Skocz do zawartości

Zestaw do pracy w 3Ds Max. Prośba o opinię


Masjerz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest rendering i rendering. zależy, co chcesz robić. na słabym sprzęcie też można prowadzić pracę zarobkową o ile nauczysz się optymalizować sceny i oszczędzać moc obliczeniową planując rendery i ich jakość z wyprzedzeniem. jeśli nie masz jeszcze wiedzy o konfigurowaniu silnika renderującego a chcesz renderować dużo i szybko, niech pomogą Ci koledzy znający się na sprzęcie. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie majac kasy nie ryzykowałbym kupna uzywki: dysk pewnie już na wymarciu a karta graficzna jest słaba.

Może i5 plus 750Ti lub i7 plus integra?

q296bPT.jpg

 

 

Jak tylko do renderingu to może na początek integre i jakas i7?

 

SShhxol.jpg

 

Jeszcze w opcji może być AMD FX 8320

ytXw5vw.jpg

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kompa używam tylko do renderingu 3Ds + V-ray. Wiem, że za te pieniądze nie dostanę super maszyny, chodzi tylko o to by dostać najlepszy sprzęt za tę cenę.

 

Zdecydowanie potrzebuję nowego kompa gdyż mój obecny laptop karze mi długo czekać nawet na proste wizualizacje.

 

Samą optymalizacją za dużo nie ugram mając do dyspozycji 6GB ramu :)

 

i5 plus 750Ti lub i7 plus integra - dzisiaj się nad tym tematem pochylę. Rozumiem, że zakup komputera wymaga jakiejś wiedzy, a ja mam spore braki w tej dziedzinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 spokojnie zlozysz chociażby i72600k (którego pokręcisz na luzie do 4.6ghz), z 16gb ramu i przyzwoita karta graficzna. Będzie to leciało dużo lepiej niż ten slaby xeon z jeszcze slabsza karta.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w 95% nowych podzespolow z allegro.

Ok, faktycznie proc za ta cene nie będzie nowy, ale sam takie uzywki kupowałem do farmy, i dzialaja bez zarzutu.

 

Proc I72600K - 777zl (używany).

Plyta Asrock p67pro3 - 340zl

Ram 16gb - 300zl

Obudowa - 100zl

Dysk 2tb - 200zl

Zasilacz 600w - 200zl

Cooler - 200zl

Grafika - 400zl

 

= 2517zl

 

Przyzwoity komp do pracy, znacznie lepszy niż ten xeon.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 obecnie to dosyć mało, inwestuj w 16. Roznice w ramie odczujesz takze podczas renderingu który jest szybszy na 16 niż na 8. Na jednej z farm miałem swego czasu 8 i zawsze była w tyle, mimo, ze bebechy miała identyczne niż reszta kompow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masjerz pytasz o grafikę zintegrowana z procesorem jeśli tak to się licz ze z czasem kupisz na pewno jakaś kartę graficzna tylko ze wtedy zasilacz podany prze materalia może być odrobinę za słaby na zestaw z grafiką niezintegrowaną. Jeśli komp ma pracować jako nod to inetgra ci spokojnie wystarczy natomiast pamięci ile się da więcej dołóż bo karta graficzna tego typu korzysta z pamięci ram komputera, natomiast jeśli to ma być komputer także roboczy to o wykorzystywaniu integry na dłuższy czas zapomnij nie wiem jakie robisz sceny ale np przy exteriorach taka karta to mordega do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas renderingu na dual-ch 8GB i 16GB jest dokładnie taki sam w tym przypadku, pod jednym wszak warunkiem, jeżeli scena mieści się cała w RAM, a na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć, jakie duże sceny teraz robisz, rozbudować możesz później w każdej chwili, bo to najłatwiejszy i najtańszy upgrejd. Tak czy owak, zamiana na 2x8GB (16GB) podniesie cenę zestawu o 100 zł, więc nie ma tragedii, a poczucie komfortu odczuwalne. Polecam! jak najbardziej, jak jeszcze możesz dodać 100zł:)

 

HD4600 będzie działać okej, ale tu też podnosi się problem taki sam jak w przypadku renderingu, czyli jak duża scena i tekstury, generalnie jak masz >20fps w viewport to można uznać za pracę płynną, przy czym viewport mają duże możliwości konfigu, najczęściej wystarczy zmniejszyć wielkość tekstur do podglądu i IntelHD daje radę. Przy czym pamiętaj, że HD4600 odejmuje RAM, także dlatego warto upgrejdnąć na 2x8GB(16GB).

 

Generalnie nie kombinowałbym ze schodzeniem z CPU żeby kupić GPU, bo i7-4790K oferują najwyższą wydajność renderingu do tych 2500złociszy, jaką tutaj zaproponowano, a sprzęt jest całkowicie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zasilacz jest za słaby do mocniejszych kart graficznych pokroju GTX970/980/980Ti i wyżej. Karta jaką na pewno będzie mógł zainstalować to GTX750, GTX750Ti, GTX950 i może GTX960. Zakładam rozbudowę o GTX750Ti (TDP 60W) lub GTX950 (TDP 90W). PS. ew. poprawa tego to wydatek +60zł-90zł, akurat na ten zestaw z i7-4790K ten zasilacz w zupełności wystarcza i ma jeszcze zapas na nie najgorsze zew. grafiki.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od materalia fajny ale zrobiłbym 3 zmiany w nim byś miał spokoj na dłużej i wiecej frajdy podczas pracy

 

A więc jak wyszło wyzej od razu 16GB Ramu polecam te Corsair CL9 > http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=49134

 

Zasilacz na Corsair VS 550W 80+ po dopłacie do tamtego tych 35zł i wszystkie grafiki CI pociągnie nawet przy podkręconym procku.. bo to mocne prawdziwe 550W.. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49926

 

oraz Dysk bym zamienił na SSD Plextora M6S mysle ze 128GB na początek Tobie może wystarczyć ale prędkość pracy i przyjemność z obsługi kompa niezwykle wyższa niż na talerzowym 1TB. Aż chce sie do niego zasiadać i pracować. Dysk mimo ze znacznie mniejszy to znacznie zalet więcej posiada niż wolny większy muł. A jak miejsca by na projekty brakowało to do czasu jak nie zarobisz sobie na tym nowym sprzęcie by się koszta zwróciły, to dziś za grosze możesz dokupić 32-64GB pendrivy USB 3.0 i na nich zapisywać większe projekty, są szybkie i cena 1GB wychodzi śmiesznie nisko.

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/plextor-ssd-128gb-sata3-px-128m6s,65806.html

 

Łącznie cenowo to wyjdzie ok 230zł wiecej niż zestaw zaproponowany wcześniej...

 

Taki sprzęt wystrzeli w kosmos Twoje projekty które mozolnie dłubałeś na tym obecnym lapku ;)

 

PS: Własnie mija 10 lat mojej obecności na tym forum pod ta ksywką :cool:

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od materalia fajny ale zrobiłbym 3 zmiany w nim byś miał spokoj na dłużej i wiecej frajdy podczas pracy

 

Pamięci okej, ale te radiatory wysokie:)

 

Może http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/ - 329zł

 

Zasilacz okej:)

 

Dyski SSD 240GB są już poniżej 300 zł np:

http://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-blast-240gb-sata3-pbt240gs25ssdr-766026/

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx200-240gb-ct240bx200ssd1-772958/

 

Oczywiście są dobre zmiany za relatywnie niewielkie pieniądze, jeżeli oczywiście autor wątku może dodać te 2 stówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej plycie B85 nic nie podkrecisz. Z97 reszta chipow jest poblokowanych. Tak jeszvze na niektorych sie dalo tak teraz nie da rady chyba ze downgrade biosu zrbisz a i to trzeba wyczytac ktora plyta. Eiec po co 4790k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxymilianMax zlituj się procesory 6, 8,10 rdzeniowe to procki z serii extreme czyli nic nie maja wspólnego z podstawką lga 1150 tylko są na podstawce lga 2011v3 i są tylko pod chipset x99 to są następcy 5820k, 5930k i 5960x. Generacja 6 procki maj już oznakowanie numeryczne 6800/6850 i 6900/6950. A na lga 1150 nie wyjdą już żadne nowe procesory brodwelle na ta podstawkę, wypuszczone już zostały w zeszłym roku i7 5775C 4 rdzenie 8 wątków zasadniczo nic specjalnego :) Intel dla procesorów skylake ma nowa podstawkę lga 1151 a na podstawkę lga 1150 nie da się wsadzić nic mocniejszego od 4790k. Także wprowadzasz chłopaka w błąd, dodatkowo płyta przez ciebie podana niema kompatybilności z procesorem z serii devil's canyon jakim jest i7 4790k https://pl.msi.com/product/motherboard/support/H97M-E35.html#support-cpu

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, masz rację nie wiem skad bylo u mnie przekonanie ze on kupuje procka Haswell a nie sprzed 2 generacji.. :) usuwam wiadomosc by nie robić zamieszania :)

 

PS: juz wiem, to przez poprzedni temat "Zestaw PC Komputer do oceny" gdzie doradzałem przy platformie na X99 :)

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zamówiłem co trzeba. Z tej listy która wrzuciłem kilka postów wcześniej musiałem wymienić obudowę oraz płytę główną, tak bym mógł podkręcić procka z 4 do 4,4GHz.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności