Skocz do zawartości

Masowe zmienianie rozdzielczosci obrazu


mad90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może nie jednym ale w photoshopie da się coś takiego zrobić za pomocą akcji i automate -> bath. Gdzieś powinny być tutki na ten temat :)

 

Pozdrawiam

 

Często korzystam z "automatu" w PSie, między innymy dla masowej zmiany rozdzielczości. Działa znakomicie, pod warunkiem, że odpowiednio zdefiniujesz stosowną "akcję".

Ja zdefiniowałem taką: mając już załadowany dowolny obrazek włącz "nagrywanie" tuż przed wyborem Image Size, następnie wybierz Save As, ustal format zapisu (i kompresję w przypadku JPG) - zapisz i wyłącz nagrywanie akcji.

Niestety zauwżyłem pewną niedogodność, której jakoś nie udało mi się pominąć - może coś po prostu jeszcze trzeba dodać?

Otóż jeśli dla tak zdefiniowanej wcześniej akcji wybieram w panelu AUTOMATE, by nazwa obrazka została zachowana (DocumentName) - wówczas cała operacja owszem rozpocznie się i zakończy - niestety będzie to tylko strata czasu, gdyż każdy przeskalowany obrazek zostanie zapisany pod nazwą przykładowego obrazka - dla którego tworzyliśmy akcję! W wyniku czego każdy nowy tworzony obrazek będzie NADPISYWAŁ poprzedni z taką samą nazwą.

Oczywiście problem nie istnieje w wypadku wybrania innego systemu nazewnictwa tworzonych obrazków niż "DocumentName".

 

> to może podlączę się do pytania, czy ktoś ma jakiś pomysł - jak prawidłowo "nauczyć" automat, by używał nazw aktualnie zapisywanego/przetwarzanego pliku zamiast tego, na którym tworzono "akcję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PS 8 CS:

Najprościej - zakończ nagrywanie akcji przed zapisaniem obrazka przykładowego lub usuń polecenie save na końcu akcji, nastepnie skopiuj obrazki do przetwarzania (aby orginały były bezpieczne) i uruchom Batch zaznaczając opcję Destination: Save and Close

Jesli wybierzesz Destination: Folder to uaktywnia się szereg opcji w których można precyzyjnie wpływać na to gdzie, pod jaką nazwą i w jakim formacie mają być zapisywanie wyniki akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SansSesif

Już mam tak, jak chciałem! Po kolei:

- obrazek jest już otwarty,

> tworzymy akcję:

- image size

- save as [z wybórem formatu / kompresji...]

> akcja stop

 

otwieramy Bath:

określam Source oraz Destination Z ZAZNACZENIEM "Override Action SaveAs Commands" - i to jest wszystko > w rezultacie obrazki zgrywają się po przeskalowaniu do formatu, jaki sobie zażyczyłem.

 

Jednak jak sugerowałeś - gdyby wliczyć OPEN również do tej akcji, to należało by opcjach Batch'a zaznaczyć "Override Action Open Commands" i po sprawie...

 

@Valoos

Opcja "Save and Close" mnie nie urządza, bo chodziło mi o zapis w innym - konkretnym formacie.

Natomiast uprzedzając ewentualne zapytania dodam, że dla opcji SaveAs znajdującej się w "akcji" zawarte są wszelkie ustawienia zdefiniowane przez użytkownika tj. format, wielkość kompresji czy rodzaj kompresji (np. TIFF+LZW) etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem ten program irfanview i wziąłem jak mówiłeś że wziąść file-batch i coś tam dalej i włożyłem gifa i zrobiłem żeby zapisało na pulpicie i nie zapisało i wogóle nic nie zmienił wielkości,z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IrfanView. Można go ściągnąć ze strony: http://www.irfanview.com/ . Funkcja zmiany rozdzielczości jest pod File > Batch Conversion/Rename.

 

 

pobrałem ten program irfanview i wziąłem jak mówiłeś że wziąść file-batch i coś tam dalej i włożyłem gifa i zrobiłem żeby zapisało na pulpicie i nie zapisało i wogóle nic nie zmienił wielkości,z góry dziĘki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jednym ale w photoshopie da się coś takiego zrobić za pomocą akcji i automate -> bath. Gdzieś powinny być tutki na ten temat :)

 

Pozdrawiam

 

ja tak che robić a nie zapisuje ,nie che nawet tego zrobić????

 

Pomożesz mi?????

 

jpg 78.1 KB

z góry DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności