Skocz do zawartości

SPIRALA - trailer


agdybybyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziadku, znowu prowokujesz z tym krzesłem! ;-)

Pierwsza minuta powiem, że fajna. Intrygująca. Jednak jak już akcja przeniosła się do miasta to trochę wszystko się rozmyło. Za dużo rozpraszaczy.

Miałem nadzieję, że będzie to trochę jak Ritual. Czysta kompozycja i jeden element na którym się skupiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SPIRALA"... zamknięta, ale jeszcze nie skończona... więc pokazuję czekam na opinie i wytknięcia błędów... tak przez artystów filmowców jak i rzemieślników niezastąpionych....:))... jeżeli ktoś zna literacki, ale obecny żywy angielski to może pomógł by w tłumaczeniu tekastów.... są trudne do przetłumaczenia... a film wyślę tu i tam...:)

 

 

hasło: lubawka17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygująca ta Twoja "Spirala". Z początku, a właściwie dotarłszy do końca myślałem, że przedmiot tytułowy jest czymś podobnym do Stachurowej "Białej lokomotywy". Ale gdyby tak było, to czemu by z niej wysiadać, jak sugerował opis na vimeo? Czy wysiadanie tylko mi się przewidziało? Chciałem zobaczyć raz jeszcze, ale hasło do vimeo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym opisać kilka spiral, DNA, dostosowania społecznego... spiralę rozwoju... itd. .......jest ich wiele.

Wszystkie krępują i uzależniają.... nie potrafisz opuszczać spirali... jesteś masą... nawet nie szarą....:)))

Tylko poza spiralą wyobraźnia oddycha i ma szansę rozwoju....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wie co mówi. Histora zna przypadki ludzi, którzy żyli poza spiralami. Ot chociażby Henri Michaux, którego o ile mnie pamięć nie myli, Julia Hartwig określiła mianem "mieszkańca wewnętrznych przestrzeni". Pytanie raczej na ile takie opuszczanie spirali jest bezpieczne? Czy w wewnętrznych przestrzeniach Michauxa, ktoś chciałby zamieszkać? Zapewne dla Henriego były one jedynym bezpiecznym, choć momentami makabrycznym miejscem.

Hmm... Już drugi raz jak w temacie od agdybybył przyszła mi na myśl postać Michauxa. Pierwszy raz przy jednej z animacji, muzyka stworzona przez dziadka przypominała utwór Lutosławskiego "Trois poèmes d'Henri Michaux".

Edytowane przez PawelB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelB

Dbajmy o swoje wewnętrzności, a jeżeki ktoś potrafi.... przekładajmy je na język zewnętrzności... to chroni wewnętrzność i wzbogaca zewnętrzność powszechną....:)

 

@piopiowawa

Dziękuję... takie słowa od mocno spiralnego... to ogromny komplement...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywaj sobie ten filodenron jak chcesz, nie odnoszę się do poezji tylko do obrazu który jest wysraną kolejną wtórną kopią tego co wrzucasz od 10lat tutaj. Taki filodenron mogę zrobić w 5 minut i nazywać to "sztuką", zresztą jutro będę miał wolny dzień, zrobię na szybko lepszego filoddendrona i pokażę ci jak się robi sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zacznij od Skierniewic...!!!.... ja na razie jadę na GrandOFF do Wawy.... z nominacją na najlepszy niezależny film polski... Ty pewnie tylko komercyjne festiwale... no ja nie dam rady tak wysoko.....:)))

 

"nominacja" z tych gniotów które tutaj wklejałeś ostatnio ? ...to chyba festiwal kina dla posługujących się aflabetem Braille`a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale......tego nie robi się z powodu ADCHD... tylko dla odbiorców i jurorów....:)

 

jeśli ma się intuicję do innych taką jak i do "tworzenia", wychodzi to co wychodzi, a raczej siedzi w jaskini i potwierdza te same oczekiwania na pazłotka i ordery z ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIRALA

Opowieść o tym, jak wędrowny Dziad przemierzał resztki Baroku, a zmęczony Karkonoski Barok dotrzymywał mu kroku.

Jest to wędrówka poza Spiralą, w której jesteśmy uwięzieni. Opuszczajcie czasem spiralę ...szukajcie piękna w sobie.

 

Cały film.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby choroba tak szybko się rozprzestrzeniała z Vancouver... co ją posiał Norden....??...:)Uważaj Pio.... żeby Ci nie zmiękczyło kręgosłupa. Mnie już nic nie pomoże i nie zaszkodzi.Robię swoje i jeszcze mnie to cieszy... na jakim poziomie..??... no na jakim się da... wyżej nie podskoczę....:)Przy okazji pytanie.... jak się teraz wstawia obrazki, filmy itp. w wątku... jakoś nie ogarniam.... zniknął mi pasek edycyjny... :)Znowu coś źle zrobiłem...??...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności