Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Milena Gy

Przenikajace sie obiekty w vieporcie - blad?

Question

od jakiegoś czasu w programie pojawia mi się błąd (tak mi się wydaje, bo szukalam po opcjach viewportu i nic) polegający na tym, ze krawędzie obiektów w viewporcie zanikają. wygląda to trochę jak viewport clipping.. problem nie występuje po przejściu w tryb izolacji.... wie ktoś jak z tym walczyć? iMEdJGdołączam screena -> widok na gorze - sciany przenikaja sie z JPGiem, widok na dole - prawidlowy (wyizolowane dwa obiekty)

https://ibb.co/iMEdJG

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

wrzuć scenę na jakiś wyslijto to sprawdzę czy u mnie ok

może coś ze sterownikami grafiki? co masz ustawione w display driver?

Jako pierwszą rzecz jak kolega wyżej sprawdził bym jednostki- jakie masz ustawione?

problem z jednostkami czy usytuowaniem nie występuje jak pracujesz na widoku ortogonalnym- sprawdz- włącz np. widok top i alt+ rolka obróć widok

jak było coś namieszane z jednostkami to ewentualnie może dalej być namieszane mimo że w samej scenie są dobrze ustawione..

możesz spróbować zrobić jakikolwiek obiekt i zatachować do niego te które masz teraz- skala się naprawi, albo zobaczyć jakie masz wymiary w uvw mapna tych obiektach

• 0

Hello, co prawda nie widzę załącznika ale przypomina mi się moja walka z maxem.

Zmieniałaś jakąś konfiguracje w sprzęcie lub sterowniki ostatnio? Od dawna tak masz czy ostatnio się to zmieniło?

Spróbuje w opcjach czy preferencjach zmienić tryb sterownika odpowiadającego za wyświetlanie widoku w viewporcie, kiedyś był tam openGl, Nitrous i już nie pamiętam co jeszcze... Pozmieniaj raz jeden, raz drugi, chyba trzeba maxa restartować za każdym razem.

Może pomoże.

• 0

Jeśli pracujesz na laptopie to czesto się zdarza że wbudowana karta graficzna i sterownik sypią takimi błędami w viewporcie. Spróbuj odpalić maxa w innym trybie graficznym np OpenGL. Menu Start w Windows > Autodesk > 3ds Max > Change Graphics Mode