Skocz do zawartości

Pojazd 3d:custom Hot rod


Bubu

Rekomendowane odpowiedzi

co do szyb to musiales zaznaczyc glossy refraction, co powoduje ze im dajej obiekt jest od szyby tym bardziej jest rozmazany a ze sampling niski, to wyszlo z tego wszystkiego jedno wielkie ziarno ;)

 

lakier w miare ujdzie ale osobiscie radzilbym hdri bo plejny wychodza z mody ;P (pewnie sie myle a pozatym to tylko moja opinia ;)

 

model jest dobry, moze troche za dlugi? szkoda ze tylnich kol nie widac. i moze zrob w paru pzemyslanych miejschach rowki bo ciezko by bylo wyklepac z blachy odrazu pol samochodu ;)

 

powodzenia i pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki Kome no to było to :) Oświetliłem samochodzik Hdr'em, ale u mnie z tymi Hdr'ami to jeszcze cienko i wyszło jak wyszło, a do tego pogrzebałem jeszcze przy lakierze i już sam nie wiem jak wyszło :)Wię efekt daje tu do krytyki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome no to nie wiem, tak jak mówiłem ja się jeszcze na tym za bardzo nie znam może masz jakąś stronke z ładnymi HDR'ami albo jakiś konkretny HDR do samochodzików ajki stosujesz.Poradź jak możesz. Dzięki za komentarzei wogóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszedłem za podpowiedzią Illego i Kome i wyszło coś takiego (pierwszy jest z hdr'em proponowanym przez Illego a drugi z propozycją Kome) Wyszło hjak wyszło to widać nie wiem może to wina tego lakieru?? Jutro pogrzebie jeszcze w necie i poszukam czegoś na ten temat może będzie lepiej. No i wielkie dzia za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mnieszam z tym lakierem. No i wyszło coś takiego(mam tylko pytanie czemu hdr odbił mi się w szybie 2 razy?? Czy to normalne??Może dlatego że hdr'a wrzuciłem do slotu enviroment materiału a nie sceny??No i chyba musze jeszcze popracować nad tym chromem :) no zrobiłem jeszcze materiał światełek, ale teraz już wogóle ich nie widać chyba zabardzo namieszałem albo musze dać jakieś omni z przodu-->To tez jako pytanie.Z góry dziekuje za wyjaśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogrzebałem dziś w vray'u :P Jednak czy on mnie do siebie przekonał to nie wiem(poprostu się w nim gubie :)Wyszło coś takiego. Zrobiłem tylko lakier (hdr'i jak mówił Illy jest w enviromencie mat no i dane są dwa vray light jedno centralnie nad samochodem drugie lekko z boku pod kątem, włączone GI i tam chyba coś z cieniami zmieniałem żeby nie było takich krop :)Oto efekt.Prosiłbym o szczery komentarz i może pomoc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sie za scenke dla mojego samochodziku. Ma to być jakiś garaż(hanger, stodoła??) Wszystko ma wyglądać na bardzo stare i zardzewiałe.Tylko samochodzik lśniący i wypucowany będzie wyjeżdżał z tego czegoś. Swiatłem ma być tylko jedna lub dwie malutkie żaróweczki (ogólnie ciemno, staro i ponuro w tej stodole ma panować już całkowita ciemność) Tylko, że z oświetleniem to u mnie bardzo krucho więc licze na waszą pomoc i jakieś pomysły. Do tej pory zrobiłem malutko, ale niedługo powinny być nastepne rendery. Oto co wyskrobałem.Chyba proporcje sa nie taki postaram się je dopracować.

 

P.S Zmienić temat na Scena 3d???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty :) Kome te boxy to miały być jakieś szkrzynki :P No jak bede miał więcej pomysłów to je wywale co do płomieni myślałem nad tym (tylko muszę się jeszcze troszeczkę podszkolić na temat textur i wogóle bo moja wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa :(. Beczki na dachu na początku miało nie być, ale... Stwierdziłem, że będzie ciekawiej. Wrak nie ma szyb to fakt (no w sumie to wrak ;), ale może dorobie coś na wzór potłuczonych.Jak coś poprawie i dodam to może jeszcze dziś coś wrzuce. Aha troszeczkę się rozpisałem, ale co myślicie o starym dystrybutorze do paliwa???? POzdro i jeszcze raz dzia za komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech widze zapeszyłem :( No tera daje lekko poprawiona teksturke ściany, żółtą beczuszke no i prowizoryczną texturke belek potrzymujących dach i samego dachu i skrzynek(ale jest tak ciemno, że i tak ich nie widać :)No i jeszcze bede to poprawiał tylko chciałbym wiedzieć czy ide w dobrym kierunku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz próba zmapowania wraku (chyba trzeba to bardziej "urozmaicić"??) Teraz wezme się chyba za druga strone bo jest tam okropnie pusto i od razu czy macie jakieś pomysły, co dodać jeszcze z tej strony??i co zrobić po drugiej??No i oświetlenie tak jak mówiłem ma być ciemno i scenke mają oświetlać 2 zaróweczki jedna pod daszkiem druga na drzwiczkami:) czy wystarczą do tego 2 omni, czy trzeba jeszcze dodać jakieś inne światło dla sceny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności