Skocz do zawartości

SCENA 3D: Mikromechaniczny owad


MegaKozAK

Rekomendowane odpowiedzi

Ech sorka za dublowanie wątku. Najpierw zrobiłem potem przeczytałem regulamin... Sorka.

 

Więc jak juz pisałem jest to robal z okładki jakiejs fantastyki która widziałem gdzies w kiosku. Jeszcze in progress bo nie miałem czasu pstryknąć swojego tła ( o tej porze roku moze być cieżko :/ ) i texow na liscie. No i czekam na krytykę co zrobić zeby był full wypas :).

 

 

http://home.autocom.pl/kf/poprawka7.jpg

 

poprawka7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pamiętaj, że przy tak dużym zbliżeniu pierwszy plan (liść) oraz liść za owadem już powinny być dość drastycznie rozmyte - nadasz większy realizm no i textury liścia w dość niskiej rozdziałce też nie będą tak kłóć po oczach.

Polecam oglądnąć prace Grzegorza Jonkajtysa o owadach...

 

Poza tym ładnie, rozumiem, że owad startuje za chwilę, skoro zostawiasz mu tyle miejsca z lewej - słusznie ale jakieś niedalekie listki mogłyby tam się pojawić to by bardziej równoważyło kadr.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelki są super ;) Tak poza tym to bardzo fajnie, można by dopracować materiał na owadzie i liściach, spróbuj użyć area shadow zamiast shadowmapy, końcówkami skrzydeł też by się można zająć bo w takiej rozdzielce rzuca się w oczy "skokowość". To tyle z mojej strony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie panowie... robiłem to 2 godziny :|. Shock ze az tak sie podoba :). Błędów jest multum (nikt jeszcze nie zauwazył ze światło na tle pada z prawej a na model z lewej :D ) i skoro faktycznie jest o co walczyć to powalcze a co :). Co do światła to mam brazila ale w takiej scenie mnie zmiarzdzy wiec go nawet nie odpalam a poniewaz robie w maxie R3 to mam tylko shadow mapy i ray-traced shadows :). tak zle tak nie dobrze :D. No a co do tekstur to jak ktoś ma jakiś kilka liści byłbym bardzo wdzięczny sam mam cyfraka ale 3Mpx. to troche mało do robienia texów :/. Aha a co do ogniskowej kamery ( a propo tego zooma (zresztą świetne oko gratuluje :) )) to w celu minimalizacji czasu renderu po prostu rozmyłem bitmape tła a w pierwszym planie ten trik nie przejdzie :/. Bede musiał wybrać sie do kogoś kto ma maxa 5. z tego co wiem tam jest juz na etapie renderu ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopsz, to teraz zmiększ ten cień pod robalem. Przy fotografii makroskopowej w trawie źródło światła jest praktycznie wszędzie, jakieś łądne kolorystycznie hdri i po sprawie :)

dodaj troszkę detali, bo nawet teraz pozytywnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MegaKozAK : Polecam plugin X-dof. Jest szybki i daje bardzo dobre efekty.

Popracował bym nad pozą owada. Nie jest zła ale można zrobić jeszcze bardziej dynamiczną i trochę czytelniejszą (głowa zlewa się z nogami).

Skrzydła mi się najbardziej podobają. Fajny miękki kontrastowy element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora ze tu z tym pytaniem ale pewnie najszybciej dostane odpowiedz. Zajmuje sie grafika juz dość długo jednak dost. do internetu uzyskałem dość niedawno. Tzn ze jestem raczej samoukiem i nowe techniki troche są mi obce. Ktoś zasugerował zebym posłuzył sie oświetleniem HdrI wiec odrazu zabrałem sie do lektury. Znalazłem kilka tutoriali no i jak zawsze sie potknołem. Rozumiem zasade działania tego rodzaju oświetlenia jednak moj problem jest zgoła innej natury :)... W mądrym tutorialu umieszczonym na max3d.pl autor pisze ze uzywając map *.HDR w 3d-studio z pluginem Brazil wczytujemy je z poziomu Material Editor->GetMaterial->Bitmap. No i kupa bo max nie obsługuje tego formatu o czym zresztą był łaskawy mnie poinformować. Co z tym fantem zrobić ????

 

Help :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności