Jump to content

evelina89

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

About evelina89

 • Rank
  Member
 1. Robiłam upgrade, jak kupowałam procesor, to nastawiałam się na rendering CPU, ale pewnie za jakiś czas będzie trzeba pomyśleć o renderingu GPU, karty graficzne teraz dość dobrze zaczynają się rozwijać, plus możliwość w nowym Vrayu rendering hybrydowy, z mocnym procesorem i dobrą kartą można sobie mocno skrócić czas czekania :)
 2. Nie, aż takiej dużej różnicy w cenie nie ma pomiędzy modelami. W granicach 10-11 tys. zł.
 3. Szybciej na pewno nie jest. Renderuje nieco wolniej, ale da się przeżyć. W moim przypadku raczej chodzi o to, że Corona wypuszcza lepsze obrazki i ma bardziej dopracowany efekt Bloom and Glare plus posiada LightMix co jest bardzo praktyczne przy ujęciach nocnych (nie wiem czy Vray też już tego nie ma). Do tego Corona nie jest napakowana tysiącem opcji jak to jest w przypadku Vraya, gdzie można się skupić na swoim projekcie a nie przestawianiu wartości np. w Irradiance Map i Light Cache.
 4. Prace wykonane do portfolio. Dla siebie. Procesor mam Xeon E5 2696v4
 5. Dzięki. Czas liczenia około 2h na jeden obrazek w rozdziałce 2400 px dłuższy bok. Niestety większych nie udało się zrobić, bo momentami za mało było 64GB pamięci. Mam procesor z 22 rdzeniami. Więcej informacji znajdziesz tutaj https://vwartclub.com/?section=learning&category=making+of&article=making-of-dream-garden-shed Mały "making of" Generalnie gołe rendery z Corony za wiele się nie różnią od tych finalnych. Trochę poziomów i kontrastu i to wszystko :)
 6. Dzięki, cegły są z Quixel Megascans.
 7. Cześć! Parę wizek zainspirowanych projektem "Kekkila Green Shed". Głównym celem było stworzenie niepowtarzalnego, ciepłego klimatu oraz próba pokazania jak największej dbałości o detale. dream garden shed max | corona renderer | quixel megascans | itoo forest pack | photoshop | topaz adjust | magic bullet looks Miłego oglądania!
 8. Bardzo fajny klimat. Wygląda bardzo realistycznie. Co bym z pewnością poprawiła to zwiększenie subdivs, bo trochę za dużo szumu jest na renderze. Przydałby się delikatny glare ale tylko przy lampach, z pewnością dodało by to efektu i wzmocniło klimat, teraz światła są zbyt ostre. Mapowanie na deskach - teraz jest zbyt powtarzalna tekstura, użyłabym modyfikatora Unwrap UVW, który o wiele lepiej się sprawdza, przy deskach kiedy masz jednolitą teksturę, niż podstawowy UVW Map.
 9. Cześć, chciałabym się podzielić z Wami pracą którą ostatnio wykonałam. IN THE FOREST max | vray | photoshop | topaz labs | magic bullet looks
 10. Cześć, mam pytanie jak w tytule, czyli jak stworzony model, głównie chodzi mi o model skały/kamienia, najlepiej oteksturować. Jakiego programu użyć by utworzyć i wyeksportować fajne tekstury i później nałożyć je na model w 3ds maxie? Chodzi mi o osiągnięcie takiego efektu wizualnego jak w linku poniżej: https://www.behance.net/gallery/52653781/The-house-in-the-pinewood Czy najlepiej użyć Substance Paniter? Czy polecacie jakiś inny program?
 11. Niestety, problem chyba nie do rozwiązania i tylko na tym jednym projekcie jest kłopot... Plik domu mam ze sketchupa, otoczenie tworze w 3ds maxie. Wyexportowałam plik ze sketchupa jeszcze raz nie dodałam na razie żadnych świateł prócz słońca i mapy HDRI. Scene oświetlam HDRI czy mapa może powodować takie problemy? edit: Ok, po długich próbach, udało się... Na jeden z modeli roślin był nałożony materiał Vray2SideMtl, a właściwie dwa rodzaje Vray2SideMtl w Multi/Sub-Object. Na podglądzie materiału w Material Editor były widoczne małe punkciki (szczególnie intensywne czerwone i zielone). Tomek, dzięki za pomoc.
 12. Zrobiłam kolejne próby renderu, może to światło zza szyb i z lampek? Pojawiły się także takie komunikaty na zielono, załączam screen
 13. Niestety dalej jest to samo :( usunęłam wszystkie problematyczne materiały. Affect shadows tez zaznaczyłam. Sprzęt był ostatnio w serwisie, wszystko działa sprawnie, więc wykluczam również podzespoły, już nie mam pomysłu co to może być. Piszę z innego konta, bo nie mogę się zalogować przez Facebooka
 14. Ok, super. Dzięki za szybką odpowiedź. Wpisując skrypt np. renderers.current.system_numThreads = 44 następnie wcisnąć Enter? Czy trzeba zapisać ten skrypt? File - Save?
 15. mam Xeona E5-2696 v4 (22 rdzenie) i ten sam problem, render strasznie muli... wcześniej miałam i7 5820K (6 rdzeni) i wydaje mi się jakby 3ds max lub Vray miały zapisane jakieś ustawienia po starym procesorze, które wykorzystują tylko te 6 rdzeni, ponieważ obecnie procesor jest wykorzystywany tylko do 60% lub czasem 20%. Sprawdzałam na razie nowy procesor tylko na jednej starej scenie, która była renderowana wcześniej na tych 6 rdzeniach. Czy ten skrypt trzeba wpisywać tylko do starych projektów, czy tworząc teraz nowy projekt na nowym procesorze on automatycznie będzie wykorzystywał te 22 rdzenie? Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja? Czy to zależy od procesora, czy presetu? Preset był jeszcze z wersji Vray 3.3 lub nawet 3.2, obecnie pracuję na Vray 3.4 Procesor sprawdzałam na benchmarku Corony i Cinebench - oba wyszły prawidłowo
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy