Skocz do zawartości

RefViewer - narzędzie do wyświetlania referencji


kamil.ochel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

A więc pomysł na taki soft wpadł z wątku reference-image. Siadłem i zrobiłem w Visual Studio takiego toola co to wyświetla nam referencję.

 

Aktualna wersja 1.0.0.4 (update 8.01.2011)

 

wyświetla pliki graficzne w formatach: JPG, BMP, PNG, TIFF, ICO, GIF

 

Screen

 

skrine.png

 

Windows only, i wymagana jest platforma .NET Framework 4.0 (ściągnie się automatycznie przy instalacji)

 

DOWNLOAD

http://www.speedyshare.com/files/26126625/refviewer.zip

http://rapidshare.com/files/441382240/refviewer.zip

 

TIFFy mogą mieć problemy z płynnością przy dużym rozmiarze lub ilości warstw

Ikonka w trayu umożliwia zmianę przezroczystości, oraz ukrycie/przywrócenie kontrolek.

 

Dalej szukam sposobu na przepuszczanie klików przez okienko, co by można było sobie refkę wrzucić nad maxa/maye/blendera/lightwave/cineme/photoshopa czy co tam macie i używacie i w nim pracować.

 

Oczywiście jak chcecie zobaczyć jakieś ficzersy, piszcie, jak będą miały sens mogą znaleźć się w programie.

 

Wszelkie bugi i problemy zgłaszamy tutaj.

 

Mam nadzieję że komuś się przyda :)

 

Pozdrawiam! :)

 

CHANGELOG

 

1.0.0.3 --- RefViewer wychodzi na światło dzienne

1.0.0.4 --- Przyciski i radio buttony zastępuje toolbar z ikonami, pojawia się przycisk ostatnio otwarte. ikonka w trayu nie nazywa się już "notifyIcon1"

Edytowane przez kamil.ochel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podziwiam chęci i zacięcie :) Może komuś się faktycznie przyda. W mojej pracy praca z refkami dzieli się w sumie na dwa typy. Refki widziane w głębi, niejako za modelem (max, Softimage, Modo, Mudbox, Zbrush, itp.) oraz na refki widziane z przodu, przed obrazem lub obok (Photoshop, Painter, Artrage). Jak do tej pory, przy pracy z refkami z przodu, czyli trochę takimi jak Twój tool, to Artrage jest niedościgniony. Bije na łeb i na szyję :) Myślę, że jeśli choć jakąś część ficzersów udałoby się Tobie przenieść do RefViewera, to można liczyć na sukces. Tym bardziej, że RefViewer działa niezależnie od aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update w pierwszym poscie

 

Kris_R dzięki za komenta :) jakoś niebawem zobaczę co można z refkami robić w artrage, może coś wejdzie. na razie walczę z jakimś sposobem na przepuszczanie kliknięć "pod" to okienko co by można sobie maziać niejako po refce

 

Dunuś dzięki :P na piwko chętnie wpadne tylko do Szczecina daleko ;P

 

zeet jutro, już w sumie dzisiaj nad tym posiedzę jak znajdę czas :) do tego jeszcze dojdzie drag&drop co by szybciej sie dało refki zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności