Jump to content

50Groszy

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by 50Groszy

 1. Rendery rzeczywiście wspaniałe! Chciałem prosić, czy mógłbyś się podzielić ustawieniami materiałów? Ostatnio też próbowałem coś wyrenderować (Audi Q7 w ukończonych) ale efekt jest biedny w porównaniu do tego tutaj :) Co prawda najwięcej robi światło, ale złe materiały zniszczą każdy render :D
 2. jak by ktoś nie używał softu autodeksu :)
 3. Nigdy nie zrozumiałem jak używać tego typu manipulatorów. Przecież w programach do 3D wykorzystuje się pierdyliard skrótów klawiaturowych (przynajmniej ja to robię). Używam ich więcej niż ruchów prawą ręką. Jak rozumiem to urządzenie jest przystosowane pod lewą rękę (dla osób praworęcznych)?
 4. Masz namyśli kształt czy tekstury ?
 5. Ok teksturowanie skończone. Teraz czas na poprawki w rigu. Można by jeszcze trochę posiedzieć ale muszę dokończyć inne prace na przegląd.
 6. Cześć ! Chciałem się podzielić postępami. Postać jest już origowana (ale potrzebuje jeszcze sporo poprawek) a obecnie pracuję nad teksturami. Marmoset Tooblag 2 realtime z AO
 7. Ok Tyrion przeszedł przez retopo. Z racji braku czasu wykorzystałem ZRemesher + poprawki w Blenderze. Powiedzmy, że wyszło next genowe HP, bo ok 30k tris. Teraz czas na rigging i animacje a jak zostanie trochę wolnego to przyprawię jegomościa o kolorki. 2 uv-ki (ciało i głowa + dłonie) i tekstury 4k na ten moment. Ps. Nie byłem pewny czy edytować posta czy zrobić dwa pod sobą.
 8. Bardzo dziękuję ! :) Trudno mi określić ile dokładnie poświęciłem na to czasu, bo pracowałem z przerwami przez ostatnie 3 tygodnie. Studiuję Projektowanie Gier, a to tylko jeden z moich projektów, dlatego czasu niewiele. Na pewno dwa weekendy po ok 6h na dzień rzeźbienia + średnio 1h na dzień przez 3 tygodnie. Myślę, że z 50h by się uzbierało. Mogę, za to powiedzieć, że najwięcej czasu poświęciłem twarzy pomimo średnio udanego efektu. W tym obrębie modelu dokonywałem zmian do samego końca rzeźbienia ponieważ ciągle zauważałem odstępstwa, szczegóły i miejsca w których oko mi się omsknęło ;) Najprzyjemniej z kolei rzeźbiło mi się fałdy na kurtce i rękawach.
 9. Dzięki :) Możesz mieć rację, aczkolwiek ta postać to fenomen. W każdej scenie wygląda inaczej :)
 10. Cześć ! Pracowałem ostatnio nad taką rzeźbą. To mój pierwszy projekt w ZBrushu na który poświęciłem więcej... sporo więcej niż 15min. Mam nadzieję, że wam się spodoba ;). W planach retopologia, rig i animacja ruchu. Jak by kogoś ciekawiło, to całość ma 85mln poly XD link do galerii https://imgur.com/a/45OAm Zbrush + Blender (GoB)
 11. Dla mnie najważniejszą nowością jest export smooth groups przy .obj. Na reszcie można robić modele do gier bez problemów :)
 12. Fantastyczne usprawnienia modelowania dodali :)
 13. Witam, Chciałbym zaprezentować kolejny model który wykonywałem w ramach zlecenia (sam render nie był jego częścią). Cukierkowość była zamierzona i miała przypominać to co serwują producenci sprzedający swoje nowe automobile :) Lepsza jakość http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=34226
 14. Wiesz, jeśli pracujesz zarobkowo i potrzebujesz dajmy na to wielu wizualizacji produktu to szybciej się już nie da ! Renderer jest dziecinnie prosty do ustawienia, i do tego bardzo szybko renderuje.
 15. A no ;) Do product placement, i wizualizacji samochodów oraz obiektów przemysłowych (maszyny) nadaje się wyśmienicie ! Najważniejsza jednak jest własnie ta HDR-ka ,bo używanie mesh lightów mija się z celem. W najnowszej wersji dodali uproszczoną edycję HDR (dodawanie preostych soft boxów, zmiany kolorów). Fantastyczny jest jednak tandem oświetleniowy KeyShot + plugin do HDR Light Studio.
 16. Komentarz miazga :D Nie wiesz czy jest Dof ale jak jest to napewno zły :P heheh Żartuję oczywiście ;) Dofa nie ma. Dziękuję za komentarze. Postaram się poprawić to i owo następnym razem. Jestem zadowolony o tyle ,że to i tak moje najlepsze do tej pory rendery samochodów. Btw, jak już pisałem model nie jest mój (szczerze to moje chyba są lepsze ;) Użyłem go bo w swoim dorobku jeszcze nie miałem sportowego.)
 17. Witam ! Pewnie myślicie dlaczego w temacie jest w nawiasie render... a no bo model nie mój (dostepny jest tuhttp://www.blendswap.com/blends/vehicles/lotus-elise-studio-hdri/) Znalazłem chwilę czasu przez święta i chciałem poćwiczyć rendering. Render w KeyShot3 i post pro w photoshop. Mam nadzieję ,że choć troszkę wam się spodoba Nie użyłem swojego modelu, gdyż w moim dorobku nie ma jeszcze super sportowej bryki a taka mi się dziś uwidziała :D Wersja MidRez (HD) http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=29850
 18. Wybaczcie, po prostu po rozmowie z kolegą przypomniałem sobie (na szczęście) o tej pracy. Faktycznie mogłem nie odkopywać wątku z zeszłego roku no ale :) Wyrażam skruchę i to już się więcej nie powtórzy !
 19. Jaka ona jest piękna ! Nie mogę przestać na nią patrzeć, no ideał po prostu ! Wylądowała już w każdym urządzeniu którego używam :D Względy artystyczne poziom mistrzowski , techniczne bardzo dobry :) Masz dobry gust :D
 20. Wpierw sprostujmy... 3DSMax nie renderuje .. to program do tworzenia obiektów ,animacji itp. a renderują silniki renderujące jak VRay, Indigo, YafaRay itp. Model po wrzuceniu do Unreal Engine straci na jakości względem tego wyrenderowanego w program do renderingu gdyż 1) Unreal Engine nie pociągnie tyle polygonów co taki 3DSMax ponieważ to silnik do gier. 2)Modele w grach to LowPoly czyli o małej ilości Polygonów za to wspierane są teksturami imitującymi szczegółowość jak normal mapy. 3)Unreal Engine generuje grafikę w czasie rzeczywistym i nie przeprowadza skomplikowanych obliczeń (np fizycznych jak rendery ubiasowe ) Odpowiedź na to pytanie to Tak i Nie dlatego bo w Unreal Engine można stworzyć piękną klimatyczną grafikę ale ograniczoną sprawami technicznymi względem renderowanej nie w czasie rzeczywistym.
 21. Według mnie budowniczego byłby fajniejszy i bardziej pasujący do sceny ;)
 22. Render siatki za wiele tu nie da bo jest ona skomplikowana ale za to model będzie dostępny do ściągnięcia na Blendswap (gdyż modeluję w blenderze) ewentualnie wrzucę jeszcze .obj . Ale to za jakiś czas ;)
 23. Troszkę go ubrałem bo taki goły był :)
 24. Po pierwsze bardzo dziękuję za komentarze :) Zdecydowanie tak, tylko zastanawiam się czy wersję high poly, czy późniejszą low poly gdyż mam zamiar zrobić z tego model do UDK ;) Był bym wdzięczny za jakieś wskazówki\linki do tutków o tworzeniu low poly z high poly ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy