Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Kolejny motocykl


Moon73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Kolejny render tylna opona + początki łańcucha, wolno idzie, ale powoli do przodu. Salvador masz racje to będzie wolny pojazd. Lt.Knysha będzie to coś w stylu choppera z silnikiem podobnym do silnika Junaka ale nie zamierzam wzorować się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi bieżniki to mam swoją własną metodę, splines, extrude, boolean, ffd box modifer, mirror, array, mesh. To oczywiście opis bardzo skrótowy, metoda pracochłonna ale mam kontrole nad ilością punktów i oczywiście STL Check pokazuje No Errors :). Erni szklanki ( osłony popychaczy ) i cylinder są w 99% wzięte z Junaka, głowica będzie trochę zmodyfikowana tak jak i kartery silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilo opony są takie jak powinny być wymiary pobrałem z prawdziwej opony. Jeździłem takim motocyklem i dokładnie z taką przednią oponą. A kolejność cóż projekt ma kilka lat i pierwsza wersja była w 2d w Corelu więc znając położenie każdej części mogę pozwolić sobie na robienie tego na co akurat mam ochotę. Ale przyznaję że wygląda to dość dziwnie, jakieś koła, wiszący cylinder, he he budujemy .........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje nowy render, wiem zabrałem się za texturowanie a motocykla jest może 10%. Ale chce o ile to jest możliwe mieć już dobrane materiały i odpowiednią scenę, zanim ukończę ten motocykl. Czekam i liczę że forumowicze pomogą mi w dopracowaniu sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że mi się podoba jak narazie nawet bardzo i pierwszy motocykl też spox :) A po drugie to natępnym projektem będzie też motocykl?? (jak tak to mógłbyś rozważyć nowy image poczciwego MINSKA??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie linia całego motocykla jest wypas :D tylko troszeczkę mi nie podchodzi wydech, ale to twój projekt i....... No ale ogólnie bardzo mi się podoba (popracowałbym na materiałkami jeszcze troszke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja miała o wiele więcej rzeczy chromowanych ale ostatecznie postanowiłem nie dawać zbyt dużo chromu. Wydech początkowo miał iść dołem ale tak też jest ciekawie, a już napewno inaczej, choć kolanko może na początku za bardzo jest wygięte. Jeżeli chodzi o materiały to ciągle szukam odpowiednich ustawień na opony, aluminium (zwykle i polerowane), klosz lampy tylnej itd. W związku z tym może ktoś wie jak zrobić dobrze w/w materiały w brazilu ?

p.s. Dzięki za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama wyglada jakby byla cala pordzewiala; a patrząc sie na wydech no to wydaje mi sie ze ma byc to nowy motocykl i chyba lepiej jak juz bedzie chromowana wiekszosc, no bo teraz to dosc dziwnie wyglada; co do modelu bez zastrzezeń, bardzo fajny; pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie motocykla ma być brązowo-pomarańczowe, a kombinując z Car Paint zamiast uzyskać brąz wyszła barwa bardziej przypominająca rdzę. Zamieszczam poprawioną wersję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jest zajefany :) Materiały są takie sobie (jak dla mnie, sam lakier jeszcze przejdzie, ale kolor(może to przez materiał) ramy mi się nie podoba, no i tam przy silniku jest taki niebieski wężyk??? Jak tak to zmnieniłbym go na wężyk taki zbrojony-mam nadzieje że rozumiesz, no taki jak czasami i dzie do spłuczki przy kibelku ;) I tylna lampa troszeczkę chyba za różowa. Ale sam modelik naprawdę dla mnie supcio jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciągle walczę z materiałami i wyniki nie są satysfakcjonujące. Bubu materiał tylnej lampki to pomyłka, a jeżeli chodzi o wężyk to raczej zostanie niebieski, choć może coś pokombinuję. Zamieszczam dwie wersje, ale malowanie na wersji B jest zarezerwowane do innego modelu, trochę ich jest w kolejce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski ładnie się prezentuje(moż to przez ten chrom, nie wiem)Może zrób ten lakier żeby było troszeczkę więcej odbić (albo mocniejsze, bo wydaje sie troszkę matowy, ale to moje odczucie)A co do pozostałych modeli to ten co jest jeszcze bez baku jest supcio :) POdoba mi się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ... moze bylo to wczesniej poruszone ale nie zauwazylem -_- model mi sie bardzo podoba ... ae masz w planie zalozyc mu jakas owiewke ? troszhe szersze dzinsy moglyby sie wkrecic w lancuch ;]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji nie planuje dawać żadnych osłon na łańcuchy, trochę hardcor ale tak zostanie. W następnej wersji dam osłony. Pozdrawiam

 

Edit: wstawiłem ludka 186 cm wzrostu dla skali porównawczej, na dziś koniec renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, model jest wyskalowany więc dałem ludka do porównania, a że motocykl jest bardzo mały może do wyglądać śmiesznie :) Materiały i oświetlenie nie są moją mocną stroną ale ciągle pracuje na tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny. Kolor przedniego widelca trudno oceniać nie wiedząc jak maszyna będzie się w całości prezentowała... powstrzyma się więc od komentarza.

Co do poprzedniego motocykla z ludkiem... nie wiem ale mi się wydaje że jest on zdecydowanie za mały. Na takich motorach siedzi się z mocno pochylonym do przodu tułowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż kolor jaki jest każdy widzi, nie jest najlepszy ale to nie jest ostateczna wersja. Modelując zawsze daje texture na elementach wykończonych w 100%, a że nie do końca dobrą to inna sprawa :).

Jeżeli chodzi o poprzedni model to pozycja w trakcie jazdy jak dla mnie jest ok, postać ma 186 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności