Skocz do zawartości

Lowpoly & quake stuff


Sewer

Rekomendowane odpowiedzi

Dość specyficzna technologia, ale chyba łapie się pod 3D... No i na pewno pod game art. Całość złożona w edytorze Trenchbroom, dedykowanym grom na silniku Quake-a 1, 2 i 3. Specyficznie się z tym pracuje, bo trzeba wszystko robić na siatce i mało tego - każde przecięcie powierzchni musi się również wydarzać na siatce. Nie można więc ot tak skalować sobie assetów, nie można ich obracać i liczyć na to, że level się skompiluje. Trochę ja rodzaj sportu, powiedzmy. 
Jednakowóż chciałem spróbować wdrożyć bardziej współczesny workflow i oparłem całą konstrukcję na prefabach. Imo całkiem fajnie to wyszło.
 

cvlt-game-art-ironwail0001.jpg?167327268

A tu nawet stacja regenerująca zdrówko w stylu Half-Life (trochę)

Modular lowpoly scifi base

Modular lowpoly scifi base

W pełni funkcjonalna. Robienie takich rzeczy w Quake to taka trochę zabawa w hackowanie gry. Tutaj mamy po prostu apteczki pod podłogą (mają duże collision boxy, więc to działa) połączone za pomocą countera z wyświetlaczem.
Modular lowpoly scifi base

Modular lowpoly scifi base

Modular lowpoly scifi base

Modular lowpoly scifi base

  • Like 7
  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, tobiq4 said:

Tak tylko wspomne jeszcze, że quake to zło! Przez q2 opuszczałem sie w nauce w podstawowce i liceum, a przez q3 zawalilem studia. Bylo warto co pogralem online to moje xD

Mogło być gorzej, mogłeś przepuścić majątek w kafejakch grająć w tibię albo Ogame 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Destroyer napisał(a):

Mogło być gorzej, mogłeś przepuścić majątek w kafejakch grająć w tibię albo Ogame 🙂 

No pamietam w cafe na quake sie chodzilo to byla cena 10zl za 4 godziny, jakby podliczyc, to moze nie majatek, ale pewnie komp by sie uzbieral w tamtych czasach xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, tobiq4 said:

No pamietam w cafe na quake sie chodzilo to byla cena 10zl za 4 godziny, jakby podliczyc, to moze nie majatek, ale pewnie komp by sie uzbieral w tamtych czasach xD

No ale w tamtych czasach to internet w domu był drogi, znajomy w jedne miesiąc 600zł przewalił chyba grając w diablo 2 🙂 A wtedy 600zł to było więcej warte niż dzisiaj to musiało zaboleć 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^_^ no pamiętam te milusie czasy, że do neta to włączało sie taryfikatora, odpalało czas i ściągało strony www aby potem w spokojności "przeglądać" internety 😄 A do grania, pakowałem kompa "blaszaczka" i leciałem z minitorem (good old fassion CRT) do kumpla jakieś 200-300m i graliśmy w quaka, NFS itd. Nie zapomnę do dzisiaj jak kombinowaliśmy aby to wszystko zadziałało. Ehhh... JAK DOBRZE ŻE TE CZASY MINĘŁY! 😜 No ale jakiś tam to urok miało 🙂 choć teraz na 3h grania za żadne skarby nie trudziłbym sie tak bardzo 😛 

A level fajnuchny! Aż czuje się te przepocone skarpety z lanparty xD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh widzę, że nie mnie jedynemu aż łezka się kręci na wspomnienie tych pięknych czasów 😛 pamięta ktoś jeszcze tę reklamę z Secret Service czy Resetu z prawilnym stanowiskiem gracza tj. kiblem przed monitorem?

co do samej pracy to wybornie się prezentuje 🙂 good job

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności