Skocz do zawartości

Marvin

Members
  • Liczba zawartości

    293
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Odpowiedzi dodane przez Marvin

  1. Minus z kolei, że musisz sam się organizować i możesz się szybko, podobnie do wielu freelancerów - wypalić siedząc samotnie. Musisz zastanowić się, czy to pasuje do Twojego profilu psychologicznego.

     

    Żeby nie zdziczeć robiąc freelance w piwnicy należy dbać o higienę pracy i work/life balanace. Poradników jest sporo ale chyba najważniejsze jest to by rekompensować sobie samotny czas pracy z rodziną i znajomymi. Plus jakieś sekcje sportowe w grupie a nie samemu na siłowni odbębniać trening i na chatę :D. Choć niektórym izolacja nie sprawia większych problemów albo żyją w swojej iluzji.

  2. Może za mało precyzyjnie opisałem.

    Z mojej perspektywy to wygląda tak, że mogę pisać toolsy ale nie widziałbym się jako osoba, która przez cały czas robi tylko to.

    Jakoś mam większą motywację pisząc coś co sam użyję, coś co ułatwi mi pracę i jednocześnie pozwoli brać aktywny udział w tworzeniu ujęć :)

    Etap projektowania jest super, fajnie się robi prototypy itp. Natomiast wdrażanie tego na produkcję to już nie moja para kaloszy.

  3. “ Y U NO LEARN?! :)”

     

    Może dlatego, że nie wydaje się to ciekawe?

    Chyba po coś wybraliśmy grafikę 3d i animację :). Jakby moja praca polegała głównie na kodowaniu i czytaniu bibliotek to bym zmienił branżę na bardziej elastyczną (IT jest mega chłonne).

    Do tego materiały do nauki zupełnie zniechęcają. No i strasznie ubogie możliwości w projektowaniu ładnego UI.

  4. Czekam az do hero teamu dorzuca jeszcze Ninja Turtles, Mario Bros i Reksia;) Poziom przesady chyba dochodzi do granic zdrowego rozsądku:)

     

    Justice League jest starszy niż Avengers. Chyba seria filmów tylko o Batmanie sprawiła, że dziwnie się patrzy na jego współpracę z innymi bohaterami. W przypadku komiksu czy serii animowanej to nikogo nie dziwi.

    W sumie ciekawe co tu się będzie działo po pierwszym trailerze Infinity War. Dla niewtajemniczonych to w jednym filmie zobaczymy: Avengers, Guardians Of The Galaxy, Spider Man, Dr. Strange i kilku Xmanów.

  5. Ma szanse. Ale ryzyko jest ogromne. takim filmem były Gwiezdne Wojny. i poniekąd Deadpool. Jeśli chodzi o ogromne finansowania.. to firmy nie lubią ryzyka. wolą wybrać sprawdzoną metodę. "znany aktor"

    Lucas przed SW zrobił American Graffiti (gdzie zagrał Harrison Ford).

    Ryan Reynolds też przed Deadpoolem był mocno znany.

    Bliższym porównaniem z ostaniach lat jest District 9. Budżet 30M$, nieznany reżyser (choć jego reklamy były dość mocno znane w środowisku 3d), zero sławnych aktorów.

     

    Wracając do tematu GITS. Dziwni mnie sposób promocji filmu. Pierwszy raz się spotykam z sytuacją gdzie taka liczba making offów, materiałów behind the scenes itp. wypływa z długo przed premierą. Trochę mnie to martwi bo mam wrażenie, że dostajemy na tacy wszystkie najlepsze sceny.

    No i fraza z trailera "They did not save your life. They stole it." wywołuje u mnie grymas na twarzy bo dostajemy sugestię, że fabuła gits zostanie mocno spłycona do typowego filmu o agencie, który dowiaduje się, że organizacja dla której pracuje jest be. No ale to tylko trailer.

  6. komentarz dzieci

    3,5 latka: "Nie lubie tego uszatka, bo jest brzydki i dziwaczny"

    8 -latek: "Po prostu straszny"

     

    i będą mieli przyjaciela tostera co będzie popiskiwał.

     

    heh. Z tym tosterem to celowe? Pamiętam jaką traumę u dzieci robiła animacja Brave little toster http://www.imdb.com/title/tt0092695/ :)

     

    Ciekawi mnie bardzo jaki jest odbiór szerszej grupy bo muszę przyznać, że już od pierwszych screenów uszatka bije niepokojący mroczny klimat głównie spowodowany dużą ilością czerni.

  7. Double Commander (darmowy)

    Sortujesz folder wg. daty. Zaznaczasz pliki wewnątrz folderu (ctrl+A),

    files -> multi rename tool,

    Mask: 'File Name': nazwa_sekwencji[C] .

    W zakładce Counter ustawiasz format (np. Width 03 -> 001,002,003)

    W total commanderze jest podobnie.

  8. Hej!

    Chciałbym wam zaprezentować krótką animację jaką popełniłem pod okiem doktora biotechnologi. Jest to nasza pierwsza tego typu praca i traktowaliśmy to jako poszukiwanie koncepcji więc jakikolwiek feedback pozytywny jak i negatywny jest mile widziany :).

    O ile prywatny czas pozwoli to planujemy jeszcze kilka małych projektów związanych z edukacją itp.

     

    Link do Video: https://vimeo.com/149039755

     

    Jakby ktoś chciał poczytać to zapraszam na naszego bloga: https://biopressjournal.wordpress.com/

     

    Z technicznych spraw.

    Soft: Maya, Blender (gównie UV i poprawianie tekstur), Mental Ray, Vray, After Effect, Photoshop.

    Starałem się uzyskać optymalne czasy renderów na poziomie 10-15min na klatkę.

    Sporo pythona i mel.

    Model jak i rig DNA jest generowany na podstawie ciągu znaków odpowiadających sekwencji nukleotydów np. inputMtx=‘ACAAGATGCCATTGTCCCCCGGCC’. Parametry dotyczące helisy DNA zaczerpnięte ze strony http://www.rcsb.org (kąty, odległości itp.)

     

    Krótka prezentacja możliwości rigu i i skryptów na poniższym video:

     

     

     

    Behance z ujęciami w HQ:

    https://www.behance.net/gallery/32758367/PFGE-Animation

     

     

     

    Nd1sLBL.jpg

     

    nLVZfzc.jpg

     

    pozdrawiam.

  9. teraz nie wiem czy Juice w Aresie zerżnał od Ciebie czy Ty od nich ? :)

    Ja od nich :D

    Tak gdzieś w okolicach marzec - czerwiec pracowałem nad animacją związaną z doświadczeniami na nici DNA Still . W tym czasie powstał pomysł zrobienia czegoś bardziej 'organicznego' zupełnie niezwiązanego z rzeczywistością. Początkowo wzorowałem się na Prometeuszu ale Ares bardziej mi podpasował kompozycją. Właściwie animka jest skutkiem ubocznym znalezienia praktycznego użycia nodów SOuP'a i przećwiczenia render / compo.

  10. Najbardziej interesuje mnie gamedev, chociaż filmy, trailery itp. też mnie interesują. Z tego co się orientuje, w branży tworzenia gier rządzi raczej 3dsmax, jednak spotkałem się z opinią że blender też zaczyna być ceniony i wykorzystywany. Widziałem chyba nawet jakieś ogłoszenia gdzie dopuszczano pracę na blenderze. Stąd moje pytanie: czy myśląc przyszłościowo, mogę się dalej uczyć w blenderze, czy koniecznie muszę się przesiąść na 3dsmaxa?

     

    To zależy co byś chciał w 3d robić. Jakiś czas temu Albert z naszego forum popełnił taki artykuł, który może Ci nakreślić ile jest działów w 3d: http://max3d.pl/artykuly/6635/stanowiska-vfx-hierarchia-i-nazewnictwo-stanowisk-w-pracy-zwiazanej-z-efektami-specjalnymi . Moje podejście jest takie by mieć umiejętności z każdego działu pozwalające samodzielnie zrobić prosty projekt. Do tego znaleźć sobie jeden dział taki, przy którym praca sprawia największa satysfakcję i starać się dążyć w nim do jak najwyższego poziomu (sky is the limit).

     

    Co do oprogramowania to dla freelancera do przygotowywania assetów i prostych animacji zestaw budżetowy Blender + Substance dają radę. Sam nie używam ale znam kilka osób co wykonują na tym zlecania do dużych projektów.

  11. hej,

    wrzucam krótkie ujęcie, nad którym siedziałem po nocach kilka tygodni. Głównym zamysłem projektu było stworzenie bliżej nieokreślonej biomasy, która ma zostać zainfekowana i dynamicznie się rozerwać na strzępy. Przy okazji mogłem przećwiczyć praktyczne użycie wielu nodów SOuP’a pod maya, trochę skryprowania w Python, render w Vray oraz compo.

     

    Soft: Maya, Vray, Blender, Zbrush, Photoshop, After Effect.

     

    Link do ujęcia:

     

    https://vimeo.com/147405505

     

     

     

    Przygotowałem jeszcze krótki making off / breakdown z pracy nad ujęciem:

     

    https://vimeo.com/147259447

     

     

     

    Dżwięk na szybko w Ableton Live:

    http://i.imgur.com/SWyt4TA.jpg

     

     

     

    aa3aIH8.jpg

     

     

    8kaOII8.jpg

     

    Planuję jeszcze kilka projektów związanych z budowaniem organicznego świata więc jakiekolwiek komentarze czy pytania techniczne mile widziane :)

     

    pozdr.

  12. Zapoznaj się z metodą tworzenia IK/FK blending. W skrócie tworzysz 3 szkielety. W twoim przypadku będzie to

    1. Szkielet pod animację ręczną. (input A)

    2. Szkielet pod rozpad / symulację (input B)

    3. Szkielet do skinowania. (output)

    Jak chcesz animować ręcznie rozpad to nawet wystarczyłby 1 szkielet z odpowiednią hierarchią jointów.

    Jeżeli chcesz używać symetrii w skinowaniu to najprostszą metodą jest scalenie modelu do jednej siatki i używanie opcji w stylu 'mirror skin weights'.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności