Skocz do zawartości

POJAZD 3D : P-40 Curtis "Flying Tiger"


Goliath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Prezentuje wam dzis moja pierwsza ukonczona (jak dla mnie) prace.Jestem totalnym amatorem ,ktory lubi wiedziec jak sie cos robi , i tak stalo sie w przypadku grafik 3d.Ucze sie maxa od 2 miesiecy i 'pozeram' wszysktie tutoriale jakie tylko moge znalezc.Prosze o kreatywna krytyke.

 

Model wykonany na podstawie zdjec i rysunku technicznego konstruktora.

Textury wykonalem z pomoca adobe photoshop (dlatego jakosc nie jest najlepsza).

W maxsie zwykly render.Po tym obrobka w photoshop'ie - motion blur dla wprowadzenia atmosfery ruchu.

 

Wiem , ze moja praca moze byc smiechu warta dla niektorych z was (niektore prace po prostu sa piekne!) ale dla mnie to 1szy projekt, ktory doprowadzilem do jako takiego konca po 2 miesiacach nauki 3d s maxa...

 

P.S. Kabina pilota jest pusta - prace w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm no nawet nieźle :)

-na śmigło przydał by się duuuuuużo większy motion blur

-oświetlenie samolotu nie bardzo pasuje do zachmuzonego nieba w tle

-istandardowo texturki nie są zużyte :/

 

Dzieki!

 

Smiglo bedzie zrobione! - i nad oswietleniem tez troche popracuje :) - no coz po 2 miesiacach trudno miec wiele wprawy ;)

 

Co znaczy - texturki nie sa zuzyte? Dodac jakies smugi od smaru , zabrudzenia itp ?

 

Mogło by być więcej obiektów

 

To chyba da sie zrobic , tylko musze zrobic 2 texturke zeby sie troche samolot roznil.Najlepiej bybo by dodac inny samolot - np bombowca , ale niestety to moj pierwszy model samolotu , wiec troszke by potrwalo dodawanie objektow hehe. Ale mysle , ze z inna texturka i jesze jednym samolotem bedzie to juz wygladac ciekawiej.

 

Dzieki za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oceniania prac w odniesieniu do tego "ile kto siedzi w grafice" byl juz poruszany pare razy, wiec sie nie wypowiadam.

 

Co do pracy, to samolot wyglada jakby pol bylo w ruchu a pol w spoczynku, po za tym materialy do porawy, przydalby sie jakis efekt zuzycia, zabrudzen itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model zapowiead sie bardzo dobrze ale trzeba by nad nim jeszcze posiedziec bo narazie kojazy mi sie z kartownwym samolotem... glownie za sprawa tych nierownosci przy laczeniu durzego skrzydla z kaldubem, podobnie nierowno jest w okolicach kabiny pilota i z tylu tylnych skrzydel.

ja bym tez zrobil chmury mniej realistyczne a bardziej plastyczne troche jak na podelkach sklejanych modeli... ale to juz moja taka wizja i nie nazucam.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zapewne komuś potpadne ale to NIE jest P 40 no chyba że jakaś wersja testowa czy betta... kompletnie inny wlot powietrza,kabina mi przypomina kabine bardzie z ił 2 wersji bez tylniego gunnera. kolejny myk to szczeliny tak w kabinie jak i rzy nasadzie goleni podwozia ( tam dzie łączy się z skrzydłem), brak 0,50 no i coś jest z mapingiem ( ta gwiazda jakas rozciagnięta) coś dziwnego dzieje się przy nasadzie steru kierunku..... itd itp.... Sorki za ostry kometaż ale p-40 nalerzy do grona moich ulubionych myśliwców z WW2 ( zaraz po P-51 D 20 NA lub 5 NT ) ... przenieś do działu wip i popracuj nad modelem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności