Skocz do zawartości

Personal project_Camelot


madejak

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim udostępniam moją ostatnią pracke, która ma być częścią większego projektu inspirowanego ostantim challangem na artstation.

Chciałbym poprosić was o feedback i o opinie co o tej pracy sądzicie (nie wiem jak na tym forum ale jakby ktoś miał czas i chęci zrobić szybki overpaint to serdecznie zapraszam).


Pozdrawiawm!

camelot_03.jpg

Edytowane przez madejak
  • Piękne 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, z jakiegos tam swojego doswiadczenia wyciagam wnioski, ze takie ujecia najlepiej wygladaja z ciekawa gama kolorystyczna i wygrywaja swiatlem, tu masz pewnie celowo takie dull colors i nie wiem czy to się obroni jako taka kompozycja, bo masę jest takich i będzie to wygladalo imo generycznie zlewajac sie z innymi pracami, aczkolwiek ciezko tez ten challenge inaczej ograc niz tak. To taka mysl puszczona w obieg.

 

Co do samej kompozycji:
IMO: Obadaj duza ilosc zdjec takich widokow z zamkami, bo widac, ze to co powinno miec tu najwiekszy wydźwięk czyli zamek jest najbardziej szkicowy, bo nie ma na nim photobashu, wiec radzilbym albo zbaszowac go by pasowal do reszty albo go ladnie wymalowac, moze jakis akcent kolorystyczny badź swietlny. Ma tez mocno niezdecydowana bryle, najbardziej w takich sytuacjach bronią się budowle, z mocno określoną i przemyślaną bryłą, z podziałem na big, medium i small, tutaj czuje, ze jest prawie same medium. To co jest na tym "balkoniku" przyciaga wzrok najbardziej z calej kompozycji bo jest w momencie najwiekszej roznicy walorowej  i jest to mgliste coś co nie wiadomo czym jest, jest z nim to samo co z samym zamkiem, nie sprecyzowany kształt. Jeżeli chcesz by ta ilustracja wygladala dobrze to koniecznie popraw chociaz ten element i przynajmniej trochę zamek, bo z dosyc ladnie sfotobaszowana woda i wysepkami wyglada to biednie jak je porownasz, od razu ktos sobie pomysli, ze braki w fundamentach bo domalowane elementy mocno odstaja. 

Dodatkowo po kompozycji na prawo dalbym jeszcze chyba troche swiatla, by zwiekszyc troche przestrzen. Dodalbym tez moze cos charakterystycznego, nie znam dokladnie tej historii ale chociazby rozbity statek, kotwica, wiecej tych rekinow, jakies zabudowania i ruiny, drewniane konstrukcje, jakis foliage minimalny, moze zwierzeta typu ptaki itd, bo aktualnie wyglada trochę lifeless w swoim byciu lifeless.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia x)

  • Piękne 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Podpisuję się pod  "revrite". Może jakiś mały statek w oddali? miasto/zabudowania/cokolwiek zbudowanego przez człowieka, bądź istotę zdolną do budowania  na lewym brzegu?
Widoczne w formie sylwetki opowiedziałyby odrobinę historii.

  • Piękne 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Ładna egzekucja tego co ci wcześniej wysłałem. No, ale właśnie.. Jeśli to ma być concept art to robienie tego samego co ja już wcześniej ci podesłałem ma niewiele sensu. Nie zrozum mnie źle. Super, że pracujesz, ale powinieneś wprowadzać własne rozwiązania. 

Tu pytanie do doświadczonych kolegów z forum. Mam rację? Jeśli nie to wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi zasadniczy problem rozróżniania ilustracji od konceptów. Z konceptem ta praca ma niewiele wspólnego, bardziej można potraktować ją jako moodart a w twojej podmalówce ten nastrój wybił niesamowicie za co jestem bardzo wdzięczny i oczywiscie w finalnej wersji to wszystko uwzglednie.

Mam nadzieje, ze wyjasnilem wszystkie niedopowiedzenia.
Pozdrawiam!

Godzinę temu, Arte17 napisał:

Wszystko fajnie. Ładna egzekucja tego co ci wcześniej wysłałem. No, ale właśnie.. Jeśli to ma być concept art to robienie tego samego co ja już wcześniej ci podesłałem ma niewiele sensu. Nie zrozum mnie źle. Super, że pracujesz, ale powinieneś wprowadzać własne rozwiązania. 

Tu pytanie do doświadczonych kolegów z forum. Mam rację? Jeśli nie to wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, madejak napisał:

I tu wychodzi zasadniczy problem rozróżniania ilustracji od konceptów. Z konceptem ta praca ma niewiele wspólnego, bardziej można potraktować ją jako moodart a w twojej podmalówce ten nastrój wybił niesamowicie za co jestem bardzo wdzięczny i oczywiscie w finalnej wersji to wszystko uwzglednie.

Mam nadzieje, ze wyjasnilem wszystkie niedopowiedzenia.
Pozdrawiam!

 

No jeśli to nie jest koncept to chyba okej. Myślałem, że właśnie tego to dotyczy. 

Czym ma to być finalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga całlkiem fajnie się zapowiada. Na pewno oświetlenie jeszcze będziesz poprawiał.
Pierwsza finalnie pieknie wyszła, dobrze, że dorzucileś tam na dole wraki statków. Tylko krawędź księżyca mi nie do końca leży, bo tworzy focal point tuż przed zamkiem i odcina go od natualnego przejścia w podziwianie nieba. Ale jest niezbyt wydoczna więc mocno ten efekt nie działa.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności