Skocz do zawartości

zbrush summit 2022


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zerkne bo zona dentystka a pierwsza prezentacja jest o Zetce w biznesie dentystycznym. Jest pare fajnych prezentacji - na pewno obejrze kilka ale moze nie na zywo bo praca jest, trzeba crunchowac a nie sie bawic.

Niepokoi mnie jedynie to, ze to na co wszyscy czekaja czyli nowosci ZBrusha jako softu - maja tylko pol godziny... Zerknalem na szybko ile mieli w latach ubieglych no i tak kolo godziny spokojnie, czasem wiecej.. Nie wiem, moze sie myle ale 30 minut to moze byc bardzo duzo pokazane albo bardzo malo zalezy ile tam zapychaczy bedzie.

Czar moze troche prysl ale tez nie popadam w jakis czarny nastroj zanim nie zobacze w srode co sie za przyszlosc maluje ZBrushowa. Mega ciezko az do srody czekac...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kaman, nie o to chodzi. Stać mnie na jakieś badziewne subskrypcje to i na soft, który służy mi do zarabiania by się znalazło. Tylko o jakich nowościach piszesz?

 

Ja nie czułem strachu co rok  na summicie, ze teraz ogłoszą płatny update tylko raczej zdziwienie, że ciągle dają za darmo. Też zadawałem sobie pytanie -  na czym oni właściwie zarabiają?

Moja fanboyowa miłość się wypaliła jak zbrush przestał mi służyć tylko do hobby i wraz z bardziej profesjonalnym zastosowaniem moje wymagania wzrosły co do jego funkcjonalności. Kiedyś jakiś fajny kolorowy ficzer przyćmiewał mi wszystkie niedoskonałości a teraz, już od paru lat, ciągle te same niepoprawiane buggi i niedokończone ficzery jakoś nie pozwalają mi doceniać pracy wkładanej w rozwój zbrusha. 

Do tego jakość updatów też spadła w ostanich latach. Jakby prawdziwe rewolucje się skończyły albo ja już się tak nie jaram. 

No ale ja i takk bym za to płacił. 

 

A teraz przyszedł Maxon i wszystko rozpier.. do tego zaproponował subskrypcję posiadaczom licencji wieczystych już 4mce temu a nie dał za to nowej wersji. Na zasadzie płać za sam napis Maxon przy ZBrushu. 

Jak update wyda mi się zasadny to zapłacę. Nie są to jakieś wielkie pieniądze tym bardziej, że nie używam wielu komercyjnych softów. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Czyli jednym gifem 😉 
78dcd90dbbb239137a277429f17d55c9.gif

A tak serio to się zgadzam, dopóki robisz coś hobbistycznie to patrzysz zupełnie inaczej na to. Gdy wchodzi komercja różowe okulary płowieją i ciemnieją a ty zauważasz, że hobby, było nie było, stało się pracą i czar nieco pryska - nadal to lubisz, ale samo to że musisz to robić by przeżyć, zmienia punkt widzenia 🙂 
Ale i tak bym sie nie zamienił na nic innego 🙂 Bywa że nerwy puszczają a komputer "słyszy" nie jedną wiązankę (nie mowa o wiązankach świąteczno-kwiatowych 😉) ale nie chciałbym iść z świadomością do roboty, że do emerytury, dzień za dniem, będę robił np. młotki przez 20 lat. 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sobie wieczorkiem założyłem ciepłe kapcie, zrobiłem kakao i pooglądałem sculpt off, ale co rok to gorzej wygląda. Kiedyś robiłem oczy jakie rzeczy w krótkim czasie dłubali, a teraz nie wiem, jakby z łapanki brali bo chętnych nie było. Pracki nie były nawet wykończone renderkiem w keyshocie tylko tak, o! rzucone nonszalancko żeby było. Następnego raczej nie będę oglądał, poczekam sobie na kolejne dni co goście ze studiów pokażą i tę 30 minutową prezntację nowych ficzerów xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mortom napisał:

Ale i tak bym sie nie zamienił na nic innego 🙂 Bywa że nerwy puszczają a komputer "słyszy" nie jedną wiązankę (nie mowa o wiązankach świąteczno-kwiatowych 😉) ale nie chciałbym iść z świadomością do roboty, że do emerytury, dzień za dniem, będę robił np. młotki przez 20 la

Mam dokładnie tak samo 🙂

Tym bardziej doceniam to co robię bo z tyłu głowy mam ponad 10 lat robienia czegoś czego właściwie nigdy nie lubiłem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, damian85osg napisał:

Ja jednak sobie wieczorkiem założyłem ciepłe kapcie, zrobiłem kakao i pooglądałem sculpt off, ale co rok to gorzej wygląda. Kiedyś robiłem oczy jakie rzeczy w krótkim czasie dłubali, a teraz nie wiem, jakby z łapanki brali bo chętnych nie było. Pracki nie były nawet wykończone renderkiem w keyshocie tylko tak, o! rzucone nonszalancko żeby było. Następnego raczej nie będę oglądał, poczekam sobie na kolejne dni co goście ze studiów pokażą i tę 30 minutową prezntację nowych ficzerów xD

Przeleciałem na ZBC przez te prace no i większa większość to jakaś pomyłka. Fajnie, że każdy może uczestniczyć ale jednak kiedyś, jak były zapisy, ludzie robili to świadomie chyba bardziej i  było na co popatrzeć. Ciekawe jak komentatorzy sobie z tym radzili.

Do tego ta scena bardzo słabo się prezentuje. 

A keyshota już nie promują bo wraz z nowym związkiem z Keyshotem zrobili rozwód i nie ma już nowych wersji dedykowanych dla zbrusha. Bridge jest za free..

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian85osg napisał(a):

Mnie z tą żabką rozwalił xD Next year is mine, zapisuję się xD 

Screenshot_1.jpg

no to mnie zainteresowałeś polampię się na ipadzie 😄 

Edit:
Oki, ogladam i oglądam w tle i jedyne co mi się ciśnie na wargi to to:

 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest jak nie ma zadnego filtra... Jak juz chca zeby wszyscy mogli brac udzial to mogliby zrobic jakies eliminacje, polfinaly przed finalami na ZB Summit. Osobiscie nie chce mi sie ogladac pierdyliona prac po prostu. Wiedzac ze musze sie przebic przez jakies "zabki" wygladajace jakby koles wczoraj pierwszy raz zainstalowal program...

EDIT

No i po summicie.... Malutko zmian. To co dodali to fajne rzeczy, ale wiekszosc prezentacji to byla integracja Redshifta w ZB. Mnie srednio potrzeba rzecz ale ok, nie bede mowil ze to cos zlego. Od lat ludzie narzekali ze chca konkretny renderer wewnatrz zetki to maja. Rozumiem, ze bez licencji osobnej moge tylko uzywac CPU ale nie przeszkadza mi to. I tak finalowo lece w Arnoldzie. Wyobrazam sobie ze dodanie takiego renderera to duza sprawa i przeboleje juz to teraz, liczac ze nastepny update bedzie dotyczyl narzedzi w ZBrushu bardziej. Poza tym nic nie wiadomo co jeszcze dodadza bo nie wiadomo kiedy nowa wersja bedzie. Tak srednio po tej prezentacji... Niby fajnie ale.. troche "meh". Jesli ktos oczekiwal nowego rendera to moze sie cieszyc.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redshift w zbrushu?

ERyWcvL.jpg

po uj!?

Następnie pewnie będzie redsift dla notatnika a potem integracja w butach zimowych, zamiast się wziąć do uczciwej roboty to pieprzą 50 wersji w 3 osoby a na niektóre problemy które są od lata mają odpowiedź, " u mnie działa"  fuck them 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

redshift w zbrushu?

ERyWcvL.jpg

po uj!?

Następnie pewnie będzie redsift dla notatnika a potem integracja w butach zimowych, zamiast się wziąć do uczciwej roboty to pieprzą 50 wersji w 3 osoby a na niektóre problemy które są od lata mają odpowiedź, " u mnie działa"  fuck them 

Po to, że jest sporo takich jak ja co obijają się tylko w zetce a silnik muszą trzymać osobno = osobna zabawa do zrobienia prezentacji. A tak to można sobie podziałać w zetce w trakcie modelowania.

Dla mnie to spoko sprawa bo rozważę update toolbaga w przyszłości,  czy może nie przerzucić się na redshift.

Kupno Mayki dla Arnolda odpada.

WIem, że jest blender..

Mogli by dorzucić więcej rzeczy, na razie słaby update.  Poza redshiftem to wygląda jak zwykłye "dziesiętne" ulpeszenie co jest kilka razy w roku.

Trochę zawód jak na summit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cholera zbrush tak się nadaje do jakiejkolwiek sensownej pracy przy renderowniu jakby był uczestnikiem paraolimpiady na zwykłych zawodach 🙂

A w blenderze masz darmową wersję z Octanem lub z Coroną
 

https://blenderartists.org/t/chaos-corona-v3-0-standalone-exporter-for-blender-3-0-videotutorial-on-how-to-use-added/1345600

https://help.otoy.com/hc/en-us/articles/6727419073435-OctaneRender-for-Blender-Installation-Guide

i bez porównania bardziej sensowny interface pod renderowanie niż te naćkanie dziadostwo w zbrushu doklejane do archaicznego interfacu i programu. Ma już prawdziwą kamerę 3d czy nadal takie oszukaństwo? jak sobie radzi ze skalą obiektów gdy dodasz nowy? działa to czy nadal oszukaństwo? 😛 I do tego shit show wrzucają zintegrowany renderer jesus fucking christ

giphy.gif?cid=ecf05e470ua7f51741z6dknbbv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma prawdziwą. Można ją nawet eksportować.

 

Z tym interfacem to jak ze wszystkim. Ja już mam go we krwi. Bardziej mnie wkurza taki toobag niekiedy 😉 

 

rok corony to mniejwiecej tyle co zbrush

Octane dużo droższy.

 

Mówie, dla takich jak ja ma to sens. Dla kogoś kto lata między softami, robi animacje, wiski, gry to nie ma sensu bo to bajer

Ale poruszanie się w zb mam w małym palcu, nie jest to ból ustawić scenę, zapisać kamerki (czy to fizyczne, czy pozycje na timeline)

 

Mam nadzieję, że dojdą render passy i animacje. TO będzie git. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=72241

Chaos Corona for Blender 3.0 is compatible with Blender 3.0+. It requires Corona Standalone: version 3.0 can be downloaded free from Chaos’s website

Jak bym miał używać Blendera do renderowania to by mi cycles wystarczył 😉

Ale ja nie chce tam importować. Boli mi trochę interface ale zwłaszcza rozpizdziel w skali. Wkurza mnie to i tyle. Nie chce mi się doszukiwać co tam zrobić żeby działało.

Poza tym długo importuje. A jak by chciałzrobić render na naprawdę hi poly? TO już dupa. Może ten redshift da radę.

 

Mam tylko nadzieję, że nie usuną  BPR! 

Ale nie przekonuje mnie to na razie do zadnego updatu. Za mało funkcji przydatnych w samym sculptowaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności