Jump to content

Czy da się zrobić montaż bez kompresji?


natas
 Share

Recommended Posts

Chyba raczej H.264. Da się. Renderujesz po prostu QT bez kompresji. Ewentualnie DNxHR HQ.

 

Tylko, że Ty pewnie chcesz to wrzucać do sieci to niestety ale musisz kompresować jeszcze raz.

Wszystko zależy od wejścia. Jeśli jest w bardzo dobrej jakości, ponowny render do 1080p z bitratem 20-30Mb będzie akceptowalny, a nawet nie zauważysz różnicy.

Link to comment
Share on other sites

ApaczoS - jasne chodziło o H.264. Wszystkim wielkie dzięki liczyłem, że to się ogarnie w premierze ale kiedyś dawno temu zrobiłem export do nieskompresowanego pliku i zajmował bardzo dużo miejsca na dysku masakrycznie się otwierał i nie chodził płynnie.

Maciek Jutrzenka -rozwiń myśl jak możesz.

Link to comment
Share on other sites

Gdy jeszcze pracowałem w agencji reklamowej (łoooo...z 11 lat temu) to używaliśmy programu Edius, i miał on w pakiecie niesamowity kodek o nazwie Procoder - to była petarda - można powiedzieć że był bezstratny, a pliki ważyły 8-10 razy mnie niż plik nieskompresowany. W tym formacie plików nie wysyłaliśmy do klientów, tylko przechowywaliśmy materiał zgrany z kaset z kamer. Pamiętam że robiłem test sobie z ciekawości - rozkompresowałem ponad 10 razy materiał i tyleż samo razy go kompresowałem. Ten 10 plik czyli po dziesiątej kompresji miał pewne cechy kompresji ale nadal był lepszy niż ówczesny XVid czy DivX. JEdyne co go prześcigało to QuickTime bez kompresji - ale QT były gigantyczne:)

Nie wiem co tam się z tym kodekiem teraz porobiło, kiedyś dostałem ogłoszenie (spam się znaczy) że GrassValley czyli produceny programu Edius wydał nowy kodek (HQX jest bezpłatny, bo Procoder był płatny) który może przenosić kanał Alpha. Kodek zowie się HQX i tu jest link do niego:

https://www.edius.net/hqx.html

A tu jest specyfikacja to potrafi:

https://www.grassvalley.com/products/hqx_codec/#specificationsweb

Pamiętam że naprawdę dawał radę ten stary Procoder w czasach kiedy nie istniał jeszcze H.264. Jak będę miał czasu trochę dziś to też zainstaluję i wypuszczę 2 minutową animację z After'a do tego nowego kodeka HQX. Aktualnie mam w mp4 i divx więc porównam.

Pozdrawiam i powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy