Jump to content
jatat

RED 5 bis blender

Recommended Posts

Tak z ciekawości siadłem pierwszy raz do Blendera 2.8 i po tygodniu wydłubałem cuś takiego

precyzyjny model, miło popatrzeć. shading dobrze wyciąga detale

brakuje czegoś z zewnątrz? robisz tylko model, czy masz w planach scenę?

To mój pierwszy kontakt z Blenderam tak naprawdę to jeszcze nic nie wiem i nic nie umiem dopiero poznaje co jest co. Na zewnątrz brakuje świateł nie wiem jakie były, krzywizn poszycia, podziału blech w osłonach kół jest bardzo mało materiałów. Co do sceny to nie wiem ledwo się poruszam w programie a gdzie materiały światło i reszta.

Gratuluję wytrwałości. Mnie 2.8 tak bardzo męczy, że nie mogę go ogarnąć ;) - jako sporadycznemu użytkownikowi 2.7.

Fajny model - bardzo elegancko wygląda z tym shaderem.

Nie taki diabeł straszny jak go malują po trzech dniach idzie gładko ale to na razie podstawowe narzędzia co będzie dalej obadamy.

polka dot i michalo dzięki dzięki za komentarze.

Progresik mechanizm uchylania okna no i stop muszę gdzieś poprać nauki modelowania sakwy z płótna na drzwiach

Dzięki bardzo za linki. Przyjrzę się uchwytom dzięki za uwagę.

wyszło elegancko. pamiętaj, że owalne elementy metalowe są grubsze niż wydają się na zdjęciu. refleksy na metalu powodują, że obiekt zlewa się z otoczeniem na krawędziach. kiedy wrzucisz na te pręty refleksyjny shader z fresnelem, będą wydawały się jeszcze cieńsze

Zwiększyłem średnice do 10mm i wygląda znacznie lepiej i tak zostanie w rzeczywistość to chyba miało 5-6 mm troszkę mniej niż połowa grubości małego palca, ale trafił się inny problem lewa pokrywa okapotowania silnika otwiera się dokładnie po krawędzi prawa za czorta nie chce i nie wiem o co chodzi wywaliłem wszystkie modyfikatory a i tak nic to nie dało.

Dzięki za celne uwagi

Więcej nic nie wiem o konstrukcji w tej części a przez okna i drzwi i tak więcej nie będzie widać

zapowiada się dobrze. Będzie niesamowicie jeżeli następne pokolenie będzie mogło podziwiać historię dzięki VR i takim modelom jak Twój :)

Wielkie dzięki za sympatyczny komentarz :)

Z braku jakichkolwiek danych wymyśliłem taki prosty sposób otwierania okienka w przedniej szybie. Przyrządy na tablicy rozmieściłem w taki sposób: zielony wysokościomierz, niebieski - skrętomierz i prędkościomierz, ciemny brąz poziom paliwa w zbiornikach, jasny brąz - przełącznik paliwa na poszczególne zbiorniki, czerwony wyłączniki dopływu paliwa- zwykły i pożarowy, żółty ciśnieniomierz oleju i temperatura oleju, fiolet - obrotomierz i temperatura silnika, jasny niebieski busola, czarny - zegar.

szczegółowość robi się imponująca, kliment ma konkurencję hehe. jesteś mechanikiem, skąd taka znajomość przyrządów?

powodzenia

Teoretycznie teoretyczny system przepompowywania paliwa. Polka dot nie nie jestem mechanikiem ale trochę się interesuje.

Podział blach na osłonach kół, fotel z pneumatycznymi podłokietnikami no i zaczynam obudowywać kabinę bo była wyciszona

Pierwszy render w Blenderze i tutaj mam prośbę o jakiś dobry tutek do cycles samemu zajmie mi to zbyt wiele czasu a tutków mnogość tylko chyba niewiele przydatnych

wyglądają fajnie.

W Szczecinie jest fundacja gerlach, projektująca zegarki z podobnymi wyświetlaczami, poświęcone polskiej historii.