Skocz do zawartości

3d maxiarze jakie jest wasze podejście do wynajmu maxa? itd.


Wirnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od wielu lat mam 3d maxa i co roku kupuję subskrypcje.

 

Instaluję co trzecią wersję bo nie lubię zmian:)

 

Niekupienie subskrypcji w tym roku oznacza pożegnanie się z "własną odnawialną" licencją maxa na zawsze...

pozostaje wtedy ta ostatnia 2016 która może służyć przez następne parę lat bez opłat,

a gdy będzie potrzeba to zawsze można wynająć na jakiś czas nowszego maxa..

 

Adobe CS6 mam i jakoś nie musze jeszcze przesiadać się na nie moje tylko wypożyczone CC.

 

J mocno zastanawiam się co zrobić..

Jakie jest wasze podejście, co zamierzacie zrobić?

pytam głownie tych którzy tak jak ja mają własne wersje i co roku kupują subskrypcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skoro instalujesz co trzecią wersje to zapewne nie jesteś częścią jakiegoś większego cyklu produkcyjnego i nie musisz mieć aktualnej wersji.

Autodesk oferuje teraz 3 letnie subskrypcje, płatne z góry - chyba że dotyczy to tylko nowych licencji - trzeba by dopytać.

Pytanie też czego może Ci brakować? Mi głównie wsparcia pluginów dla starych wersji Maxa. Gdyby nie to, to być może dalej byłbym na bardzo stabilnej wersji 2009.

 

Jakie jest moje podejście do wynajmu?

Stanowczo za drogo - przechodzę na najtańszą Cineme + Corone + jakiś scatter. Mam dużo bibliotek szaderów i modeli - oby nie było problemu z przeniesieniem tego. Trochę szkoda pewnych skryptów i pluginów - najwyżej trzeba będzie robić część pracy wciąż w maxie.

 

Zresztą po wprowadzeniu licencji zostanie spora gruba ex userów Maxa do zagospodarowania, wiec liczę na ciekawe promocje ze strony konkurencji Autodesku. Choć wiadomo, gdy się na sofcie zarabia to mniej sie patrzy na cenę a bardziej na wygodę i możliwości. Mimo wszystko ta podstawowa Cinema do wizek wygląda bardzo ciekawie.

Edytowane przez marograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypozyczaniem to jak z grami na Steamie - ludzie panikuja ale tak na prawde za daleko to zaszlo zeby teraz wrocili do poprzedniego modelu. Mozesz zostac przy starej wersji, przesiasc sie na inny soft albo placic subskrypcje. Nie ma co debatowac - AD nie zmieni tego podobnie jak nie zmieni tego Adobe. Teraz jeszcze nie ma wielkiej roznicy pomiedzy wersjami - mozesz poczekac z subskrypcja az przepasc bedzie wieksza. Pytasz na forum ale koniec koncow to Ty wiesz najlepiej czego potrzebujesz na prawde - jesli nowe wersje nie oferuja niczego co ci potrzebne to po cholere sie przesiadac? Jak zaczniesz odczuwac braki - wtedy sie przesiadziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez siedzę nadal na 2014 i jakoś nie mogę się przekonać do 2016 pomimo ze ze posiadam w firmie jedno stanowisko z tym maxem ( właśnie w dzierżawie ) ale zasadniczo tylko ze względu ze czasami dostaje pliki zapisane w 2016 i nie tyle dotyczy to scen co pakietów shaderów. Coś co mnie osobiście doprowadza do szewskiej pasji w maxie brak kompatybilności z wersjami wcześniejszymi. Coś co posiada C4D banalna sprawa a cholernie wygodna. Natomiast co to dzierżawy to jak dla mnie na razie ten system zdaje egzamin w przypadku programów adobe, nie musiałem kupować całego pakietu tylko na co dzień PS i AI a inne wydzierżawiam wtedy kiedy tego projekt wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności