Skocz do zawartości

Karta grafiki czy procesor?


patq2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem mianowicie zamieam kupic tzw.skladaka na allegro.Na co postawic na procesor czy karte grafiki?Mam do wyboru amd fx 4100 3.9ghz 8Gb ram 1333mhz radeon hd 3000 1gb z dodadkowo zamatowana gt 520 2gb czy wybrac amd athlon 3x3ghz 8gb ram gt610 2gb,lub amd fx 6100 3.9ghz 8gb ram i zintegrowanego radona hd 3000.Nie chce tu odrazu odradzania krorego zapewne bym uslyszal,bo obecnie o dziwo na pentium 4 2.99ghz 1,4 gb ram i radeon 9250 ,128 mg pracowalem,wiec cokolwiek kupie bedzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napewno jesli rendery to jednak powinieneś postawić na procesor, no chybaze zamierzasz robic rendery w real time i uzywac do tego gpu ;). JEsli do renderów to bym na twoim miejscu wzioł fx a karte dokupił sobie pozniej to jednak jest 6 rdzeni pracujacych;) Jedno tylko pytanie jakiego maxa chcesz używać ? a i co to za karta jest bo nie ma radka 3000 to jest seria radków, jaki konkretnie model ma mieć ten komp ogólnie te karty strasznie kiepsko radzą sobie w grach jeśli już coś z tej serii to 3850 albo 3870

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam uzywac maxa albo 2012 albo 2013,ktory byscie na ten sprzet polecali?Bo znalazlem jeszcze wczoraj amd fx 6100 3.3Ghz 8gb ram,Gf 520 2Gb,to by byl najlepszy sprzet na moja dziurawa kieszen,ale te 300 zl ciezko bedzie skombinować,bo jeszcze sporo ciwicze,a jak wiadomo sprzet do ciwiczen tez tani nie jest.A jesli chodzi o te karte to jest wlasnie w tym zestawie,nie wiem co to,ale jest zintegrowana.http://allegro.pl/sixcore-quad-fx-6100-6x-3-3ghz-8gb-gt520-2gb-400w-i2683228120.html Ogolnie sie w miare oplaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ta cene to całkiem pryzwoicie a z tej zintegrowanej kary i tak nie będziesz korzystał. Co do maxa to raczej na razie warto korzystać z 2012 jest w pełni dopracowany a dziury są w nim w miarę połatane natomiast 2013 ma jeszcze sporo błędów i jednak dosyć obciąża kompa mimo zapewnień twórców że miał nie obciążać ani pamięci ani kart graficznych nie mówiąc już że nawet dedykowane karty Ati pod niego maja z nim problemy i właściwie jedynie słuszny sprzęt pod maxa 2013 to geeforce i intel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_FX-6100_vs_Phenom_II_X6_-_porownanie_wydajnosci-38393.html Tylko jak popatrzyłam na parametry karty jak oferują to jest to low endowy bubel 64bit, także lepiej jest wziąć komp z zintegrowaną kartą za mniejsza kasę i kupić coś przyzwoitszego do grafiki samemu szczególnie że z tego co pokazałeś to różnica jest około 200pln a w przedziale miedzy 200 a 300 kupisz spokojnie mocniejsza kartę.:) Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności