Skocz do zawartości

Kilka pytan nt ustawien?


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze podzielcie sie informacjami nt kilku ustawien GI i FG, ktore sa dla mnie niewiadoma, nie moglem tego znalesc w innych watkach.

Wymienie w punktach o ktore ustawienia mi chodzi. Podajcie rowniez jakie wartosci sami w tych miejscach uzywacie i jaki ma to wplyw na rander, jego jakosc i czas.

 

1. Zakladka FG/podzakladka Advanced / Noise Filtering ? Na ogol mam ustawione very high

2. Zakladka GI/ podzakladka Volumes / Maximum Num. Photones per Sample? Tu domyslnie mam 100 ale czy to zmieniac? O co tu chodzi?

3. Zakladka GI/ podzakladka Light Properties/ Average GI Photones per Light.? Tu domyslnie mam 20.000. Czy to zwiekszac/zmniejszac? Tu tez nie kumam o co chodzi.

4. Optimize for final gather - czy ta opcje zawsze warto zaznaczyc? Czy zawsze ma pozytywny wplyw?

Edytowane przez gonzo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak Ci pisałem, nie istnieją żadne uniwersalne ustawiania które wklepuje się w odpowiednie miejsca i jest pięknie i szybko. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Poza tym, nie obrażaj się, jeśli ludzie odsyłają Cię do googla czy helpa. Zakładasz wątek za każdym razem kiedy natkniesz się na najmniejszy problem, nie w tym rzecz. Postaraj się najpierw sam rozwiązać problem, poszukać w helpie, w sieci, poeksperymentować.

Tak na start:

lamrug.org

mymentalray.com

area.autodesk.com

 

W sieci są TONY informacji na każdy temat, tysiące zadanych pytań i miliony odpowiedzi :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tego, ze sa . Mam kumpla po architekturze. Prowadzi wlasna pracownie architektoniczna. Uwaza, ze 80 procent czego sie nauczyl to przez praktyke a nie na studiach. Tak jest zawsze i wszedzie. Mam tego swiadomosc. Pytam wiec praktykow o porade, zadalem konkretne pytania. W ksiazkach tego nie pisza.

 

Np czy opcja optimize for final geather jest przydatna, jak czesto i kiedy z ksiazki sie nie dowiem albo dowiem sie, ze sluzy do optymalizacji - co jest smieszne.

A ja chcialem sie dowiedziec z praktyki. Nie mam czasu przecwiczyc wszystkiego ze wszystkim bo bym starcil kupe czasu.

 

Wydawalo mi sie, ze forum od tego jest.

 

Albo punkt 2gi mojego pytania GI/Volumes / Maximum Num. Photones per Sample czy ktos wogle tego uzywal? Ja na forum nie znalazlem. Wiec pytam. Do czego sluzy i jak wplywa na czas i randering. A moze w ogole sie tym nie interesowac? Co z tego, ze w ksiazce wyczytam do czego sluzy.

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry facet ale chrzanisz. Gosc cie odeslal gdzie mozesz znalesc odpowiedzi a ty narzekasz. Z twojej wypowiedzi wynika "Nie mam czasu na praktyke, niech inni co poswiecili swoj czas na tą praktyke wytlumacza mi wszystko, podadza na talerzu i dorzuca frytki". Forum to nie szkoła podstawowa, tu nikt nikomu nie płaci zeby uczyc innych, jak ktos spedził pare miesiecy na testach i dochodzeniu do wlasnych ustawien nie koniecznie bedzie sie chciał dzielić swą wiedzą z każdym kto napisze "nie mam czasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jakbyś udał się pod adresy, które podał ci Vorek, przeczytałbyś rady tak uznawanych przez Ciebie praktyków.

A teraz pytanko:

Czy zanim założysz jakiś wątek na tym forum, próbujesz znaleźć coś sam?

Masz 164 posty, a założonych wątków kilkadziesiąt. Wszystkie z pytaniami, na które odpowiedzi masz pod F1.

Chcesz tutka o mentalu? Temporal ma taki w podpisie. Chciało Ci się zajrzeć? - RACZEJ NIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Forum to nie szkoła podstawowa, tu nikt nikomu nie płaci zeby uczyc innych, jak ktos spedził pare miesiecy na testach i dochodzeniu do wlasnych ustawien nie koniecznie bedzie sie chciał dzielić swą wiedzą z każdym kto napisze "nie mam czasu"

 

Rozumiem, ze to jest to Twoje konformistyczno -indywidualne podejscie do tematu.

 

Spoko. Ja tam dziele sie z ludzmi wiedza jaka posiadam zwlaszcza jesli obcuje z kregiem ludzi, ktorzy maja podobne pasje, zainteresowania.

Uczestnicze jeszcze w innych forach nie zwiazanych z maxem gdzie dziele sie swoja wiedza. Ty widze myslisz inaczej moze wlasnie dlatego jestes tam a nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że akurat Mirach chętnie pomaga i nie skąpi swoją wiedzą.

Ale jest pewna różnica między pytaniami typu "co robi noise filtering" (jest to dokładnie opisane w helpie) a na przykład pytaniem typu "noise filtering powoduje czerwone kropki w prawym dolnym rogu obrazka, oto moje ustawienia, co robię źle" (na to odpowiedzi w helpie nie ma, i tu forumowicze z ochotą się zastanowią nad zagadnieniem i pomogą, o ile potrafią.

 

Więc poczytaj tego helpa, potestuj (ustaw raz tak i raz tak, i sprawdź różnicę w czasie i jakości), a jak się natkniesz na jakieś konkretne trudności to my ci chętnie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha smieszny z ciebie koles :D Najpierw piszesz o praktyce a pozniej ze chcesz od nas teorie i sam tego nie bedziesz testowal. Czytales sam siebie?

 

Nie mam czasu przecwiczyc wszystkiego ze wszystkim bo bym starcil kupe czasu

A myslisz ze uzytkownicy tego forum maja czas tlumaczyc to co bylo juz wielokrotnie udokumentowane? Tutaj ludzie dziela sie informacjami trudno dostepnymi wlasnymi doswiadczeniami itp ale pytanie o banalne rzeczy to szczyt chamstwa. Az tak leniwy jestes? No i co to sa za ksiazki w ktorych nic nie pisza? Moze poprostu wzials nie ta ksiazke i jest calkiem o innej tematyce.

 

W samym helpie maxa masz odpowiedzi na twoje pytania i naprawde nie trzeba nic wiecej. Widzisz twoj kupel nauczyl sie przez praktyke czyli nie czekal az ktos mu wszystko wytlumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem bynajmniej nie było obrażenie ciebie, bo mnie samego denerwuje gdy ktoś na moje pytanie odpowiada frazą "google.pl". Chodzi o to, że sam dopiero co czytałem o FG i GI w pdfie który zapodałem i wiem, że to co tam pisze, pomoże ci zrozumieć do czego są poszczególne opcje - mi pomogłoo. Jak przeczytasz i dalej będziesz miał wątpliwości z czymś, wtedy spytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że akurat Mirach chętnie pomaga i nie skąpi swoją wiedzą.

 

dziekuje :)

 

Ty widze myslisz inaczej moze wlasnie dlatego jestes tam a nie tu.

 

szczerze powiem nie mam pojecia co tu napisałeś.

 

Rozumiem, ze to jest to Twoje konformistyczno -indywidualne podejscie do tematu.

Moje podejscie do sprawy jest proste: chcesz sie czegos nauczyc - ucz się sam. Chesz pomocy - pokaz ze jest sens ci jej udzielać. Skoro piszesz sze nie chce ci sie czytac informacji w książkach, to po co ci pisać odpowiedzi na forum, tez moze ci sie nie chce ich czytać.

 

No ale skoro koniec tematu, to koniec tematu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności