Skocz do zawartości

The Foundry MARI - 48 Hour Sale


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zależy chyba o którym mówimy, czy o Paincie z Windowsa XP czy tym z Windows 7? :D

 

Co do MARI - jak najbardziej wart swojej ceny, jasne - można wojować z PS, Mudboxem (3d Coat nie używałem) - ale MARI ma w sobie to coś. Naprawdę dobrze się pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Jest aż taka różnica między Mari a Mudboxem jak między paintem a PS;)

 

Naprawde, nie ma w ogole porownania.

 

Pierwotnie myslalem w ten sam sposob, bo po prostu nie wiedzialem co Mari ma do zaoferowania. Widzialem tylko malowanie tekstur projekcja.

 

A juz w samym tym jest spora roznica: w Mudboxie po prostu malujesz po obiekcie z uzyciem projekcji, w Mari malujesz w projekcji, ale tymczasowo w "Paint Buffer", co pozwala przed "wypieczeniem na obiekt" zdeformowac (dopasowac lepiej do obiektu) teksture, poddac jej korekcji filtrami, przesunac w inne miejsce, obrocic obiekt, itp, itd.

 

Wersjonowanie jest cudowne - po prostu importujesz nowsza wersje modelu, dolacza do listy wersji i mozesz w dowolnym momencie, niedestrukcyjnie, przeskakiwac z jednej na druga. MEGA!

Fantastyczne jest "multi tile UV", czyli UVki moga byc poza przestrzenia 0,1 i totalnie nie musisz sie tym martwic, myslec o tym. Masz jeden obiekt z kilkoma UVkami i sobie maziasz.

 

Adjustment Layery jak w Photoshopie i mnostwo innych rzeczy, ktorych jeszcze nawet nie tknalem.

 

 

Jezeli chcesz zobaczyc ja w akcji obejrzyj jakis tutorial na Digital Tutors na przyklad.

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz jeden obiekt z kilkoma UVkami i sobie maziasz." jak w blendku ^^

 

"Adjustment Layery jak w Photoshopie"

Tego mi brakuje zawsze we wszystkich kompozytorach.

 

Jak znajdzie się czas trzeba będzie przestestować skoro tak zachwalacie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ściągne triala jak bedę miał chwile i przetestuje. Kiedyś oglądałem jakąś starszą wersję i pamiętam ze nie było malowania w 3D tylko projekcje, nie udało mi sie tez włączyć symetrii i się zraziłem;)

To się nie zmieniło - malowanie nadal jest przez projekcję i w związku z tym brak symetrii (można kopiować łąty UV na ich symetryczne odpowiedniki - jeśli są tak przygotowane). Mudbox czy BodyPaint wyglądają trochę jak zabawki przy mari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zmieniło - malowanie nadal jest przez projekcję i w związku z tym brak symetrii (można kopiować łąty UV na ich symetryczne odpowiedniki - jeśli są tak przygotowane)

 

To ja dziękuję i poczekam aż dodadzą symetrie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności