Skocz do zawartości

Upgrade kompa


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie mozna tam dywagowac, to jest to samo co agregaty sprzedajace tanie klucze do gier. Czesc z nich to jakies promo kody rozsylane przez devow itp. czesc kradzione. Ja tutaj nie wnikam bo nie mam 100% pewnosci, aczkolwiek jestem pewien ze taki klucz to bardzo bardzo bardzo ciemno-czarna strefa. Jezeli masz dzialnosc to bym w zyciu w to nie szedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michalo napisał:

A jak to jest z tymi z allegro?

Działa?

Mam normalną wersję Pro, ale ją przeniosę na nowy system (podobno można...) a do starego kompa chęć już home, bo to już będzie służył najwyżej dzieciakom, zdalne nauczanie itp.

 

A już używa ktoś win11. Ma sens update? 

Właśnie zrobiłem sobie update win 11 21H2 na 22H2 - łooo panie! Jak mi jebły programy to mi ręce opadły. Windowsik z nieznanych mi powodów (ale mogę się domyślać) uznał że moje program files które jest na D:\ zmienił na F:\ - no bo k***a TAK! 😄 
aa2.gif 

Co poskutkowało że żadne rozrzeszenie pliku przypisane do danego programu się nie odpaliło 😄 ALE dzięki bogom internetu i wujkowi Google znalazłem program do edycji rejestru, gdzie można zamienić więcej niż jeden klucz rejestu na raz! UFFF u znowu wszystko działa 😄 Tak że ten... uważajcie. Jak z 10 takich rozkmin nie miałem, tak czuję że z 11 będę miał "ciekawą" relację 😄 
stupid-asshole-kyle-broflovski.gif

  • Confused 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział hardware ale musze kupić tego windowsa..

Mój teraźniejszy windows to 10 pro ale oem (pomimo, że retail) i nie mam klucza i nie będę miał. Jedyna opcja to zostawienie jakiegoś elementu starego kompa (nawet to moje gpu) i uznanie to za update komputera i przeniesienie windowsa - a support twierdzi, że to niekoniecznie się uda

I komu tu wierzyć?

Więc kupię nowy system, walić to. Drugi komp i tak zostaje jako funkcjonalny. 

To jaką wersjęnajlepiej kupować? 

11 czy 10? Box, Oem. 

Niektórzy twierdzą że oem to już się nie przypisuje do mobo czy do czego tam się przypisywał (biosu?)  i że nie ma róznicy.

TO jak to jest? Bo dla mnie to jest takie zagmatwane że nie wiem jaką wersję kupować i skąd.. W sklepie microsoft jest zawsze drożej niż np. takie morele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, w myśl zasady nie znam się, to się wypowiem, główna różnica jest w zapisach licencyjnych. Chcesz być full transparent legal, kupujesz nowego boxa na zawsze i ciągniesz licencję przez kilka sprzętów bez żadnych obaw, że ktoś kiedyś przywali się o przestrzeganie licencji.

Jeśli chcesz, żeby system tylko przechodził kontrolę legalności i się aktualizował to wyciągasz klucz z obecnego systemu pierwszym (non malware) lepszym softem do wyciągania klucza i instalujesz na nowym sprzęcie.

Klucze już się chyba sprzętowo nie zapisują (no może w urządzeniach mobilnych, albo jakichś gotowcach, są sprzętowo zapisane), ewentualnie firma już nie Gates'a, gdzieś w ramach zbierania danych zapisuje z jakim konfigiem klucz się aktywował.

Z kluczami oemowymi jest git (bo przecież tańsze), póki nic się nie dzieje ze sprzętem, ale jak coś się popsuje i trzeba wymienić to zaczynają się schody co można wymienić, a co jednak nie by zachować licencję.

Edytowane przez blood_brother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blood_brother napisał:

Jeśli chcesz, żeby system tylko przechodził kontrolę legalności i się aktualizował to wyciągasz klucz z obecnego systemu pierwszym (non malware) lepszym softem do wyciągania klucza i instalujesz na nowym sprzęcie.

 

8 godzin temu, blood_brother napisał:

Klucze już się chyba sprzętowo nie zapisują (no może w urządzeniach mobilnych, albo jakichś gotowcach, są sprzętowo zapisane), ewentualnie firma już nie Gates'a, gdzieś w ramach zbierania danych zapisuje z jakim konfigiem klucz się aktywował.

 

Właśnie chyba się zapisują bo gość z suportu ms dawał mi jakieś hasła do wpisywania w wierszu poleceń ale nic to nie dało. 

Jakieś internetowe metody też nie działały (jedyny klucz jaki mi podpowiadło to z listy domyślnych windowsa ale o co w tym chodzi to nie wiem bo to nie jest ten konkretny jedyny klucz)

Chyba, że te softy co wspominasz to zrobią? Podpowiesz jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dobra, teraz doczytałem trochę i faktycznie, ciężka sprawa z wyciągnięciem klucza z 10 (ja lecę wciąż na kluczu z 7'ki). MS teraz jakoś sobie zapisuje pierwszą aktywację i trzyma po swojej stronie dane do aktywacji i sprzętu. Kowalski nie musi się nad niczym zastanawiać, a reszta jak zwykle ma pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem z 11, trudno. Za 2,5 roku 10 kończy żywot więc w sumie jak kupować to myślę jednak nowy.

 

Pytanko. Ze starego kompa zabieram gpu.  Wsadzę tam w zamian Radeona R9 270 GAMING 2G. Do przeglądania neta i filmów wystarczy pewnie co?

Jak załatwić sprawę z downgradem gpu? Odinstalować stery nvidia. A co z direct? Mam 12 teraz a ten radeon obsłuży 11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

 pomimo przeciwności losu złożyłem kompa i przerzuciłem gpu.

Przeciwności losu bo musiałem zamówić to w dwóch terminach (na ram czekałem dodatkowy tydzień bo chciałem konkretnie pod platformę amd)

Dodatkowo chłodzenie kraken jest bez uchwytu dla am5 i czekałem na to dodatkowy tydzień (fajnie, że chociaż producent o to zadbał)

 

Pytanko dla znawców... mam gpu 1080ti evga hybrid czyli z chłodzeniem. Ale wentylatorek nie chce chodzić jak jest podłączony do gpu. Tymczasowo podłączyłęm go do sterownika na płycie ale chciałbym wiedzieć czemu on nie działa. coś trzeba w biose zmienic? Help!

 

Na razie na nim nie pracowałęm ale oto wyniki w CInebecnch

 

image.thumb.png.25af2951da8249bda0eaf72053de8c2a.png

i w vray

image.thumb.png.63f9f0039057a39aaf618651861539c6.png

co ciekawe test dla gpu wyszedł gorzej

image.png.cffc54b8385938e38446d96405554772.png

why? win11, niedziałające chłodzenie? 

 

Temperatura maks 90 st. Nie ma tragedii, biorąc pod uwagę, ze niby ma chodzić na 95.  W idle, jak to piszę ma 35 st. Podczas testów było 90. Może  i dobije do 95 jak zamknę pudło. 

Ale nie ma tragedii. Chodzi cicho a jak wszystko wieje jest jak na moim starym kompie więc git. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait lepsze wyniki od 32 rdzeniowego threadrippera? co ot za oszukaństwo! 🙂 

Gratulacje złożenia kompa co do wentylatora to nie wiem i nie pomogę ale moje 1070 to często w idlu zatrzymywały wiatraki bo się nie grzały wystarczająco żeby musiały pracować. Jak temperatura jest ok to olej to, jak wysoko to szukaj po internetech to się stanęło 🙂 

 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Wait lepsze wyniki od 32 rdzeniowego threadrippera? co ot za oszukaństwo! 🙂 

Gratulacje złożenia kompa co do wentylatora to nie wiem i nie pomogę ale moje 1070 to często w idlu zatrzymywały wiatraki bo się nie grzały wystarczająco żeby musiały pracować. Jak temperatura jest ok to olej to, jak wysoko to szukaj po internetech to się stanęło 🙂 

 

 

to nowy 7950 xd no przez chwile tez chcialem kupic, ale jednak co 2 lata wymiana sprzetu to bylo burzujstwo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, KLICEK said:

 

to nowy 7950 xd no przez chwile tez chcialem kupic, ale jednak co 2 lata wymiana sprzetu to bylo burzujstwo xd

KIedyś tak sięrobiło ale wtedy też był skok wydajności i cieszy ze teraz trochecpu przypieszyło bo swego czasu to i co 4 lata nie było potrzeby bo marginalna poprawa szybkości byłą. Ja tam wolę żęby co 2 lata był duży skok niż zeby wszystko niemal stało. 
ALWE żeby skok był przy mniej więcej zachowaniu ceny jak w cpu chyba teraz jest a nei jak nvidai robi +50% wydajności i +60% ceny i +50% poboru prądu, to nie postęp tylko linerane skalowanie w górę 🙂 

Jak amd z nowymi kartami nie dobierze się do dupy nvidi to będzie dramat co generacje, amd przynajmniej planuje niskie ceny i duże zapasy w magazynach na premierę więc może coś z tego będzie bo intel ze swoimi karatami póki co nie ma czym konkurować a te chińskie MTT S80 mimo, że pewnie jak to chińska technologia bazuje na kradzionych patentach to pierwsza generacja kart ma wydajność 6 letni karty nvidiu ze średniej półki ~1060 to co najwyżej może zwalczyć w komputerach biurowych Grażynek 🙂 
Tak czy tak lepiej  żeby coś było nawet na low endzie niż żeby były duopol czy monopol na szycie, a tymczasem płacz i płać 🙂 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/testy-chinskiej-karty-graficznej-moore-threads-mtt-s80-nie-jest.html

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde za 3 kloce to jest idealna cena 😄 ja tyle placilem ~1,5 roku temu za 5950 😄 ojej i nagle znowu mam ochote jednak robic ten update XD

Teraz, KLICEK napisał:

kurde za 3 kloce to jest idealna cena 😄 ja tyle placilem ~1,5 roku temu za 5950 😄 ojej i nagle znowu mam ochote jednak robic ten update XD

@Destroyerkusisz diable 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, KLICEK said:

kurde za 3 kloce to jest idealna cena 😄 ja tyle placilem ~1,5 roku temu za 5950 😄 ojej i nagle znowu mam ochote jednak robic ten update XD

@Destroyerkusisz diable 😄 

Kupuj! 🙂 teraz najlepszy czas i zrobisz sobie prezent na święta bo jak nie Ty to kto? 😛 

Teraz najtaniej chyba na niemieckim amazonie a dodatkowo jak teraz kupisz na którymś amazonie blackfirdayowo i cena spadnie do 5 grudnia to zwracają różnice 🙂  A jak sienie spodoba to masz czas do 30 stycznia zrobić zwrot 🙂 Więc jakby ceny jeszcze spadły mocno w styczniu to zwracasz i kupujesz jeszcze raz 😄 

1F2kzW1.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Kupuj! 🙂 teraz najlepszy czas i zrobisz sobie prezent na święta bo jak nie Ty to kto? 😛 

Teraz najtaniej chyba na niemieckim amazonie a dodatkowo jak teraz kupisz na którymś amazonie i cena spadnie do 5 grudnia to zwracają różnice 🙂  A jak sienie spodoba to masz czas do 30 stycznia zrobić zwrot 🙂 Więc jakby ceny jeszcze spadły mocno w styczniu to zwracasz i kupujesz jeszcze raz 😄 

1F2kzW1.jpg

Jak chcesz fakturkę, to chyba tak o nie zrobisz zwrotu 😉 Za to wyjściowo jesteś parę stów do przodu.

@Destroyer Czy poza procami coś tanieje? Jak ostatnio sprawdzałem, to ram i mobo były boleśnie drogie...

Edytowane przez wujek_kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, wujek_kane said:

Czy poza procami coś tanieje? Jak ostatnio sprawdzałem, to ram i mobo były boleśnie drogie...

A nie wiem, nie mam w planach w najbliższym czasie czegoś kupować więc jak mi nie wpadnie jakiś news jak z tymi procesorami to nie śledzę i się nie interesuję ale chyba klasycznie "tanio to już było" 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Destroyer napisał:

@michalo ile dałeś za ten procesor? bo ten teraz ceny mocno poleciały w dół, ~25% w miesiąc 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7000-gets-a-massive-price-cut-in-europe-7950x-now-for-just-669-eur

6anJQwk.jpg

Lpzggys.jpg

 

Dałem 3700 od mrocznego typa na allegro 😉 Nie spodziewałem się takiego spadku ale no cóż, tak to już jest ze sprzętem. 

I tak mb parę dni po tym jak ją dostałem spadłą o jakieś 2 stówy. Cała platforma chyba tanieje. 

Ale to i tak grosze,  życia mi nie odmieni 😉

 

Procek śmiga spoko, wcale się tak nie grzeje przy normalnej pracy. A ja nie renderuje jakoś bardzo więc i pobór mocy jest ok.

Wzrost wydajności naprawdę duży, ale to bym wsadził nawet chomika z kołowrotkiem i bym odczuł. 

Teraz już całkowicie się przeniosłem z robotą i plikami i będę sprawdzał dalej. Na razie jestem zadowolony. Wszelkie rozpacze na yt imo przesadzone, 

no ale ja nie obciażam aż tak tego procesora. 

 

Co do tego wiatraczka z karty.. To ja nie wiem czy on mi nie padł już wcześniej, tzn sterowanie nim. Bo jak testowałem sobie wydajność w cyberpunk na starym kompie to gpu osiągnął wartość 70 st C. A teraz nie dochodzi aż do takich temperatur a wiatrak chodiz non stop. Jest sterowany z mb.

 

Win 11 też ok. Jak dotąd żadnych problemów. 

Edytowane przez michalo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności