Jump to content

Generatywne AI wkracza do Adobe Premiere Pro


Recommended Posts

Adobe ogłosiło wprowadzenie kilku technologii generatywnego AI, które zostaną zintegrowane z Adobe Premiere Pro. Inicjatywa ta jest częścią szerszej strategii Adobe, mającej na celu wdrażanie AI w usługach Creative Cloud, co ma zwiększyć produktywność i możliwości kreatywne profesjonalistów.

Wśród kluczowych rozwojów znajduje się wprowadzenie modelu wideo Adobe Firefly, rozszerzającego już dostępną gamę modeli AI, takich jak Firefly Image i Text Effects. Dodatkowo, Adobe bada możliwości partnerstwa z dostawcami AI stron trzecich, takimi jak Sora od OpenAI, RunwayML i Pika, aby rozszerzyć gamę narzędzi dostępnych w Premiere Pro.

Wśród nowych narzędzi zaprezentowano Generative Extend, które umożliwia montażystom dodawanie klatek na początku lub na końcu klipu w celu doprecyzowania montażu lub przedłużenia scen. Narzędzia do dodawania i usuwania obiektów umożliwiają precyzyjną edycję poruszających się obiektów w scenie, zwiększając zdolności montażysty do manipulacji i poprawy narracji wizualnej. Na koniec, funkcja Generative B-Roll oferuje montażystom możliwość generowania klipów wideo z tekstowych poleceń.

Adobe zobowiązało się do zachowania przejrzystości w stosowaniu AI poprzez inicjatywy takie jak Content Credentials, które informują użytkowników o modelach AI używanych w tworzeniu mediów.

Oficjalny wpis na blogu Adobe: https://blog.adobe.com/en/publish/2024/04/15/bringing-gen-ai-to-video-editing-workflows-adobe-premiere-pro

 


Zobacz cały news

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Mortom napisał:

Woohoo... ale im pływają szczegóły w tych generowanych filmikach... ciekawe czy jakikolwiek profesjonalista skorzysta z tych udogodnień

Widziałeś już reklamy z AI. Oczywiście że będą z tego korzystać. Jakość spadnie ale cena za usługę też.. a ludzie zaakceptują. 

Akceptują crapowate vfxy już a za parę lat i krytycy będą akceptowa

  • Like 2
  • Agree +1 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Mortom napisał:

Woohoo... ale im pływają szczegóły w tych generowanych filmikach... ciekawe czy jakikolwiek profesjonalista skorzysta z tych udogodnień 🙂 

Pamiętaj, że dzisiaj wideo stoi głównie internetem i do shortsów, tiktoków, reelsów pewnie to wystarczy. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tak sobie mysle ze z dwojga zlego jak jakis duren ma sam robic durne rzeczy zeby dostac lajka na iksie czy innym tiktoku to niech juz lepiej sie wygeneruje jak owiniety w teczowa flage Palestyny ratuje Matke Ziemie przyklejajac sie do niebinarnego rekina wskakujacego do wulkanu... czy uj wie co tam wymysla jutro znowu.

Zbigniew Herbert powiedzial kiedys ze plynie sie pod prad, do zrodel. Z pradem plyna tylko smieci. Wiec... z pradem AI czy pod prad? Dla mnie dosc prosty wybor. Z pradem zawsze latwiej ale skonczysz tam gdzie wszyscy. W scieku.

Edited by Nezumi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy