Skocz do zawartości

pojazd 3d: fso 1500 ze środkiem


Gość marcin_mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin_mocny

wyrenderowałem całość ze wszystkimi elementami jakie wymodelowałem do tej pory,

aktualnie znajduję się w okolicach tylnego słupka - widać prawda :) i robię wlot powietrza, oczywiście chromowany ;)

ale muszę dać linka ponieważ plik jest 3 razy większy od maxa

 

oto --> http://img188.exs.cx/my.php?loc=img188&image=du380yfiat3d2031fo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

zgodzę się z tym, i powiem że już je przesuwałem ale jak widać chyba jeszcze za mało :)

a oto z przodu render, nie wiedziałem tylko że nie mam na wszystkim matów,

ale przynajmniej można zobaczyć w dwóch wersjach ;)

oto http://img206.exs.cx/my.php?loc=img206&image=du380yfiat3d2043tf.jpg

 

a to jeszcze for you Bubu :) wlocik i inny kolor karoserii

http://img216.exs.cx/my.php?loc=img216&image=du380yfiat3d2068ox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makbol

no ładnie ładnie Marcin.

Ja na twoim miejscu wziołbym sie teraz za uszczeli i jakies umiejscownienie szyb bo on strasznie dziwnie wygladaja. Tak nijako, lacza sie z karoserio bez zadnego logicznego połaczenia

Ale ogolnie super Ci idzie.

Widzac duuuuuzzzzeee postępy !!!

 

Zycze powodzenia w dalejszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

dzięki mówiłem że go skończę i tak też będzie

teraz właśnie robię różne szczegóły zewnetrzne i zauważyłem przy okazji, że brak

podstawowej rzeczy w modelu...

otworu na wlew do zbiornika paliwa :D

ale jak skończę z zewnątrz zabieram się za środek

i... już się nie mogę doczekać końca, żeby nowy model zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot nawet nawet ;) mógłbyś jeszcze troszkę podprostować ;) (chodzi mi o te żeberka w środku :) No, ale widze, że zależy Ci na ukończeniu pojektu i bardzo dobrze. Trzymam kciuki za reszte karosy (kosmetyke :D no i środek :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

chveti może i są troszkę inne kolory ale takie kolory są bardziej żywe i wyglądają na nowiuteńkie, poza tym trudno znaleźć jakieś referki żeby

wymodelować je tak jak wyglądają w oryginale

no i tak... ENYWEJ to to nie ma być w 100% oryginalny fiat

ot robię sobie model samochodu ;) jeżeli masz coś przeciwko to nie musisz

akuratnie zaglądać na ten wątek, na tym forum jest dużo zapewne

ciekawszych prac, które w 100% oddają oryginalność modelu

a jeżeli naprawdę chcesz mi pomóc to zaznacz w jakiś sposób to co ci akurat

nie pasuje np. zamieść zdjęcie modelu ukazujące daną część lub fragment pojazdu

 

dobra koniec ponieważ chciałem rzucić kolejny apdejt lusterko z lewej :) (z prawej też będzie)

 

http://img137.exs.cx/my.php?loc=img137&image=du380yfiat3d2107hj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

dobrze właściwie to już mogę zaczynać środek (wycieraczki mogą być do poprawy bo je na szybko zrobiłem)

po wyrenderowaniu od przodu widzę jednak, że coś dziwnie wyglądają reflektory jak wszystko jest chromem pokryte i oprawki i odbłyśniki a i kloszy nie widać tam

 

http://img158.exs.cx/my.php?loc=img158&image=du380yfiat3d2111uj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nie no bo tam jest na dużym zbliżeniu

teraz zapodam render całości już z tym kierunkowskazem (który wydaje się być jednak za mały)

i z blachami (stare blachy :) )

czy mam powiększyć ten kierunkowskaz??

 

aha tam jest błąd na renderze - i jeżeli kogoś to interesuje to faców jest 239388

 

http://img131.exs.cx/my.php?loc=img131&image=du380yfiat3d2178zo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zauważyłem kolejne błędy,

1 jakoś dziwnie odbija się ta mapa w przednim zderzaku

2 zmieniłbym przednie światła, są takie jakieś nienaturalne, chyba niebieskie o ile mnie wzrok nie myli

3 przednia krawędź maski, podobnie jak zderzak sprawia wrażenie krzywej

jeżeli się myle, to popraw mnie no i z góry sorry

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz czytam ten temat i muszę powiedzieć parę rzeczy. Napewno widać duże postępy u ciebie w modelowaniu a największe w wytrwałości. Tyle czasu poświęcić jednemu modelowi to naprawde trzeba być cierpliwym. Oby ci to bozia wynagrodziła. Natomiast osobiście uważam model za niedopracowany jeszcze. Najbardziej mnie rażą zbyt płaskie błotniki przez co ten model jest taki nijaki. Dodatkowo koła to już katastrofa. Są oczywiście fajne ale nie do tego modelu. Chyba że mu zderzaki zmienisz na jakieś sportowe i spojlery dorobisz to będzie ok. Ogólnie to masz za bardzo wpuszczone koła przy tej szerokości opon do środka. Napewno by ocierały one o nadkola na 100%. Zauważ że wszystkie usportowione samochody na szerokich oponach mają wypuszczone błotniki na zewnątrz bo nie zmieściły by kół w środku. Natomiast tym co zrobiłeś zaprzeczyłeś sam sobie. Chcesz na sportowo a jest odwrotnie. To tak jakbyś nalepił sobie tylko nalepkę "TUNING" na tylną klapę. Korzystaj więcej ze zdjęć a sam wychwycisz wszystkie błędy.

W każdym bądź razie trzymam za ciebie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ej tores bo to nie ma być tuning ja bym nie nazywał od razu TUNINGIEM zakładania alufelg

to że włożyłem tu alusy to dla podniesienia estetyki że tak to nazwę bo o wiele

ładniej samochody wyglądają na aluminiowych stylizowanych felgach niż na stalówkach :D

chyba się zgodzisz??

a co do błotników to specjalnie są one wygładzone w stosunku do oryginalnego modelu marki FIAT

aha i jeszcze jedno moja wytrwałość to bardziej brak czasu - gdybym miał go więcej to pewno skończyłbym już go, poza tym jak zacząłem to i skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a największe w wytrwałości.

 

mowic! czyja to zasluga ;)

Mi sie ten fiat coraz bardziej podoba, a ze ma jeszcze bledy to nic takiego, wiekszosc uzytkownikow do takiego momentu nawet nie doszla. Bledy zostana poprawione , jestem tego pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

dobrze zacząłem już pracę nad wnętrzem

odrazu mówię że na razie w moim pierwszym modelu skupię się na tym żeby tylko

dobrze było widać z zewnątrz, nie będę robić renderów z zaglądaniem do środka

tores mówisz że mam za mały rozstaw kół??

 

aha może być ciemno choć z tyłu przez szybę zaglądają promienie Vray lajta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oto co mi wyszło podczas prac nad wnętrzem :)

od razu nadmieniam iż nie będzie renderów wnętrza więc nie potrzebne mi szczegółowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać zbliżenie zagarów :)? Ładnie mi się podoba tyle, że kierownica jakaś dziwna i chyba troszeczke za blisko deski i nie wiem czy nie powinna być pod większym kątem :) Ale ogólne moje wrażenie na ++++++ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

tutaj dla ciebie bubu renderek jeżeli chciałeś wiedzieć czy ja modelowałem zegary to nie, to są teksturki

no i oddaliłem kierownicę od deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUBU nie chciał patrzeć czy są modelowane czy nie :) POprostu spodobały mi się i chciałem zobaczyć z bliska :)I nie powiem bo nadal mi się podoba :D To jest środek częściowo z włoskiego fiata?? Może zrobisz gałke od skrzyni w kierownicy?? Swoją drogą pierwsze włoskie fiaty są PIĘKNE I CUDOWNE :) MOże zabiore się za coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę. Ale podoba mi się ten fiat coraz bardziej.Tylko materiał na lampach jest nie taki jak trzeba bo źle odbijają światło. No i teraz widzę po lakierze, że powstały załamania siatki na błotnikach koło maski przedniej i tylnej. Poprostu nie ma płynnego przejścia odbić. Ale chyba tego już nie dasz rady poprawic i to już zostanie. Popatrzyłem na zdjęcia wczesnego modelu fiata i zobaczyłem że maska ucina się w oryginale inaczej niż u ciebie. Ona linię cięcia ma na samej górze błotnika a u ciebie jest tam gdzie miała zagłębienie (i stąd te dziwne odbicia). http://www.motopasje.pl/Dsc01197.jpg

Trochę się jeszcze różnią te fiaty i nie wiem do jakiego stanu będziesz chciał doprowadzić swój model. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałbym mu czerwony lakier, poza tym możesz wyciągnąć trochę te koła no i zwiększyć prześwit z tyłu, możesz również wymodelować wewnętrzną część drzwi, albo po prostu dać na tą stronę drzwi jakąś mapę

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nie wiem czy jest sens modelować wewnętrzną część drzwi miałem takie plany ale chyba i tak tego nie będzie widać zwłaszcza że w środku strasznie ciemnawo :)

ten model zostanie już na takich felach w następnym będę się bawić alusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje różowy lakier i biały dach (taki fiacik śmigał u mnie w miasteczku i był naprawdę cudny) lub czerwony lakier i biały dach ( taki tez śmigał po płocku :), ale ten niebieski też nie jest zły (czyt. podoba mi sie :) No i wydech jakiś robisz?? Proponował bym cos w stylu motorku (taki jaki maja ścigacze :) no i ten u mnie też taki miał i było fajno :) POZDRo i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oki a więc tak kolor zostanie niebieski :) a co do drzwi myliłem się trzeba boczki zrobić bo je widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makbol: za przeproszeniem ale przypieprzasz sie

 

a co do drzwi myliłem się trzeba boczki zrobić bo je widać :)

czytaj ze zrozumieniem

 

a ta rejestracja bodazje jest polska tylko nie z czasow kiedy zyjesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy: nie przypiepszam sie ale chcialem napisac co mozna by porawic ale nie jest to obowizkowe.

Te drzwi sa dobre, moim zdaniem nie trzeba robic szczegolowego modelu skoro i tak niewidac z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

przecież te drzwi nie są szczegółowe :-p :D

ale coś powinno na nich być :)

a tu widzę że zapomniałem z drugiej strony klamki założyć do zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności