Skocz do zawartości

Scena 3D: Miasto (SF)


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zrobiłem ostatnio coś takiego:

wersja mała

wersja duża

 

Polecam oczywiście wersję dużą (3000x2005).

 

Generalnie jestem zadowolony, może poprawił bym parę rzeczy, ale postanowiłem, że to już koniec, bo patrzeć już na to nie mogę, a pewnie najważniejszych baboli i tak już nie widzę.

Soft to: 3d max 6, photoshop, terragen.

 

Pozdrawiam,

Michał Konwicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe WP rulez :)

 

Ogólnie fajnie tylko kadru można się przyczepić, dało by się to ładniej skomponować, to słoneczko stasznie przepalone, bije po oczach i usunął bym tą lens-flarę bo wygląda jak jakieś plamki, nad kolorystyką też by można było popracować i bardziej gęstą mgłę wrzucić. To tyle z mojej strony

 

pozdrawiam

 

P.S. Vorek ja gdzies ten swiatlomierz widzialem :)

 

gdzie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi okienkami (tak to mi wyglada) to mialem na mysli to ze w wersji duzej w niektorych miejscach tekstura jest bardzo rozlazla i niewyrazna (szczegolnie ten duzy pierscien po prawej stronie) a w jednym miejscu widac nawet laczenie (prawy dolny rog), mnie to nie boli i nie przeszkadza tak bardzo znowu, ale skoro pytales o co mi chodzi to odpowiadam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne! jedyne co mi sie nie podoba to chmury! wyglada to tak jakby ktos na nie ziarno sypnal albo jakby piksle byly (a tak naprawde to duza kompresja jpg)... ta flara tez powinna byc albo wyrazniejsza albo wogole. ogolnie bardzo fajna praca, gdyby nad nia jeszcze posiedziec byla by fajna i jeszcze ho! ho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy - ja mam wrazenie jakby to byla kolonia pieczarek :)

 

serio - nawet fajnie mozna odczuc jakby organike tego miasta (nie wiem czy takie bylo twoje zalozenie) - ale mam wrazenie jakby to miasto samo uroslo - i nawet to gra

 

ale z drugiej strony - jak wczesniej zauwazone - troche malo detali, fajnie by bylo jakby ruch powietrzny byl wiekszy - cos jak np. 5th elemencie - takie korytarze powietrzne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszyskim za opinie i uwagi.

Ruchu pojazdów może faktycznie za mało, to prawda, jakoś o tym nie pomyślałem. Po zastanowieniu się chyba bym tą lens flarę wywalił. Co do pieczarkarni, albo browaru - bardzo miłe skojarzenia :) Kolorystyka akurat mi się podoba, podobnie jak niebo i chmury. Zgodzę się co do zbyt małej ilości detali, faktycznie tak jak teraz na to patrze widać, że powinno być ich więcej. Co do kompozycji - pisałem już, że cienki jestem w tym zakresie i pewnie kompozycja też jest cienka w związku z tym.

Poprawiać już nie będę, bo jak mówi nazwa działu, to zamknięta praca, ale mam nauczkę, żeby następnym razem wrzucić projekt do WIPa, samemu nie trudno zobaczyć w pewnym momencie pewne błędy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się latające golarki Philishave!

Ale wrażenie, że całość spowija jedna słaba textura jakoś mnie nie opuszcza, do tego ten koszmarny sztuczny bump - PO CO?!

Z całości spokojnie możnaby wykadrować jedno bądź dwa ciewaksze (znacznie mniejsze) ujęcia maskujące niedoskonałości materiałów i powtarzalności elementów.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG: używam takiej golarki, więc może jakoś z podświadomości mi te kształty się przebiły do 3d :]

 

Co do tekstury - cienki jestem w tym i nie wiem dlaczego, siedze nad teksturami sporo czasu, poświęcam im dużo uwagi, a potem zwykle wychodzi kicha. Muszę się jeszcze sporo w tej kwestii nauczyć, bo to niestety stały kiepski element moich prac. Bump może faktycznie trochę nie teges.

dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, chveti przesadza: model fajny (trochę za mało zróżnicowany), tylko oświetlenie i teksturki odpadają... przenieś do Wip'a i popróbuj zrobić noc zamaist dnia no i generalnie popracuj nad texturkami... szkoda zmarnowac dobrego pomysłu i modelu...

 

----EDIT----

może na pierwsym planie daj lecący statek, tak aby widać było i statek i dużą cześć miasta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności