Skocz do zawartości

3D MAX karty graficzne


Pleszer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz chyba 13 lat, jak więcej to współczuję.

 

 

wait what?

 

mój laptop za 2500zł do oglądania filmów i5 z intergra bez karty. ogarnia płynnie sceny do 4-6 milionów w blenderze gdzie viewport jest słaby jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy na forum było poruszany temat ze quadro średnio sobie daj rade w viewportach softów 3D a juz szczególnie niczym nie potrafią błysnąć w 3ds maxie

 

Maciek twój laptop dawno juz jest wart ze 300 pln bo ja tą śpiewkę słyszę dobrze ponad rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy na forum było poruszany temat ze quadro średnio sobie daj rade w viewportach softów 3D a juz szczególnie niczym nie potrafią błysnąć w 3ds maxie

 

Maciek twój laptop dawno juz jest wart ze 300 pln bo ja tą śpiewkę słyszę dobrze ponad rok :)

 

Pokaż sytuację w której karta profesjonalna (nawet w 3ds) radzi sobie gorzej od jej odpowiednika Radeon/Geforce to stawiam czteropak. Głupio zrobił, kupując m4000 (pewnie za jakieś 4k+), ale ta karta będzie działała tak samo jak każda inna. Przestańcie pierniczyć o "średnim radzeniu sobie" kart profesjonalnych w maxie. Albo wrzucać testy, albo koniec tematu.

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, mieliśmy na firmie szybką inicjatywę, to nie było czasu z wyborem- co byście polecali zamiast tego quadro (karty do gier ?)

Generalnie to już sprawdziłem ilość poligonów (wyświetlanych lini) nie jest kluczowa, 10 fps pojawia się gdy wczytam np. 100 objektów, każdy z inną bitmapą, materiałem

RAM 32 GB - może jest za wolny ?

Po serii ekperymentów, na dzisiaj uważam, że jest to problem architektury programu :(

Edytowane przez Pleszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleszer jeśli do samej pracy z viewportami maxa i czasami rt to spokojnie wystarczy gtx 1070 lub przy wyższym budżecie gtx 1080 Na grafice quadro miałem ten sam problem pod c4d i pod speedtree. Dwa wyświetlenie wszystkich tekstur w scenie nawet na super tytanach może je przytkać pytanie ile wazą tekstury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitmapy do 30 kB :P tylko jest ich dużo, robię wizki np. salonów kosmetycznych, jak wrzucam kolejne stoły po 100, 200 produktów to praca nad projektem salonu staje się praktycznie niemożliwa, póki nie powyłączam tych obiektów np. xref'ami

ręce mi opadają :D ;P a może ja potrzebuję jakiegoś mega dysku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wydajność...Tylko pisanie o blęderze w wątkach o maxie.

 

 

ściana

chyba niezałapałeś metafory... Max ma dużo bardziej wydajny viewport niż blender :) więc jeżeli ja na integrze w blenderze mam tą samą wydajność co on w maxie na quadro za kilka tyś to coś jest nie teges.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ile razy na forum było poruszany temat ze quadro średnio sobie daj rade w viewportach softów 3D a juz szczególnie niczym nie potrafią błysnąć w 3ds maxie

 

Maciek twój laptop dawno juz jest wart ze 300 pln bo ja tą śpiewkę słyszę dobrze ponad rok :)

 

nawet gorzej xD bo ja go kupiłem z 3 lata temu i5 3210M...

mówię generalnie w momencie kupowania apropo ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana

chyba niezałapałeś metafory... Max ma dużo bardziej wydajny viewport niż blender :) więc jeżeli ja na integrze w blenderze mam tą samą wydajność co on w maxie na quadro za kilka tyś to coś jest nie teges.

 

 

A co ma viewport w blenderze wspólnego z maxem.Blender to OpenGL a max directx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności