Skocz do zawartości

Zestaw PC: 10 000 zł


Nathanielxd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zbieram się do kupna sprzętu, chciałbym kupić coś do 8 tyś + 2x monitor Dell za 2 tyś.

 

Po przeczytaniu tematów na forum złożyłem coś takiego:

komp.jpg

 

Na sprzęcie nie znam się jakoś super, temu proszę o pomoc w sprawdzeniu czy wszystko jest ok. Ewentualnie o wskazanie co by można było włożyć lepszego (albo może na coś niepotrzebnie kładę kasę?). Wyszło 1 tyś mniej niż zakładałem, więc może warto byłoby coś dołożyć?

 

Głównie pracuję na 3ds max + vray (zdecydowanie więcej pracy, mniej renderingu), after effects (ale raczej mniejsze projekty niż jakieś kobyły - teraz mam 16gb ramu i tylko dwukrotnie odczułem że mi brakowało) i czasami cinema4D.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak na szybko. Całkowicie odradzam zaprezentowaną konfiguracje. Całkowicie nieprzyszłościowa!. Zmień płytę na socket LGA2011-v3, procesor na i7 dla tego 2011v3 (jest w podobnej cenie i7-5820K, nawet ten na dzień dobry ma 6 rdzeni), pamięci DDR4. Możesz za to spokojnie zaoszczędzić na grafice dając np: GTX760, ew. GTX960 - patrząc na programy jakie wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza, ale na czym możesz zaoszczędzić.

 

1. Płyta główna ok. 150 zł mniej, bo w tej przepłacasz nieco za design i nazwę

 

2. Pamięć ok. 700 zł mniej, zamiast 4x8GB (32GB razem) dać 4x 4GB (16GB razem) - niekoniecznie najdroższe pamięci z najmniejszym CL, raczej patrzyłbym na producenta kości pamięci.

 

3. Karta grafiki, GTX 960 za 1105 zł to zdecydowanie za wysoka cena, szkoda zachodu, karta grafika jest tu zawsze najmniej przyszłościowa i z uwagi na soft jaki używasz nie tak mocno eksploatowana, więc tutaj bym się nad tym wyborem zastanowił, na pewno nie brałbym GTX960 4GB, bo to przerost formy nad treścią, najwyżej 2GB ok. 800-850 zł, natomiast mając na uwadze silniki renderujące GPU, to też zależy który silnik ?. Np. cycles, to w tej samej/podobnej cenie jest GTX770 (taką polecam) - wydajność GTX970, a jest wydajniejszy od GTX960, nawet GTX660Ti za 600zł jest podobnie wydajny..., baa, nawet dużo tańsze (lecz używane) rozwiązania uzyskują podobną lub wyższą wydajność niż GTX960 ;)...

 

Nie wiem czemu chcesz brać tą Noctue za 319 zł, trochę sporo ?:)

 

PS. Jesteś pewny tego zasilacza ?, oczywiście XFX to b. dobre zasilacze, więc się nie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ramami to chyba zostanę przy 32GB, chciałbym przez jakiś czas już nie ładować w tego kompa, a wydaję mi się zawsze do aftera przyda się trochę więcej :) Mam raczej zamiar w nim więcej pracować niż teraz.

 

Kartę zmienię na tą GTX770, ale mam jedno pytanie - czy ta karta spokojnie będzie sobie radzić w Vray RT? Czy jest sens dokładania do tej GTX970 z pierwszego posta? Bo widzę, że ta z pierwszego posta jest o wiele lepsza, ale nie wiem czy to wykorzystam.

 

Zamiast tej Noctue polecałbyś coś innego? Np Noctua NH-U9B SE2 jest za 239pln, albo Noctua NF-P12 za 85pln.

 

Zasilacz widziałem, że był polecany w kilku konfiguracjach na tym forum, poczytałem też jego opinie - wydaje mi się być dobry i wystarczający.

Edytowane przez Nathanielxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

970 Jest znacznie wydajniejsza w RT od 770 i pobiera o polowe mniej prądu + ma 4GB ramu.

 

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z renderowaniem GPU to mogę powiedzieć, że w tym budżecie realne byłoby 3x980 SLI a wydajność miałoby najmniej 10x większą przy wykorzystaniu RT CUDA. Jeżeli docelowo miałyby to być duże sceny to 1 Titan X 12GB + słabsza reszta byłoby też dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi na tę chwilę coś takiego:

 

komp3.jpg

 

Postanowiłem pozostać przy 32GB ramu, i dorzucić trochę kasy do tej GTX970 (nie bardzo wiedziałem którą GTX970 wybrać bo jest ich na komputroniku dwa miliony - zasugerowałem się więc liczbą opinii i jakimiś informacjami w sieci) - wyszedłem przez to trochę poza budżet, ale myślę, że warto.

 

Wymieniłem na tańsze płytę główną (chyba jedna z tańszych z tym socketem, ale opinie ma całkiem niezłe) i tę Noctue o której wspomniał materalia.

 

Kompa planuje zamówić za jakiś tydzień-dwa, więc jeszcze mam chwilę na ewentualne zmiany.

Edytowane przez Nathanielxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne na co sie nastawiasz najbardziej, a Ty nastawiasz sie na wszystko po troszku :), gdyby to mial byc tylko vray rt to warto posluchac rady MF i zmienic caly config pod tym katem , natomiast w innych przypadkach najwazniejsza jest wydajnosc CPU. W Twoim przypadku ustawielm GPU na pozycji 3, a nawet 4, za CPU, RAM, a nawet komfortem wynikajacym z lepszego systemu chlodzenia CPU. Warto pomyslec nad wykorzystaniem komputera zeby nie wywalac kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym gtx 970 z msi na gigabyte.

BLADE, a jaka jest różnica między nimi?

Gigabyte daje często swoje chłodzenie i nie blokuje BIOSów czyli możesz jakieś customowe wynalazki instalować itd.

Kiedyś jechałem na ASUSach (0 problemów) teraz mam dla odmiany 2 karty Gigabytea GTX660Ti i pierwszego Titana i jest 0 problemów. Także te 2 firmy mogę polecić.

Karty MSI nigdy nie miałem, ale jeśli robią takie karty jak laptopy to raczej odradzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś MSI było bardzo dobrą firmą, robili porządne płyty główne itp ale czasy się zmieniły. Na asusach się zawiodłem. Padło mi sporo ich produktów. A co do różnicy w sprawie gtx 970 to gigabyte ma bardzo dobre chłodzenie, autorskie, trzy wydajne wiatraki. Do tego to jest wersja OC podatna na dalsze podkręcanie. Karta cicha i wydajna. Mam ją więc wiem jak się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kupujesz chlodzenie do CPU tak samo mozesz do GPU, to raczej najmniejszy problem. Zwrocilbym raczej uwage na sama karte. Co do Gigabyte to bywa z tym roznie, a w kartach grafiki nie sa zbyt mocni, nie przypominam sobie zeby kiedykolwiek byli? np: model 750Ti z autorskim chlodzeniem i nieudany... Sam kiedys wymienilem problematyczna karte graficzna Gigabyte na MSI i MSI okazala sie o niebo lepsza pod kazdym wzgledem dt. GPU GTX550Ti, ktorego uzywam do dzis na swoim domowym komputerze, co swiadczy o jej jakosci, a przeciez nie ma u mnie lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] dt. GPU GTX550Ti, ktorego uzywam do dzis na swoim domowym komputerze, co swiadczy o jej jakosci, a przeciez nie ma u mnie lekko :)
w takim razie ASUS jest doskonały bo mam GTX460 ASUSa jako kartę support do renderu na CUDA i dalej śmiga po tylu latach :D

 

Myślę że lepiej jak poczytasz sobie opinie o kartach które Cie interesują, to się dowiesz czy dany model najlepiej brać od ASUS/MSI/Gigabyte (a moze EVGA? :D). Ja na ASUSowych podzespołach lecę od dawna i nie miałem nigdy problemu, przy czym ja zawsze biorę sprzęt z trochę wyższej półki. Często kompa domowego zostawiam na kilka dni odpalonego, coś porenderuję, coś pogram itd. i po 5 latach śmiga bez problemu. Drugiego kompa do roboty też mam na ASUSowej płycie + karta Gigabyte i też elegancja francja.

 

Myślę że jak już wydajesz powyżej 800 zł na płytę główna to raczej każda firma, z wyżej wymienionych, zaproponuje Ci dobra jakość.

Z grafiką jest podobnie, także jedyne co to możesz poczytać która ciszej chodzi i którą da się lepiej kręcić - tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

 

Płyta główna: 989 zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x99s-mpower-intel-x99-socket-2011-v3-ddr4-sata3-x99s-mpower-700281/

 

Karta grafiki: GTX 970 1569 zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

Ta karta pracuje pasywnie przy braku obciążenia i jest najcichsza w obciążeniu (układ chłodzenia lepszy od GB - więcej heatpipe).

 

Spokojnie styknie pamięć (32GB): 1023 zł (i7 i tak ma kontroler pamięci 2133Mhz)

http://www.morele.net/pamiec-geil-evo-potenza-32gb-2133mhz-ddr4-cl15-gpr432gb2133c15qc-665803/

 

Zaoszczędzoną kasę lepiej dołóż do zasilacza 850W EVGA Supernova G2

 

PS. Mając 10 tyś. wolałbym jednak złożyć coś zupełnie innego ;), płytę DUAL! Socket 2011v3 np: ASUS platynowy za ok. 2200 zł (w morele.pl), 2x Xeon v3 ok.3700 zł (w morele.pl) za dwa (12rdzeni, 24 wątki), 64GB (ok. 2000 zł w morele.pl)... całkowicie odpuściłbym sobie tą kartę graficzną GTX970 itp. i dał wystarczającą i dobrą do pracy z siatką za ok. 700-800 zł (pełne 4GB najlepiej, bo np: GTX970 wykorzysta maks. 3.5GB)... O wiele lepsza i ciekawsza konfiguracja na dzień dobry do pracy z renderingiem 3D i bardzo przyszłościowa w rozbudowie.

 

np:

 

https://www.asus.com/Motherboards/Z10PED8_WS/

 

2 x http://ark.intel.com/pl/products/83352/Intel-Xeon-Processor-E5-2620-v3-15M-Cache-2_40-GHz

a do tego kartę grafiki np:

https://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/STRIXR7370DC2OC4GD5GAMING/overview/

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=16D0F59E-F6D6-4DAA-B505-D9CB1AE63A41&lang=eng

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie lepiej zmień na wodne np: Corsair Hydro

 

Dysk SSD już na złącze M.2, na SATA3 tylko klasyczne dyski talerzowe.

 

Gdybyś zdecydował się na 2x Xeon v3 :) to:

 

2x zestaw GeIL DDR4 EVO Potenza 16GB/ 2133 (4*4GB), razem 32GB : 720 zł

 

Zasilacz EVGA 850W SuperNOVA G2: 600 zł

 

Obudowa ok. 700 zł np: Antec

 

Powinineś zmieścić w 10k bez monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz racje :), REG ECC, czyli choć nie ma na liście pamięci dla tej płyty to powinna działać taka, choć pewności nie ma!

 

Crucial 4GB 2133MHz DDR4 CL15 ECC Registered

x 8, daje 2000 zł (sztuka po 250zł)

 

Lista jest tutaj: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Socket2011-R3/Z10PE-D8_WS/QVL/Z10PE-D8_WS_Memory_QVL_1401219.pdf

Gdyby brać najtańszą pamięć z listy to ok. 3500 zł za same pamięci (lecz wtedy 64GB, a nie 32GB jak w wersji ekonom.) i budżet 10K został absolutnie całkowicie rozbity, ehh :(.

 

Sam jestem ciekaw, czy można zainstalować na początek 1 procesor Xeon v3 (wtedy 2x mniej pamięci) na takiej dwuprocesorowej płycie 2011-3 ?. Mimo wszystko byłoby to bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzięki wszystkim za pomoc. Zestaw został złożony i zamówiony ze sklepu morele.net. O taki:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61874007/Others/zestaw.png

 

Pech chciał, że wsadzili mi używaną/uszkodzoną płytę główną (powyginane piny, przekrzywiony slot pci), lub też uszkodziła się w trakcie transportu, ale twierdzą, że to niemożliwe i ja uszkodziłem. Teraz toczę z nimi batalie o zwrot pieniędzy, ale już w międzyczasie chciałbym zamówić inną płytę główną, z innego sklepu.

 

Z tego co widzę - w popularniejszych sklepach typu xkom, komputronik - płyta główna, którą wybrałem wcześniej, czyli MSI X99S MPOWER jest niestety niedostępna (a jeszcze wczoraj była dostępna w obydwóch :(). Z morele.net już nie planuje mieć nic wspólnego, wiec odpada.

 

Moje pytanie, czy zatem jedna z tych płyt głównych:

- http://www.komputronik.pl/product/240692/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_X99S_GAMING_7.html

- http://www.komputronik.pl/product/240694/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_X99S_SLI_PLUS.html

też będzie ok?

 

Jak porównuje parametry to wydają mi się bardzo podobne do siebie i do tej, którą wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja zamówiłem to jako złożony zestaw. I oni twierdzą, że nie mogło się to uszkodzić wysłane jako cały zestaw, ale że uszkodziło się wysłane przeze mnie w oryginalnym pudelku. Absurdalne. Płyta jak już do mnie doszła to nie działa (czyli albo się uszkodziła w transporcie albo wsadzili używaną/uszkodzoną), a teraz próbują zrobić ze mnie idiotę. No ale nie odpuszczę im. I w międzyczasie już chcę kupić gdzieś indziej płytę główną, bo pewnie trochę batalia z nimi potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyła się złożonych komputerów :P zawsze się rozwalą :P po przez wyginanie.. właśnie.. chyba że by go wypełnili piłeczkami styrepiowanymi tak że nic nie może się ruszać a tak to jak wepniesz np karte czy coś to jak to się ma nie pogiąc skoro to jest wpięte prostopadle i wystaje na parę cm, jakiś mocniejszy zakręt na drodze i już wysoki punkt środka ciężkości , sprawia że ta karta się przechyli i wygnie piny..

 

to jest ewidętnie ich wina i walcz o swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. ...myślę że słaby montaż. Co do wysyłania zestawów to powiem ze wysyłamy je po całej Polsce a nawet poza :).... w ciągu ostatnich trzech lat przypominam sobie jeden przypadek wygiętego slotu pcie uwzględniony u nas przez natychmiastowa wymianę płyty. Raz tez rozlał się płyn do chłodzenia WC, oczywiście również sprawa uznana jako nasz problem.

W każdym bądź razie sprzęt wysyłamy bez większych problemów ku, jak mniemam , zadowoleniu naszych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinniście być dla morele przykładem! Bo z tego co czytałem po różnych forach, nagminnie zdarza się przy montażu u nich, że karta graficzna wyleci ze slotu, coś jest niepodłączone, etc. Szkoda, że poczytałem opinie dopiero po zakupie.

 

Ale wracając do pytania, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć:

http://www.komputronik.pl/product/240692/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_X99S_GAMING_7.html

czy ta płyta główna będzie okej do mojego zestawu?

 

Bo niestety, tej MSI x99s MPOWER nigdzie nie widze do kupna (oprócz morele i paru innych dziwnych sklepów).

Po spojrzeniu w tabelki specyfikacji, wydają mi się te płyty bardzo podobne, ale nie znam się do końca, więc wole zapytać.

 

/edit/

Albo w sumie nie było pytania, jest płyta MSI X99A MPOWER która różni się chyba tylko tym, że posiada usb 3.1. Więc wezmę tą.

 

Dzięki!

Edytowane przez Nathanielxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności