Skocz do zawartości

Autodesk - koniec licencji wieczystych.


jaceks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Imperator

Bardzo dobra wiadomość! Gdzieś jest oficjalna zapowiedź?

Może kupię MACa :) albo HACKINTOSHA.

 

- - - Połączono posty - - -

 

@Olaf

Więc tak:

- Klucze zweryfikowane prze Adobe.

- Tak, są to licencje do użytku komercyjnego. T

- Obszarowo - też jest ok - licencja dla Europy.

 

Są jeszcze jakieś inne uwarunkowania w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silverfox na ich forum ludzie często pytali czy będzie i odpowiedzieli, że będzie ale, że to potrwa i nie jest ich priorytetem, może być za miesiąc albo za 2 lata, nie podawali żadnych terminów ani szacunków więc raczej bym życia sobie nie układał w kierunku tej niewiadomej :)

 

-edit-

teraz wyczytałem że przez najbliższe 12 miesięcy skupią się na rozbudowie funkcji wersji na maca a potem zaczną przenosić na inne platformy czyli raczej 2 lata niż 2 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyczytałem że przez najbliższe 12 miesięcy skupią się na rozbudowie funkcji wersji na maca a potem zaczną przenosić na inne platformy czyli raczej 2 lata niż 2 miesiące :)

 

Daj linka :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jezeli adobe na helpdesku potwierdzil ze to sa lićencje do uzytku komercyjnego to super.

 

Sami sprzedawcy to piszą, no ale tu trzeba brać zasadę ograniczonego zaufania.

W przypadku kontroli jeśli ma się klucz i fakturę? To chyba wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to NO-CD to wałek, który kiedyś pęknie. Nie ma pudełka, sam klucz, było kiedyś coś takiego z win8 chyba klucze przechodziły, a po czasie blokowali jako piraty. Sam mam CS6 i przy moim użytkowaniu w CC nie ma nic wartego przesiadki, jeśli miałbyś szanse na legal CS6 i jeszcze taniej niż był to imo dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest owiane tajemnicą - skoro mają jakieś "lewe" klucze to czemu nikt ich nie ściga za ich sprzedaż? Nie rozumiem tego.

Są oferty sklepów np cyber-sklep gdzie można od firmy działającej w Polsce kupić CS6 master collection.

http://www.cyber-sklep.pl/adobe-master-collection-cs6-win-esd-dvd-en-gdata-p-113.html

co sądzicie?

 

Nie no jednak są w CC ulepszenia warte uwagi, nie przesadzajmy :) Ale zbyt drogie to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obeznany mógłby stworzyć checklist - listę warunków które musi spełniać program CS6 aby:

- być legalnym,

- do użytku komercyjnego?

Jakich pułłapek unikać? Na co zwracać uwagę?

Ogólnie jaki sens sprzedawania takiego programu do użytku nie-komercyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem podsumowując - kupując CS6 patrzymy na 3 rzeczy:

- Rejon: Europa (uważać na: licencje dla Azja-Pacyfik oraz inne nieeuropejskie rejony) - dementowane w innym poście na max3d.pl

- licencja bezpośrednio CS6 (uważać na: CS5.x z osobnym upgradem do CS6)

- typ licencji: komercyjna (nie może być edukacyjna).

 

Czy jest istotne czy licencja nie była wcześniej używana ? Chyba nie bo ma się prawo do sprzedania posiadanej licencji.

 

Czy coś pominąłem ?

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem klucz do CS6 Master Collection to po prostu napisałem do Supportu, podałem im go i zapytałem czy jest to licencja na Europę i komercyjna... potwierdzili, zapłaciłem, przerejestrowałem, mam :-) Trwało to kilka godzin :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem klucz do CS6 Master Collection to po prostu napisałem do Supportu, podałem im go i zapytałem czy jest to licencja na Europę i komercyjna... potwierdzili, zapłaciłem, przerejestrowałem, mam :-) Trwało to kilka godzin :-)

 

1) Przesłali Tobie numer przed zakupem, abyś mógł to sprawdzić?

2) Gdzie kupiłeś i jaka była cena? :)

3) Miałeś CS5.x i upgrade do CS6, czy od razu CS6?

 

- - - Połączono posty - - -

 

Nie ma regionalizacji przy produktach Adobe - przynajmniej w CS. Nie ma o tym jednego słowa w regulaminie. Tylko wersje językowe. Ale to dla wygody usera.

 

Zatem skoro licencja jest komercyjna oraz nie ma upgrade'u (CS5.x -> CS6) to zakup powinien być bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od człowieka z tego forum, ponad dwa lata temu, sam klucz. Jak dobrze pamiętam to było tak, ze firma w której pracował wyzbywała się sprzętu, m.in. pakietów AMC CS6, miał kilka sztuk., wiem, że już się rozeszły. Wiesz, to było na zasadzie aby mnie upewnić, ze nie dostaję bubla, to mi po prostu dał klucz :-) To była wersja od razu CS6, żadnych upgradeów, zapłaciłem niecałe 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kupiłem CS6 jakieś 2,5 roku temu. Wypełniłem druk przeniesienia licencji, zapłaciłem, na drugi dzień już miałem produkt zarejestrowany na swoim koncie. Dostałem potwierdzenie z Adobe że to pełna komercyjna wersja. Do dzisiaj widzę go w swoich produktach na koncie Adobe więc wszystko chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Adsk tłumaczy, że w tych zmianach chodzi tylko o to, żeby ułatwić Wam obliczanie kosztów... na przykład, jeśli jakieś studio nie jest w stanie obliczyć sobie, ile musi zapłacić za licencję Mai, to teraz już wie, że za jedną licencję sieciową zapłaci po prostu x2.5 ceny tego samego programu w wersji node-locked. Czyli jakieś 8.000 Euro za Maję na dwa lata. Netto. Od razu łatwiej prowadzić studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk - jest tyle fajnych programów, musicie z tego (shitu) 3ds korzystać?

 

Odnośnie Adobe od NO-CD dostałem info że:

- licencja jest komercyjna

- nie jest to licencja CS5.x i upgrade do CS6 tylko od razy CS6.

Czy to rzuca jakieś nowe światło na temat?

Czy jest możliwość że oni sobie w jakiś sposób wygenerowali klucze?!

Chyba nie nabiliby sobie >600 pozytywów?

Jak obserwuję aukcję, w ciągu 3dni sprzedali 6 nowych kopii CS6. A więc idą.

 

Jestem ogólnie zdania, że należy maksymalnie się powstrzymywać przed dawaniem swoich zapracowywanych pieniędzy na jakieś subskrypcje.

Co za czasy - sprzęt jest obliczony, tak że za 5lat ma się zepsuć a dodatkowo jeszcze tym od softu palma odbiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności