Jump to content

Valerius1990

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Valerius1990

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Żywiec
 1. Dzięki wszystkim za komenty :). Zrobiłem gladiusa od nowa i wyglada teraz tak:
 2. Ok teraz już widzę błędy które popełniłem w trakcie modelowania. Zrobię cały miecz chyba od nowa i wrzucę model HP przed dalszym działaniem.
 3. Nie powiedziałem ze model jest idealny, chodziło mi bardziej o proporcje całości względem siebie. Po tym komentarzu widzę że faktycznie nad ostrzem trzeba jeszcze będzie popracować, a najlepiej chyba całe zrobić od nowa, i zrobić ostrzejsze przejścia (teraz zauważyłem co jest nie tak z nim). Teksturowałem pierwszy raz model więc dopiero się uczę :P. Dzięki za koment :)
 4. Ten miecz to rzymski gladius jeżeli już. Proporcje są w porządku, jeżeli już można doczepić się braku na ostrzu zarysowanego szczytu. Głowica i jelec są w dobrej proporcji według mnie (robione z referki którą dodałem wcześniej). Widok z góry: Pozatym bardziej zależało mi na nauce wypalania normal mapy i teksturowania.
 5. No tak ale chyba lepiej pracować na większej rozdzielczości. Tekstury przeskalować mogę później na 1024x1024.
 6. Dzieki za odpowiedz :). - rozdzielczość jest ustawiona na 2048x2048 więc chyba przy uploadzie na imageshack się coś zmieniło. - Bumpa przerzuciłem na normala. - AO wypalone i dodane. - na rączce nic się nie dzieje, ponieważ tak wygląda to na referencji http://tinyurl.com/k8op3pr Co do tutoriali to przeglądam je, chociaż wole uczyć się w praktyce :). Diffuse i normal: Render w Blenderze:
 7. Witam. Pierwszy model Low Poly który stworzyłem dla treningu. Proszę o ocenę i krytykę :). Diffuse: Specular: Normal: Bump:
 8. Fajnie b było jakbyś to opisał. Możesz napisać skąd bierzesz schematy maszyn ?
 9. Valerius1990

  Okrągłe brzegi

  Racja. Przy takich obiektach jak ten lepiej dodać od razu ścianki trochę gęściej niz normalnie. Supporty są wtedy automatycznie rozłożone i nie trzeba się przejmować.
 10. Valerius1990

  Okrągłe brzegi

  Zamiast subdivisiona możesz też użyć narzędzia Bevel (nie modyfikator).
 11. W blenderze wchodzisz w lewym górnym rogu w File -> append. Nastepnie wyszukujesz plik ucha i do niego wchodzisz. W katalogu mesh powinien byc model ucha. Inaczej: mozesz wyeksportować ucho do obj. i zimportowac go w pliku z głowa. Zamiast tworzyć każdą część ciała w innym pliku wykorzystaj odpowiednio warstwy.
 12. Czas ładowania skrócił się i to bardzo. Praktycznie zaraz po wejściu ukazują się duże rendery, a miniaturki parę sekund po, więc teraz jest ok ;)
 13. Pomysł jest dobry, tylko że skutkuje zamulaniem łącza niestety. Automatyczna zmiana slajdów sprawia że galeria bardzo długo się ładuje. Po załadowaniu screenu z pierwszego renderu ładuje się 2 itd, i zanim wyrenderuje się ostatni już następuje zmiana pierwszego. pressenter ma tutaj rację, po dodaniu następnych modeli problem będzie coraz większy. Co do reszty jest całkiem dobra i miła dla oka ;)
 14. Jednym słowem świetne. Na jakiej uczelni studiujesz w Bielsku ?:P
 15. Przy wejściu do Galerii denerwuje strasznie automatyczny pokaz slajdów każdego auta. Chyba lepiej by było załadować pojedynczy render do każdego samochodu, a na dole zostawić miniaturki tak jak są, z możliwością kliknięcia i powiększenia ich w głownym widoku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy