Skocz do zawartości

Affinity dla Windows już wkrótce!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czekam niecierpliwie na testowanie bety. Bo na filmikach to wszystko wyglada swietnie, ale jak przychodzi do testow na realnym projekcie to roznie bywa.

Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Mimo przekiepskich updatow i niezrozumialej polityki Adobe (dodajmy zbedne drukowanie 3D do Photoshopa ale unikajmy jak ognia dodania czegos oczywistego jak symetrii, ktora jest juz wszedzie po prostu) wciaz nie znalazlem softu, ktory bylby w stanie go zastapic. W kazdym razie nie w wygodny sposob umozliwiajacy rownie szybka, codzienna prace.

Licze na Affinity bo zmeczylo mnie ogladanie Adobowych filmikow o updatach w ktorych dodali zaokraglanie rogow + 15 rzeczy do chmury, przydatnych tylko wtedy jak na sile wymyslisz sytuacje, ktora by usprawiedliwiala ich istnienie. Albo o tym jak to znowu do Illustratora nie dodali w zasadzie nic. Go Affinity! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Camel: Dlaczego tak uważasz? Jeśli chodzi o web/mobile w zupełności potrafi to zastąpić PSa. To naprawdę już teraz świetnie działający soft.

 

Być może daleko mu do digital paintingu - tutaj sie mogę*zgodzić, ale soft rozwija się niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się pisze o tych killerach Photoshopa, Affinity jest najbliższe odebrania klientów Adobe (to jest moje zdanie). Do webu/mobile/zdjęć naprawdę jest OK. Koniecznie sprawdźcie betę jak tylko będzie.

 

O Designerze również słyszałem wiele dobrego (taki Illustrator).

 

Dla mnie ważne były rozbudowane toole związane tekstem, szybkie podstawowe efekty do warstw.

 

Ogólnie to firma, która softy robi od 1987 roku.

 

Nie używałem tego do zdjęć, tutaj Lightroom u mnie nie ma równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illustrator stoi w miejscu. Updaty sa minimalne - dodaja jakas duperelke do czcionek i robia 20 minutowy filmek reklamowy o tym, niezmiennie na zakonczenie mowiac "AND MUCH MORE!" mimo, ze nie tylko nie ma MUCH more ale nie ma juz niczego innego nowego...

W Illustratorze nie ma nawet takiego banalnego narzedzia jak "inner shadow". A inner glow to nie to samo. Nawet Inkscape ma to pod jednym klikiem. Wysylaja mi z Adobe co jakis czas ankiete zeby powiedziec czego mi w sofcie brakuje. I od lat powtarzam w kolko te same rzeczy - nic z tego nie wchodzi. Ostatnie updaty do Photoshopa sa delikatnie mowiac malo satysfakcjonujace ale jak chodzi o illustratora to jakis dramat. Splashscreen jest nowy i ze dwie rzeczy. Koniec. A w tym Affinity widze chociazby cos takiego jak Live Boolean. I juz sie robi ciekawie.

W Affinity Photo mozna latwo porownac przed i po zmianach zrobionych na zdjeciu, nie musze zmieniac fotki do smart object zeby przy skalowaniu nie tracila jakosci a nawet moge sobie w pliku zapisac historie :) Podczas gdy w Photoshopie nie mam juz nawet podgladu pliku otwieranego, w Affinity jest wbudowany fajny Media Browser. I tak dalej.

 

Nie wiem jak to bedzie na windzie dzialac i jak sie prawdzi w praktyce. Wiem ze alternatywa za $50 z update'ami za darmo w mojej opinii smialo moze przebic zastale, coraz dziwaczniej rozwijane softy od Adobe. Mam do shopka mega sentyment ale do Adobe juz zdecydowanie mniejszy. Coraz mniejszy wraz z ich durnowatymi update'ami, ta cala chmura i dojeniem kaski. Kiedys nie moglem sie doczekac updatow PSa. Teraz tylko z coraz wiekszym smutkiem patrze co dodaja. No bo niby dlaczego mieliby sie starac jak maja uzytkownikow na smyczy CC? Podobnie mialem z tworzeniem bardziej rozbudowanych PDFow - Acrobat moze i ma milion funkcji ale tworzenie w nim jest zwyczajnie niewygodne i niepotrzebnie skomplikowane nawet pomijajac cene $450. Foxit Phantom PDF za cene $90 pozwala mi tworzyc PDFy mega wygodnie. Dla mnie starczy. I cos mi sie wydaje ze ten pakiecik Affinity tez mi bedzie wystarczal, jesli tylko port na winde bedzie solidny. A jak nie to bedzie trzeba dalej siedziec na Adobowym sofcie i zastanawiac sie co teraz zbednego dodadza do PS i dlaczego kolejny raz nie zmienia niczego konkretnego w AI :P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi

10/10. Ja doprawdy nie wiem co oni w Adobe robią z tą kasą. Moim zdaniem kombinują jakby tu jak najdłużej robić aby w końcu coś sensownego zrobić. Efekt - dostajemy mnóstwo rzeczy których nie używamy. Wyjdzie Affinity i kończę współpracę Adobe. A te ich filmiki są doprawdy kretyńskie.

 

Kiedyś sądziłem że CC ma wadę w postaci drenażu kieszeni, dziś dochodzi do tego jeszcze jedna wada. Dawniej musieli się postarać aby userzy wydali kasę na update, dziś mają to gdzieś. Do czasu. Mam nadzieję, że Affinity spowoduje zmianę rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności