Skocz do zawartości

obiekt 3D: Gibson Les Paul


yarpen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ladne ...gladkie ... ma klimacik ... i napewno nikt nie pomyli tego z paletka to ping ponga ;) (jokes)

 

mam tylko dziwne pytanko ... a wlasciwie kilka ...

 

1) gdzie jest dziora w pudle ? (bedzie ?)

 

2) jesli nie ... to czemu ma 6 kluczy ?

(6 kluczy = 6 strun = akustyk ? )

 

3) jak ktos ma na tym zagrac bardzo wysoka solowke ? ( prowadnice do 1 i 6 struny wystaja poza szerokosc gryfu ... chyba zsunela by sie z progu ta strunka :) )

 

to chyba wszystkie \"pierdolki\" do ktorych mozna by sie bylo przyczepic ...

 

prosilbym o wiecej renderwkow ... najbardziej ciekawi mnie widok od boku ... (łuk gryfu i pudlo od boku)

 

przepraszam ze wytykam ci takie malutkie bledziki ... ale jak to poprawisz ... to model wyglada swietnie ... oj dalbym sobie wydepilowac klatke za taka gitare :)

 

pozdrawiam ... i trzymam kciuki ... idze pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zipper-> lol...

 

1. gibson les paul jest wioslem elektrycznym a nie klasycznym/akustycznym/elektro-akustycznym wiec \'dziury\' (otworu rezonansowego) autor raczej nie przewiduje jak sadze...

 

2. 6 kluczy bo zdecydowanie wiekszosc gitar ma 6 strun (wyjatek to siedmio strunowe elektryki lub np. 12-sto strunowe akustyki)

 

3. nie wiem o co Ci chodzi:/

 

gitarka calkiem fajna, ogolnie tak jak monster, najbardziej razi korpus i humbuckery, ale ogolnie ladnie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzilo ... ze nie jestem muzykiem ... kiedys cos gralem na akustyku ... i nie znam sie za dobrze ... dlatego nie wymienialem tego jako bugi :P tylko dziwne pytania :)

3) co do prowadzenia strun mam racje ? te takie \"cypelki\" na pudle .... to jak domniemam miejsca w ktorych przechodza struny ? czy tez nie :( ? wiec jesli mialbys tam przycisnac strune na hmm ... chociazby przed ostatnim progu ... to zsunela by sie z niego ... bo albo gryf za waski ... albo te \"cypelki za szeroko rozstawione ...

 

4) moj akustyk mial plaskie pudlo ... wiec mi tam nie brakuje zadnych wypuklosci ;)

 

pozdro ... i dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to mostka to sie zgadzam bo rzeczywiscie jak zaznaczylem na zolto to mostek jest troszke za szerocki :) ale to sie przeciesz da poprawic.....humbuckery powinny byc troszke wypukle i zrob je na zloto :) albo przynajmniej na srebrno i koniesznie dodaj strony(poledam LaBella Hard rock`n steel (H) ) HeHe powodzenia....scenka sie zaj*****ie zapowiada.....keep working....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komentarze

monster-> te humbuckery nie są aż takie płaskie tylko tutaj słabo widać, jednak podniose je jeszcze trochę. Nad korpusem będę jeszcze pracował. Na zdjęciu, z którego odwzorowywałem klucze, one takie były, ale rzeczywiście zmienię je.

zipper & m18pl-> poszerzę gryf :)

marcin18pl-> kolory i takie rzeczy bedę robił na końcu.

\"napisz czy robisz ten modelik na wymiar....?\"

yyy...nie rozumiem za bardzo pytania :/

 

kolorystyka bedzie taka:

 

2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie załamuj sie :] nie no takie zdjęcia to ja mam, ale wolałbym coś takiego jak poniżej, tylko z gibsona.

 

viewthread.php?action=attachment&tid=10300&pid=126705

 

Zresztą chyba jednak ten gryf jest dobry. Marcin18pl na zdjęciu źle zaznaczył te żółte linie, struny nie wychodzą z boków mostka tylko bardziej ze środka, co widać doskonale na zdjęciach Monstera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Monster

Hmm, a dobre zdjecie z gory nie wystarczy, musi byc koniecznie rysunek tech. ?

oczywiscie, ze nie musi, ale zdjecia z góry są przeważnie pod lekkim kątem. zresztą nie ważne już :)

martez--> co ty gadasz?takie les paule są najlepsze, zresztą tak jak flying-v\'y i explorery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku obrysuj sobie kontur body lespaula, nastepnie tlo dookola zrob czarne i postanie ci bialy zarys body i tlo w kolorze black.

 

potem robisz w PShopie filtr gaussian blur i to co wyszlo stosujesz jako displace w maxie. powstanie ci ladna wypuklosc.

 

wiecej roboty mniej narzekania i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by marcin18pl

moglbys walnac tu renderka z top view ? chcialbym cos zobaczyc....

proszę bardzo. co mam źle? :)

 

peter-->coś mi to nie wychodzi...ale jeszcze popróbuję :)

 

prośba do Was: jak można połączyć pare polygonów w jeden? mam powierzchnie, które są za bardzo poszatkowane.

 

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności