Jump to content

3ds max design 2015 i windows 10


pezet

Recommended Posts

Hej,z racji zmiany sprzętu na amd ryzen 1950x musiałem przesiąść sie również na windowsa 10. Jak narazie dostrzegam same minusy tej przesiadki. Mam problem z wydajnością viewportu a w zasadzie całego programu(gtx 1070 - palit jeatstrem) analogiczny problem pojawia się w autocadzie też 2015.Otóż problem dotyczy wolnego wczytywania właściwości i jakichkolwiek innych okienek (przypuszczam ze to coś z frameworkiem). tzn jesli w maxie mam wyświetlany panel modify i klikam miedzy różnymi obiektami w scenie to strasznie długo przeładowuje się cały panel z właściwościami. Wcześniej ten sam max na win7 i core i7 chodził idealnie.Czasami udaje się uruchomić maxa tak zę chodzi całkiem w porządku a czasem tragicznie - analogicznie z cadem - szukałem jakiś zależności z programami uruchomionymi w tle czy sposobem uruchamiania - z pliku lub z exe. i w sumie żadnej reguły nie znalazłem.Mam tez doinstalowane dość sporo pluginów - ale w zasadzie te same miałem pod win 7. - niestety w tym momencie nie mam czasu na czystą instalacje i testowanie po kolei każdej modyfikacji. Mozę ktoś miał podobny prolem i zna rozwiązanie - będę wdzięczny.PS. na próbę zainstalowałem max 2017 trail i problem jest podobny wiec to chyba nie do końca kwestia kompatybilności win10 i Autodesk 2015.

Link to comment
Share on other sites

Super, dzięki bardzo - nie znalazłem tego posta wcześniej.

Zatem czeka mnie żmudna robota niedługo. Nie wiem jak sprawdzić z kiedy jest instalka (włożyłem płytę i patrzę ze pliki na niej są z 03.2017 wiec nie takie stare - choć wersja może być stara.

Link to comment
Share on other sites

dlaczego z racji ryzena TR przesiadłeś się na win 10, na 7 tez dziala, wystarczy dograc pare sterow. Czy zauważyłeś coś znaczącego w działaniu na korzyść w win 10 wobec 7?

Edited by drakul
Link to comment
Share on other sites

dlaczego z racji ryzena TR przesiadłeś się na win 10, na 7 tez dziala, wystarczy dograc pare sterow. Czy zauważyłeś coś znaczącego w działaniu na korzyść w win 10 wobec 7?
Nawet nie próbowałem na win7. czytałem wcześniej ze brak wsparcia, że problemy itp.Szczerze to nie widzę żadnych plusów w 10 - de facto same z nim problemy.
Link to comment
Share on other sites

ja mam wrażenie że 10 działa lepiej, też miałem masę problemów ale teraz jak instaluję najnowszą wersję wszystko śmiga elegancko
Na razie nie mam czasu na format wiec mecze się jeszcze z obecnym stanem (może poczekam na tę najnowszą duża aktualizację która ma niedługo się pojawić do windowsa).Mam Mitic pytanie skoro tak chwalisz win10 chodzi o przeglądarkę grafik.jeśli chodzi np o rozszerzenia png/tif wyświetla mi się w tym starym jak w Windows 10 przeglądarka fotografii i to jest ok. Ale np jpg wyświetla mi się w tej nwej przeglądarce która ma beznadziejny interfejs i totalnie nie mogę wymusić by otwierało mi sie w tej starej przeglądarce (poprzez otwórz za pomocą czy przez programy domyślne czy przez skojarzenia rozszerzeń z programami) - znasz jakieś rozwiązanie na to.w tej nowej przeglądarce denerwujące jest że nie ma loopa i nie da sie przeglądać w kółko poza tym jak się powiększy obraz to potem trzeba pomniejszych by zobaczyć kolejny (kiepsko to działa)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy