Skocz do zawartości

Postać 3d: Freelancers - John - główny bohater.


und3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I wersja obecna.

 

test_16.jpg

Ciągle nie mam mięśni brzucha i nad tym ubolewam. Ręce i nogi mają jeszcze błędy i wogóle.. ale mam do was prośbę o wskazanie jakiegoś miejsca na sieci gdzie znaleźć mogę jak dłonie i stopy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem [soczek].

Wydaje mi się, że ma troszkę za szeroką czaszkę (górną część). Nie znam się za bardzo na anatomii tak że niewiele ci pomogę. Jak na razie wygląda ok. Mam tylko nadzieję, że poprawisz mu te gałki oczne.

ps. Ekstra rysunki. Skąd je wytrzasnąłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, wiem, że cienki jestem w oddawaniu rzeczywistości, ale to ja jestem referencją, no przynajmniej głowa :) Mam bardzo cienkie pixy swojej osoby wyknonane do tego dzieła i dlatego tak się all nie trzyma kupy. Z resztą ciała to nie jestem ja tylko ma wyobrażnia :)

 

No i musiałem się postarzyć na potrzeby filmo-animacji. :)

 

PRZOD.jpg

 

lewo.jpg

 

PS. Proszę bez śmiechów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to perspektywa. Ucho jest tuż koło liniii rzuchwy. Zaczyna się na wyskości oka i kończy przy linii dolnej nosa. Jak u każdego z nas. Dlatego nie wiem jak mam zrobić to co mówicie. Przecie nie zamieszczę ucha na policzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie chcę aby to był idealny pan. Jak każdy z nas ma wady, to uszy odstające to za duże, wargi jakieś itd.

 

Rozumiem, ale z uszami to chyba lekko przesadziłeś. Być może się mylę. Tak jak już wcześniej pisałem: nie znam się na anatomii i dobrze by było jakby wypowiedział się tu ktoś kto się na tym zna (a wiem, że na forum nie brakuje takich specjalistów ;)).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki .. po wielu męczarniach wykrzesałem dłoń.. jeszcze daleko jej do perfekcji ale już ją przypomina.

 

Co ważne jest zanim ją zobaczycie:

 

Dłoń jest ułożona w pozycji wyprostowanych palców i lekko zagięty kciuk. Do tego jeszcze napięte mięśnie chce uchwycić ( co jeszcze dalekie od wyglądu ).

 

Zamieszczam:

 

raczka_01.jpg

 

raczka_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO reka nie jest tak naprawde proporcjonalna ale n twojim miescu nie bawil bym sie w rece tlyko zrobil mu odrazy rekawiczki wygladal by lepiej i napewno masz texture scóry do rekawic hehe, powarznie bylo by prosciej jak na moje oko , rece sa hmm trudne jak widac no nie ?

Pozatym cialo tez mi sie nie podoba, znacyz sie nie spoko zorbione ale proporcje , jakies musza byc , glowa hmm to zalezy jak chce zmi nalorzyc helm to spoko , ale jak ma byc tkai lysy to juz odpada , musisz to poporawic , no nie wiem co ci powiedziec jeszcze malo updatów hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) kurcze max3d.pl mi dzialalo do dziś. Nie wiem czemu nie chciał się połączyć z ipekiem. Timeouty miałem ... Właśnie jestem w trakcie kończenia kolesia nagiego. I SiD masz racje może jak kiedyś się nauczę bardzo dobrze ręce robic to będą odsłonięte :>

 

Co do głowy to będzie miał włoski. A obrazów referencyjnych nie mam all by my self :)

 

Oki niebawem oczekujcie updatów :)

 

Pozdrawiam.

PS. SiD napisz mi co chciales w mialu napisac w u2u bo maile puste przychodza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyko jedną uwagę. Jeżeli stopa ma tak zagęszczoną siatkę to jak to będzie działało w całości. Chyba, że masz dwuprocesorową maszynę z 2Gb operacyjnej. Popracuje na optymalizacją, albo pokazuj troszkę mniej zagęszczoną.

Powodzenia

P.S. Już niedlugo w mojej bitwie pojawi się pierwszy ludzki bohater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moze jeszcze popraw tem panu palce u raczek - za krotkie. nogi tez chyba ciut przykrotkawe, nie jestem pewien, glowa hmm - neandertalczyk;))) nie no ok glowa jest wporzadku w sumie:) ale palce u rak wydluz zwyczjanie:)

a ubranie hmmm moze powiem tak, nie wszystko na co sie da meshsmoth wygloda dobrze, to twoje nie przypomina ubrania, ubranie ma jakies szwy, laczenia, gdzies sie konczy a nie plynnie przechodzi w natepny element tego ubrania :P rob rob;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sporo bledow anatomicznych ci sie uzbieralo, od tej plaskiej glowy poczynajac, masz fajne referencje, wiec ich urzyj i podpatrz jak to tam wyglada i podciagnij co sie jeszcze da, w ogole za szybko zageszczasz siatka, zanim uformujesz podstawowa bryle, potem trudno cos poprawiac i zmieniac. Gdy modelujesz postac to rece faktycznie powinny byc rozpostarte, ale dlonie wewnetrzna strona skierowane powinny byc do dolu chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosta rade dla kolegi - poobserwuj swoje cialo troszeczke baczniej ( dlaczego u ciebie wszystko jest takie kwadratowe ?! Podziel palce i bardziej je zaokraglij. Miesnie reki ( glownie przed nadgarstkiem), dloni ( kciuk) - do poprawy ..o stopie nie wspomne ...albo, dobrze - wywal ja i zrob od poczatku - jak ty ja zrobiles, ze jest tak zje..popsuta !? Od bioder w dol wyglada jak kobieta ( wywal refernce z playboya) i gdzie sie podzialy kolana ?. Co do ubrania do zgadzam sie z panem uncle, ale domniemywam, ze bedziesz ja simclouth\'owal, wiec przypakuj je maxymalnie textura. Ogolnie uzwaj mniej smoootha na poczatku modelowania, bo odnosze wrazenie, ze obiekty skladaja sie kilku extrudowanych boxow i gdzieniegdzie(..chyba na czuja ) wyciagasz jakiegos vertexa i ostro wygladzasz. Jesli model bedzie fajnie wygladal bez smootha (z grupami wygladzania), to ze smoothem zarzadzi. Zapodaj tez wire twarzy i ciala - bez smootha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być za bardzo złośliwym , to powiem Ci co powinieneś poprawić:

1.wszystko

2.wszytsko

3...i wszytsko

 

Po pierwsze od głowy zaczynając, to John jest albo neandertalczykiem, albo mamusia go źle w łonie nosiła.Przypatrz się swojej głowie z profila a następnie porównaj z głową modelu.Jedyna rzecz do której się z głowy nie przyczepie to uszy i troche zastanawiający kształt oczu..hmmm jakby miał mega spojówki, no ale może się czepiam.Przemyśl to sobie.

Druga sprawa, albo jest on ekscentrykiem albo bardzo neandertalczykiem rok 2020.[hmmm] Nie wiem czy używałeś simlotha czy innego programu do symulacji ubrań, ale o ile mi dobrze wiadomo, nie tą drogą się idzie, ale znów moge sie mylić. Poza tym że ma na sobie jedwabiste szmaty pocięte w dziwny sposób i posiadające funkcję \"walk-through-everything\" to ten facet to istny golas.Wygląda to bliżej blachy niz szmaty ale to tez przemilcze bo znowu ktoś mi powie ze sie wszytskiego czepiam;) No buty to juz przemilcze, bo szkoda słów, nie wiem jak takie trzewiki się nosi, a juz napewno w takim wydaniu bym nie ubrał.

Co do modelowania ciała.Pokazujesz nam poważne i dobre referencje a robisz z tego dziadostwo, popracuje nad modelowaniem zanim pomyślisz o ciuchach.Przysiadz i popatrz uwaznie na referencje i zabierz sie do tego pożądnie a nie na odwal.Jak masz problem z wymodelowaniem czegos, pamietaj od tego jest forum i ludzie tutaj,zeby sie zapytac.Podszedłes do sprawy na oklep byle było a mi sie to strasznie nie podoba.

Lepiej zrobisz jak przymyślisz dokładnie wygląd postaci bo narazie IMO nie masz na niej wyraźnej koncepcji i brniesz na oślep, zreferuj ją sobie pożadnie,narysuj najlepiej a potem zaczynij modelowac kazda jego czesc z uwaga i dbałościa o szczegóły a nie po łebkach.Jesli nie jestes pewnien czy jest dobrze, masz od tego ludzi na forum zeby zapytac, zreszta sama nazwa \"forum\" mówi sama przez sie.

Pozdrawiam

 

Na koniec lookinj sobie na profil głowki i obryswoany profil Twojego zdjecia i popracuj nad tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za all uwagi. I już się zabieram za poprawki. To jest moja pierwsza postać jaką wykonuję i dlatego tak bardzo mi zależy na opiniach i sugestiach.

 

Kształ głowy da się poprawić w 2 min. Uda już dawno poprawiłem i niebawem zamieszcze jak wyglądają :) Palce wydłużę i wogóle all. :) Dzięki za wreszczcie jakieś odezwy.

 

Jeszcze raz dzięki.

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności