Zawartość dodana przez DaveBorck
-
V-Ray dla Nuke'a - rzut okiem
W Arnoldzie, z przyjemnoscia:)
-
Free Image Sequence Player 2.0
Na linuksie działa djv view (na windzie też). Ogólnie rozwinięty program, używam go praktycznie codziennie w pracy. Też wrzuca wszystko do ramu przy początkowym wczytywaniu ale to nie jest problemem. Ma jednak jeden mankament, przy odtwarzaniu materiału w wysokich rozdzielczościach zaczynają się problemy z poziomym szatkowaniem obrazka. Ma to chyba związek z odświerzaniem ramki w viewerze, tzn nie wyswietla ramki po jej całkowitym wczytaniu ale zaczyna wyświetlać jeszcze przed. Efekt ten jest na tyle problematyczny, że czasami wolę wrzucić to do nuke-owego framecyclera niemającego tych wad co jednak rodzi inne problemy np wolne odtwarzanie. Problemów nie widać przy materiale HD ale przy 4k nie da się poprawnie ocenić obrazka.
-
StarCraft II: Heart of the Swarm
300 PLN? wow, to nawet w empiku kupiłem za 150. Pograłem w kampanię i od razu przeszedłem na multi bo to głównie o to w tej grze chodzi. Nowy battle net daje radę, szczególnie automatyczne mecze. Calkiem szybko wszystko działa i po kilku chwilach można grać.
-
Dlaczego linuks?
Śmiga... aż do momentu klikniecia fullscreen;) ale poza tym rzeczywiście jest ok.
-
Dlaczego Renderman?
Odeon - max, lightwave, maya (tak przynajmniej było dwa lata temu) Alvernia - maya + houdini do render i fx
- PTEX workflow
-
PTEX workflow
Witam, Mam pytanie odnośnie Waszego postępowania z malowaniem po modelach z mapkami typu PTEX w mudboxie. Co robicie gdy na przykład pomalowaliście już model ale potem się okazało, że trzeba jeszcze coś w nim pozmieniać np w mayce i powiedzmy pociąć go, coś extrudować, albo użyć innych operacji zmieniających siatkę. Jest może jakiś sposób na transfer painting layers z jednego modelu zmapowanego PTEXEM na drugi też zmapowany w ten sposób? Jest opcja żeby przeprowadzić transfer map PTEX na model z UV-ką ale raczej nie tego szukam. Pozdrawiam Dawid
-
backburner
Priority jest w innych managerach takie samo. A przynajmniej tak jest w qube i butterfly net render. Mozna latwo ustawic kolejke. najpierw leci 1 potem 2, 3 ,4 itd. Co do przerzucania danych miedzy komputerami to przy kilkunastu nikt tego nie robi. W takim wypadku po prostu kupuje sie serwer i podlacza wszystkie komputery do jednej macierzy dyskowej z kilkoma dyskami spietymi w bezpieczny raid i z porzadnym archiwum na backupowanie starych projektow ktore usowa sie z macierzy bo projekty moga ja szybko zapychac. Pozdro DaveBorck
-
Prezentacja The Foundry w Warszawie
Już niektóre firmy kupiły Mari, u nas sprawdza się bardzo dobrze;)
-
Cinematik z WoW Cataclysm
Jak w tytule: ;)
-
Rendering animacji - smużenie obiektów w ruchu
prawde powiedziawszy, jesli wyrenderujesz w 60kl/s a potem to scisniesz w afterze to program wywali po prostu co druga klatke co da taki sam wynik jakbys wyrenderowal od razu 30. Wiekszosc powinien zalatwic motion blur i odpowiednie oswietlenie, bez nadmiernych kontrastow. Oko przy duzych kontrastach jest w stanie zobaczyc klatkowanie nawet powyzej 60 kl/s. Jak spojrzysz na niejeden film to przy szybkich ruchach jest taki motion blur ze prawie nic nie widac na pojedynczej klatce.
-
Animacja 3D: Wojna i Pokoj / War & Peace TV Channel ID
Pojechaliście ostro. Szacun dla Karola, że tak szybko się wkręcił w aftera. Mi odrobinę nie pasują zbyt nasycone kolory ale to w zasadzie kwestia gustu. Całość świetna. Jaką kamerą kręcone? Pozdro
-
Czy warto kupić nuke 6.1?
Jak do compo to nuke nadaje się idealnie. Szczególnie że jak piszesz nie przepadasz za fusion. Proste rzeczy i te w których trzeba szybko i sprawnie pracować z czasem można śmiało robić w afterze. Do motion designu, prostego compo, animatików czy animacji do weba after nie ma sobie równych. Szczególnie że ma rozkład i narzędzia bardzo podobne do reszty produktów adobe więc łatwo jest wciągnąć plik psd choćby i z setką warstw i pracować na nim dodając różne cuda. Podobnie jest z plikami illustratora. Myślę że z tym przejmowaniem projektów z aftera po kimś to lekka przesada. Nie raz zdarzało mi się poprawiać/ kończyć zaczęte projekty i z odnalezieniem się nie było dużo większych problemów. Kwestia sensownego poukładania kompozycji i znajomości sposobów szybkiej nawigacji między kompozcjami. Przy dużych projektach nody też można nieźle zamieszać utrudniając innym pracę tak że się głowią godzinami co z czego wynika bo wszystkie linie przecinają się we wszystkich kierunkach albo są pochowane inputy;)
-
Czy warto kupić nuke 6.1?
chyba jednak bez zdradzenia do czego Tobie będzie program potrzebny nie da się już nic doradzić nie wprowadzając w błąd...
-
efekt wyciśnięcia w materiale latex
ja bym pewnie zrobił ogólny wygląd clothem a potem jak by były potrzebne drobne fałdki to dodał jeszcze modyfikator morpher i domodelował mniejsze zagięcia.
-
Umowy o dzielo lub zlecenie i termin platnosci
Niestety jak się współpracuje z kimś nieznanym to zapis w umowie dotyczący terminu płatności jest niezbędny. Trzeba też podpisać umowę przed zleceniem a nie po i kategorycznie nie dawać ostatecznej wersji bez podpisania papierka z akceptacją. No chyba, że firma jest znana z regularnych płatności albo już się wielokrotnie współpracowało z nią ale nawet wtedy mogą wyjść nieścisłości prowadzące do zatargów w których zazwyczaj nadsatwia karku wykonawca zwany powszechnie bolkiem.
-
Rendering 16:9 problem
i rozumiem ze masz włączone w afterze w kompozcji "toggle pixel aspect ratio correction"?
-
Rendering 16:9 problem
max renderuje dobrze, czyli 16x9 tylko potem w VBF pokazuje zawsze square pixel. Chodzi o to żeby po wciągnięciu materiału do innego programu np AE w panelu projects/ppm na klipie ustawić w interpret footage właściwą wartość czyli w twoim przypadku 1,42. jest tam lista z której wybierasz. Ważne jest też potem żeby wszystkie kompozycje które tworzysz, solidy adjustmenty etc, były w odpowiedniej rozdzielczości i proporcjach piksela (w tym przypadku znowu 1,42) Takie same zakładki z ustawieniami znajdują się w każdym sofcie do kompozytingu i montażu.
-
Nuke 6.1 wydany
Tak jak w temacie. Długo oczekiwany Nuke 6.1 został w końcu wydany Link do strony the foundry: http://www.thefoundry.co.uk/articles/2010/07/28/113/nuke-61-and-nukex-61-released/ W sumie dodali sporo nowych rzeczy. np w końcu możliwość exportowania sceny do fbx-a, usprawnienia w roto i node-ach operujących czasem.
-
StarCraft II - Ghosts of the Past Trailer
Hm, no, tak. Ale jednak zdaje się że to jest trailer, esencja, skrót. To tylko minuta czy dwie a ponoć w samym starcrafcie ma być cinematików (animowanych na silniku) opisujących fabułę bardzo dużo, przynajmniej tak się tym chwalili swego czasu. Już w pierwszym SC fabuła była całkiem spoko. Może ciężko było wejść w emocje bohaterów bo była przedstawiana przez gadające ikonki i tylko co którąś misję włączał się renderowany filmik ale zdaje się że teraz ma się to zmienić. Zresztą już widać że jakość cutscenek jest rewlacyjna bo jak dla mnie to aż tak bardzo klimatem nie odcina się od renderowanego highend CG. No nic, tak czy inaczej najlepiej będzie poczekać te 4 dni i przekonać się samemu wszak recenzji filmom też nie wystawia się na podstawie trailerów. Przynajmniej nie powinno się...
-
Starcraft II - spot telewizyjny
Pojawiła się rozszerzona zapowiedź uzupełniona głównie o cutscenki z gry.
-
The Goon - teaser
Ale to nie jest short... tylko pełny metraż.
-
The Foundry Mari - oficjalna wersja 1.0 dla Linuxa
Wg mnie jeśli faktycznie pracujesz nad dużymi projektami a do takich jest ten program to 8,12,16.. Gb ramu jest standardem. Nie ma co się oszukiwać bez dużych ilosci Ram-u a co za tym idzie 64bitami nie da się już wielu rzeczy zrobić. Przynajmniej nie szybko. Poza tym jak kogoś stać na program za kilka tysięcy to nie powinien mieć najmniejszego problemu żeby kupić przyzwoitą stację graficzną za kolejne kilka tysięcy. Niektóre studia do cięższych renderów mają w farmach 64 Giga... To mówi samo za siebie.
-
Wideotutorial: tworzenie włosów w 3ds max
najlepsze jak zaczął dodawać chaosu;) "more chaos" przesunął dwa suwaczki i "and even more chaos"
-
Assign Random Color problem w 3ds max 2011
Trzeba by przestawić jeszcze żeby kolory nie były przydzielane na podstawie warstw (layers) tylko dla obiektu. Wchodzisz w preferences/general i tam wyłączasz default to by layers for new nodes. Możesz jeszcze wyłączyć to dla każdego obiektu osobno w object properties/display properties wyłączyć by layer