Skocz do zawartości

Finished 2d: Elendil


Thalion

Rekomendowane odpowiedzi

Elendil, syn Amandila, pierwszy król Arnoru i Gondoru. Postać ze stworzonej przez J. R. R. Tolkiena mitologii Śródziemia. Uciekł wraz z towarzyszami z wyspy Numenor tuż przed jej upadkiem. Ocaleli z nim jego synowie Isildur i Anarion. Zawarł z Gil-Galadem przymierze, nazwane Ostatnim Sojuszem, mające przeciwstawić się siłom Saurona, z ręki którego Elendil zginął podczas oblężenia Barad-dur.

 

Ilustracja, portret z którym ostatnio się zmagałem. Mam nadzieję że przypadnie wam do gustu.

 

Elendil_finished_edit.jpg

 

edit: poprawiłem nieco koronę i ramię

Edytowane przez Thalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

suuper, dla mnie bomba.

ale

korona/diadem wyglada jakby wrosla/o mu w glowe albo byla na sile wcisnieta i teraz go uciska, no i ramie, on ma ramie czy nie? Mam wrazenie ze brak mu ramienia, bardzo dziwnie sie uklada material w miejscu ramienia...

 

ale ogolnie pieknie.

 

pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny Portret, jak na Króla przystało, może warto by nieco tłem sie pobawić dla większego kontrastu, tu i ówdzie blurkiem pociągnąć ;), zmarszczyć co nieco ... i dalej nie będę wymyślał ... bo w sumie to ja się nie znam.

 

//Powodzenia

i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - dzięki za komentarz!:)

 

ciastuch, floo - Dzięki, włosy robiłem ręcznie, włos po włosku;) to chyba najlepszy sposób na uzyskanie jak najbardziej realistycznego efektu (choć jeszcze sporo mi do tego brakuje).

 

selfu - dzięki, co do głowy to nie wiem, ja nie widze większych dysproporcji, może dlatego, że baardzo dużo czasu nad nią spędziełm;)

 

Gastar - Dzięki za komentarz i rady. Właśnie poprawiłem tą koronę, bo rzeczywiście była zbyt ciasna, co do ramienia to strój miałbyć taki pofałdowany w tych miejscach, ale że nieco postarałem się go poprawić.

 

miriam - dzięki za opinie!:) już dość nad tą pracą posiedziałem i raczej więcej nie chce, ale rady dają mi do myślenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha..no bo moim zdaniem tak jak jest teraz, to bardziej to podchodzi pod groteske i lekkie wynaturzenie, niz pod realizm..chociazby patrzac na to, ile zajmuje szczeka i gdzie jest zuchwa..sprobuj zarzucic sobie nowy bialy, pol-przezroczysty layer na to i okreslic ksztalt czaszki..konturowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie widze zadnych problemow z proporcja twarzy, fajnie wyszla, szczegolnie nos;) Czepilbym sie jednam tych wloskow, takie strasznie wymeczone i nienaturalne sie wydaja. Osobiscie mysle, ze lepszy efekt uzyskasz jak pomalujesz wiecej ciemna plama, i lekko zaakcentujesz tylko jasniejsze wlosy, na ktore pada swiatlo zamiast rysowoc kazdy wlosek osobno:) Sprawdz np. jak gladko, naturalnie i powabnie wyglada to u rembrandta;) http://www.musicweb-international.com/sandh/2005/Jul-Dec05/Rembrandt4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thalion, haha, ty też Lublin ;] . Lublin to polska stolica wschodniego CG - Levus, Omen, Ja, Ty .... Nieźle. Co do króla - podoba mi sie materiał tła, taki zamszowy, idelnie pasujący do starego, zmęczonego wojnami króla. Światło nie do końca mi się podoba ponieważ z tyłu wygląda ładnie, żółto (ognisko w kominku ?) ale z drugiej strony to białe sprawia wrażenie jakby król właśnie przechodził na drugą stronę. Jeżeli chciałeś osiągnać taki efekt to świetnie Ci to wyszło. Bardzo podoba mi się materiał skóry i detale, ale ten policzek chyba troszeczkę za bardzo wciągnięty. Gratki za cierpliwość i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thalion, haha, ty też Lublin ;] . Lublin to polska stolica wschodniego CG - Levus, Omen, Ja, Ty .... Nieźle. Co do króla - podoba mi sie materiał tła, taki zamszowy, idelnie pasujący do starego, zmęczonego wojnami króla.

 

Dodaj jeszcze Lacedemon'a ;) i komplecik :D.

 

//Pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrozik26, avant.garde - Dzięki za obronę i opinię o pracy;)

 

kolegaalek - myślę, że masz racje co do tych włosów i z pewnością technikę ich malowania będę jeszcze udoskonalać... przykład Rembranta bardzo dobry i przydatny. Ostatnio zacząłem właśnie przeglądać albumy z dziełami dawnych mistrzów i ostatnio analizuję prace Matejki... choć daaaleko mi do jego kunsztu;) Dzięki!

 

Bielo^, miriam - hehe coś w tym jest;) "Lublin miasto inspiracji" jak mówi ostatnie hasło promujące nasz region:D Dzięki za opinie, co do światła to efekt mniej więcej taki chciałem uzyskać, choć druga sprawa to to czy się podoba czy nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności