Skocz do zawartości

Kraz 255b


Lukasz2244

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Postaram się, w ramach wszystkiego przypominania sobie od początku - wykonać ten pojazd.

Uczulam, choć krytyka jest dla mnie bardzo ważna, wzoruję i bazuję na modelach kartonowych, plastikowych i zdjęciach znalezionych u wujka google. Tak więc, pojazd nie będzie idealnym odwzorowaniem istniejącego w realu pojazdu:). Na pewno w czasie pracy napotkam na wiele problemów (dla Was banalnych - dla mnie pewno nie do przejścia) dlatego liczę na Waszą pomoc. Na początek oponka.

 

<a href=http://img835.imageshack.us/img835/6604/oponaf.jpg' alt='oponaf.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Edytowane przez Lukasz2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sioema. bieżnik fajny, ale imo opony po bokach są zbyt płaskie. jakbyś nałożył bieżnik na same cylindry i dołożył trochę detalu (sam kiedyś tak zrobiłem oponę i ktoś mi to musiał wytknąć ;]). może mi się zdaje, ale wg zdjęć oponki są bardziej puszyste ;) nie mniej model zapowiada się ciekawie. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wybór, sam się do niego przymierzałem, dokumentacja cały czas czeka... jego gabaryty widać dopiero kiedy stoi przy innym samochodzie, są zbyt szerokie by jeździć po naszych drogach (z wyjątkiem specjalnych i wojskowych)... będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, szybko ogarnąłeś temat, jednak ja bym jeszcze sugerował popracować nad oponą, która w profilu jest bardziej balonowata i kształtem kabiny. Zasadniczy kształt jest uchwycony ale brakuje charakterystycznych krągłości na masce i dachu, do tego dodałbym chamfery na zderzaku i mniejsze na podstawach lamp i będzie ok. Kabina też wydaje mi się ciut za wąska, na zdjęciach bardziej zachodzi nad stopień do wsiadania. To takie drobnostki, życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illusion - dziękuję za cenne uwagi. Dziś postaram się poprawić.

 

Mam pytanie, jeśli możecie to proszę podeślijcie link z dobrym tutorialem do mapowana. Chodzi mi dokładniej o mieszanie warstw. Np. metal z rdzą+zabrudzenia. Wiem, że na necie jest tego pełno (szukałem), ale chodzi mi o jeden a wyjaśniający szczegółowo zasady.

 

Ps. widziałem gdzieś również tutorial o linie - jak ją zrobić, ale nie mogę teraz odszukać ;/

 

Z góry dziękuję

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności