Skocz do zawartości

Zmiana sposobu logowania (z nicka na e-mail)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy zmieniliśmy (wymóg i sugestia silnika), aby wyłączyć logowanie po nickach (co ma sens). Powodowało to, że takie konto mogło zostać przejęte choćby przez zgadywanie hasła jeśli było proste. W tej chwili logujemy się adresem e-mail.

Display Login

"This is a deprecated feature. Allowing users to log in with a display name can represent a security weakness for your community because display names are public information and malicious users may attempt to login to multiple accounts with common passwords until they find an account for which the passwords work. It is recommended that you only allow users to log in with their email address. The ability to log in using display names will be removed in a future version."

Inna ciekawostka. W sumie chciałem usunąć stare nieaktywne konta i opcja, która to robiła wysłała do użytkowników monit o zmianie hasła. Tutaj efekt jest taki, że zauważyłem, że wiele osób przypomniało sobie, że max3d.pl żyje 🙂

Natomiast planujemy czyszczenie kont, które nie są używane przez lata. 

W tej chwili użytkownicy o ile maile są aktywne dostali maila, jeśli nie zalogują się na konto, konto nie będzie używane - usuniemy je.

Natomiast w tej chwili warto pamiętać, że logujecie się po mailu (którego nie widać), a nie po nicku.

  • Like 2
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest tak stare, że jesli ktoś nie pojawił się z 5 lat to mar e szansę. Aczkolwiek najpierw będą to konta bez postów i z małą ilością postów. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem kilka osób ze starej gwardii w zalogowanych i tak się zastanawiałem czy odważą się odezwać czy tak będą cichcem patrzeć z ukrycia 😛 

Widzę, że już ze 4tys kont poleciało i zgaduję, że to puste konta bez postów w pierwszej kolejności poszły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Puszczajac te maile ze zmiana hasel - sporo zwrotek. Poleci jeszcze więcej. W pierwszej właśnie te bez postów. Natomiast czyściłem naprawdę okres sprzed 10 lat. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Destroyer napisał:

No właśnie zauważyłem kilka osób ze starej gwardii w zalogowanych i tak się zastanawiałem czy odważą się odezwać czy tak będą cichcem patrzeć z ukrycia 😛 

Widzę, że już ze 4tys kont poleciało i zgaduję, że to puste konta bez postów w pierwszej kolejności poszły. 

Taka ciekawostka. Proces usuwania puszczony nadal sobie leci. Ale to jest wolne 🙈

Mam prośbę do kogoś. Bo aktywowana jest od jakiegoś czasu możliwośc usunięcia konta samodzielnie.

Może ktoś sprawdzić gdzie coś takiego jest? 

Dostałem dwie prośby więc 2 osoby były w stanie to zrobić. Będę wdzięczny za screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adek napisał:

Taka ciekawostka. Proces usuwania puszczony nadal sobie leci. Ale to jest wolne 🙈

Mam prośbę do kogoś. Bo aktywowana jest od jakiegoś czasu możliwośc usunięcia konta samodzielnie.

Może ktoś sprawdzić gdzie coś takiego jest? 

Dostałem dwie prośby więc 2 osoby były w stanie to zrobić. Będę wdzięczny za screena.

Nie mogę tego nigdzie znaleźć... Nie ma w ustawieniach konta ani w profilu 😞 Aczkolwiek być może jestem ślepy tak samo jak szukam czegoś w lodówce i nigdzie nie ma, ale tak naprawdę, to jest.

Mam pytanie z ciekawości odnośnie usuwania tych kont - czy stare wątki z wartością sentymentalną będą pełne postów, gdzie nie będzie wiadomo, co kto napisał bo nie będzie już tych kont, nazw użytkowników, awatarów itd?

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Nie mogę tego nigdzie znaleźć... Nie ma w ustawieniach konta ani w profilu 😞 Aczkolwiek być może jestem ślepy tak samo jak szukam czegoś w lodówce i nigdzie nie ma, ale tak naprawdę, to jest.

Mam pytanie z ciekawości odnośnie usuwania tych kont - czy stare wątki z wartością sentymentalną będą pełne postów, gdzie nie będzie wiadomo, co kto napisał bo nie będzie już tych kont, nazw użytkowników, awatarów itd?

Na razie chyba nie. Stąd usuwanie kont z postami <5 postów (na razie). Nie widzę sensu świecenia dużymi liczbami bez pokrycia. Inni pewnie na tym korzystają pod reklamodawców, ale c'mon. Nie mam reklamodawców tylko reklamy Google. 

Im realniejsza liczba tym lepiej moim zdaniem. 

Co do usuwania, cholera, jakoś to ludzie znaleźli. Chyba musze założyć drugie konto 🙂 Może to nie jest na profilu. W sensie na profilu jest dużo ustawień, są ustawienia i jeszcze jakieś inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Nie mogę tego nigdzie znaleźć... Nie ma w ustawieniach konta ani w profilu 😞 Aczkolwiek być może jestem ślepy tak samo jak szukam czegoś w lodówce i nigdzie nie ma, ale tak naprawdę, to jest.

Mam pytanie z ciekawości odnośnie usuwania tych kont - czy stare wątki z wartością sentymentalną będą pełne postów, gdzie nie będzie wiadomo, co kto napisał bo nie będzie już tych kont, nazw użytkowników, awatarów itd?

nie no nie usuwaj konta, wez sie 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 22:03, Destroyer napisał(a):

No właśnie zauważyłem kilka osób ze starej gwardii w zalogowanych i tak się zastanawiałem czy odważą się odezwać czy tak będą cichcem patrzeć z ukrycia 😛 

Widzę, że już ze 4tys kont poleciało i zgaduję, że to puste konta bez postów w pierwszej kolejności poszły. 

Ja jestem i się nie przyglądam🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności