twórz dalej bo to ciekawy temat...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...tweety....ja chciałem chodzi trochę konkretów od M@ti....żeby jak na razie nie było problemu z txt wrzucam tego rendera:P...co do twoich spostrzeżeni to się zgadzam będę na tym wszystkim pracował, ale powoli bo mam teraz zaliczenia i teoretycznie powinienem się uczyć.

 

11tr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saladynsan - Tweety wyręczył mnie w pisaniu posta :)

Hmm... teraz scenka ma swój klimat, ale nadal jej sporo brakuje.. np. chmury są zupełnie nierealistyczne... pracuj, pracuj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności