Skocz do zawartości

problem z edycją uv


zoom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawdź czy w wersji 2.93 ten błąd też występuje. A plik blend to nic innego jak plik ze sceną Bledera.

Czy to kolejna instalacja Bendera czy pierwszy Blender bez poprzedniej instalacji? Jeśli była poprzednia to może program zaciągnął poprzednie ustawienia ze starszej wersji i trzeba tylko zresetować program.

Sprawdź też sterowniki czy są najnowsze lub wróć do poprzednich i może problem zniknie.

Problem występuje tylko w zakładce UV? A jak zachowuje się program jak zmienisz 3d viewport na uvedit?

Image edit też jest czarny?  

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoom u mnie działa poprawnie, tj. mam rozłożoną siatkę uv zamiast czarnego ekranu jak u Ciebie. Wniosek jest taki, że problem tkwi w wersji Blendera, z której korzystasz (mniej prawdopodobne) albo w zasadzie komputera, z którego korzystasz - czytaj - karta graficzna i jej sterowniki. Jakiej karty używasz?

kostkauv.png

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może karta bo komp raczej wiekowy. Karta NWIDIA Quadro FX 4800.  A zatem pozostanę przy działającej wersji  2,83. Na razie chcę tylko UV robić w Blenderze. Rendery też mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Szkoda że rozdzielczość ograniczona. 

Dzięki.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Blendera widnieje, że wymaga karty graficznej z minimalnie 2GB pamięci. Wersja 2.8x ma prawdopodobnie mniejsze wymagania i pewnie w 2.9x/3.x tam go boli. A o jakich ograniczeniach wielkości renderu mowa? - bo pierwszy raz o takowych słyszę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ograniczeniach rozdzielczości przeczytałem gdzieś, z poradą żeby renderować w kawałkach i potem składać. Też wydawało mi się to dziwne. Odkrywam dopiero Blendera i niestety opieram się na tym co przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności