Skocz do zawartości

GTX 460 czy Radeon HD 5830


kolaborant

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Zastanawiam się, którą kartę wybrać.Potrzebuję coś ze środka stawki w cenie około 500 zł. Która z wymienionych jest waszym zdaniem lepsza i bardziej kompatybilna z aplikacjami graficznymi.

 

Palit XpertVision GeForce GTX 460 Sonic 1GB DDR5 PCI-E BOX - 550 zł

HIS Radeon HD 5830 iCooler V 1GB DDR5 PCI-E BOX- 447 zł

 

Czy może polecacie jakieś inne karty o podobnej wydajności i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak chcesz korzystac z CUDA to geforce i nic innego , choc z seria 4xx i 5xx sa problemy w maxie (poza 2012). Osobiscie mialem radka 4870 teraz mam geforca 460 2gb i szczerze powiem ze radek mial lepsza wydajnosc niz geforce 460. Ale tak jak pisalem ja bralem pod uwage korzystanie z CUDA i wielkosc ram i tak czy siak bylem na ta karte skazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spoko panowie - wlasnie moja staruszka 9800gtx splonela i szukam czegos w tym przedziale. Wahalem sie pomiedzy GTX460 a GTS450 (cos ostatnio nieurodzaj na pieniadze u mnie, kury sie przestaly niesc i krowy malo mleka daja... :P) a tu taka ciekawostke wrzuciliscie... Moze jakis uzytkownik radkow powiedziec czy to prawda ze co 5 minut jest jakis problem ze sterownikami czy to urban legend tylko? Chcialbym kupic cos na czym moglbym pograc ale i popracowac - glownie 2D (photoshop, painter) i Zbrush, troche 3d ale bez szalenstw. Spoko sa te radki? Bo imponujaco wyglada stosunek wydajnosci do ceny :O

 

przy okazji

Nie moge sie doszukac - zasilacz 450 starczy pod tego radoslawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większych problemów z Catalystami (stery od ATI-AMD). Spoko nie spoko, tutaj jakość/cena na prawdę się wyróżnia. W tej cenie nie znalazłoby się łatwo coś fajniejszego. Z Sapphire mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o OC.

Co do zasilacza, zależy co masz jeszcze upchane. Procesor, ilość HDD, ODD. A i zasilacz zasilaczowi nie równy pod względem stabilności działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież branie 460 to zerowa opłacalność od kiedy są 560Ti. To ta prawie ta sama konstrukcja tylko bardzo zoptymalizowana i niemal dwukrotnie wydajniejsza. Powiedzmy że 120% ceny za 200% tego samego. Nie warto dołożyć te 150zł?

 

Co do radeonów to polecam od razu zakup dobrze tłumiących słuchawek. ;) Dwa najnowsze radki u nas w akademiku przy odpaleniu starcrafta 2 buczały jak traktory. ;) Ze sterownikami też niezłe psikusy się dzieją. Ja tam jestem fanem stabilności i wolę te parę groszy już dopłacić niż czekać aż moja superhiper wydajna karta spłonie.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież branie 460 to zerowa opłacalność od kiedy są 560Ti. To ta prawie ta sama konstrukcja tylko bardzo zoptymalizowana i niemal dwukrotnie wydajniejsza. Powiedzmy że 120% ceny za 200% tego samego. Nie warto dołożyć te 150zł?

 

Co do radeonów to polecam od razu zakup dobrze tłumiących słuchawek. ;) Dwa najnowsze radki u nas w akademiku przy odpaleniu starcrafta 2 buczały jak traktory. ;) Ze sterownikami też niezłe psikusy się dzieją. Ja tam jestem fanem stabilności i wolę te parę groszy już dopłacić niż czekać aż moja superhiper wydajna karta spłonie.

 

Jesli chodzi o 560 to jest wydajniejsza ale bez przesady ;). Odnoszac sie do radeonow niewiem jak to jest teraz ale swego czasu mialem kilka kart ati i nigdy nie mialem problemow ze sterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie widze potwierdzeniav w liczbach. Nie wiem czy Ciebie atakowal ad personam czy po prostu pokazał, ze przeznaczenie i zastosowanie moze decydować o opłacalności z pozoru nieopłacalnej decyzji. Jak się wspierasz GPU renderingiem, to 1gb karta wiele Ci nie da a 460 ma miłą alternatywę 2gb na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 gigowych kart to poniżej tysiaka można kupić 560Ti z 2 giga ramu, 250zł drożej niż ten 460(2gb) ale nadal różnica w mocy jest bardzo duża. Obie karty to dobre konstrukcje (ja mam 460) ale współczynnik cena/moc obecnie na plus dla 560Ti.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radeonów to polecam od razu zakup dobrze tłumiących słuchawek. Dwa najnowsze radki u nas w akademiku przy odpaleniu starcrafta 2 buczały jak traktory.

To nie argument. Osprzęt jak układ chłodzący jest montowany przez dystrybutora(Sapphire,Gigabyte,Asus etc..).

Poza tym panowie się rozgalopowali zdeczka. Ramy są określone 450-550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio 560 to swiezy kotlet ze starym nadzieniem od 460 z zewnatrz wyglada ladnie ale nadal zalatuje staroscia. Tak jak 460 i cala seria 4xx i 5xx wielkie nieporozumienie. Nie warto dokladac do serii 5xx wzrost wydajnosci jest zbyt maly. Gdyby nie cuda to radek juz dawno osuszal by mi obudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jaka karte wybrac obecnie pod system do pracy przy wizualziacjach w 3d maxie , bez zadnych gier , tylko cała koncentracja na wydajności vieportów w maxie

 

Amd nowe karty wypościł obecnie kopiłem na szybko gts450 bo mi 9800gt padłaale składam nowego kompa i myślę coś nad v5900 i sam nie wiem co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz lub bedziesz mial maxa 2012 to geforcami az tak bardzo sie nie musisz przejmowac bo ponoc pracuja bez problemu. Ja bym szedl w radeony 6950, 6970. No chyba ze masz duzy budzet na karte to bierz quadro albo firegl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności