Skocz do zawartości

Jaki sprzet do maxa


Thor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sprzet: Athlon 2000+, Kobian KOB KT266a FDSX, 256DDRAM, Radeon 9000. Planuje dokupic ramu, ale nie wiem ile. Mam kostke 128 SDRAM, ale czy to przyspieszy komputer i czy bedzie wogole dzialo sd z ddr? Myslalem nad 2 kostkami 512 ale jak zobaczylem ceny, to zrezygnowalem :). Czy ram ma bardzo duze znaczenie. I czy np. OceanSunset.max (czy jakos tak) wyrenderowany w 22s. to dobry wynik (jak na sprzet tej klasy)? Czy 512 DDR przyspieszy renderowanie i o ile (mniej wiecej w s. dla powyzszej sceny) i czy dolozyc 128 SDRAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Indorek

Widziałem płytę pod SDRAM i DDRAM, ale tam mogże działać tylko jeden rodzaj pamięci, kolega ma tak± płytę pod AMD. Co do ramu, to 128MB jest mało, ja obecie mam 1GB i czasem woła że jest mu mało i zdaje sobie z tego sprawy. Lecz nie patrz na ram w ten sposób że jak dołożysz to każda scena będzie obliczana szybciej, to nie tak. Je¶li jaka¶ operacja potzrebuje 67MB ramu to Twoje 128BM wystarczy. Lecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czeka mnie zakup nowego komputera do 3ds maxa. Sprzęt, który tu opiszę został zasugerowany przez sklep komputerowy. Proszę o opinie na temat komponentów.

 

Z góry dziękuję.

 

PROC INTEL core i7-3820 3.60GHz 10MB cache LGA2011 WERSJA PEŁNA Z WENTYLATOREM I RADIATOREM - 1283zł

 

VGA Gainward GTX560SE 1024MB GDDR5 192b Z HDMI - 550zł

 

Płyta ASUS P9X79 DELUXE /X79/USB3/PCIe3.0/WiFi/BT/s.2011/ATX LAN 6 x audio jack - 1482zł

 

GOODRAM DDR3 32 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9 - 4x8GB - 1040zł

 

NAGRYWARKA DVD - 75zł

 

Dysk WD 1TB WESTERN DIGITAL 64MB SATA III - 395zł

 

Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L7-730W 80+Bronze - 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lości panowie kto odgrzewa te stare watki?

Fladra A tak ogólnie to co zamierzaz na tym kompie robic bo jesli wizualizacje to wystarczy ramu 16GB i raczej bym Goodramu nie brał, karta graficzna ewidentnei do wymiany jesli zamierzasz duzo urzytkowac activshadery to ta karta padnie po połroku za oszczedzone pieniądze na ramie lepiej kupic jaks dedykowana karte tA wogóle to nie jest dział na takie pytania masz dział Hardwer tam sie porusza tematyke sprzetu pod dane oprogramowanie ;)

Uprasza sie o nie robienie smietnika z forum :) ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy zwrócili uwagę odświeżyłeś wątek z przed 10 lat!

 

Za te same pieniądze masz kingstony 1866, co prawda procesor je ogranicza ale będą stabilniejsze i 32GB to bardzo dobry wybór, odpalisz PSa, maxa i jeszcze kilka programów w tle a tu już 12-15GB zajęte, http://www.saturion.pl/product/158929/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_4x_4GB_1866_MHz_XMP_CL9_Genesis.html

 

płyte główną polecam http://www.morele.net/msi-x79a-gd65-8d-432222/ 450 zł do przodu, można dołożyć do lepszej grafiki

 

HDD Seagate Barracuda ST1000DM003 - http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Seagate-ST1000DM003/929.html 168 MB/s na HDD to już całkiem fajnie, u mnie taki sam wykres wyszedł

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=82657&p=1100844&viewfull=1#post1100844

u mnie w takiej specyfikacji wszystko śmiga pięknie,

 

pozdrawiam,

rallyman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie tematu, późno było i widać już nie myślałam... Dziękuję za wszelkie rady. Ostatecznie zdecydowałam się na coś takiego:

 

PROC INTEL core i7-3820 3.60GHz 10MB cache LGA2011

GeForce GTX 560 1GB

Płyta ASUS P9X79 X79

Kingston Hyper X DDR3 1600MHz 32GB RAM

 

Mam nadzieję, że komputer się sprawdzi, za jakiś czas może wymienię kartę graficzną na coś lepszego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności