Skocz do zawartości

Living dead: Pan Kostek (Mr. Bones)


kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

To moja pierwsza Bitwa (tak naprawdę za modelowanie wziąłem się ze 3 tygodnie temu, więc nie spodziewajcie się nie wiadomo czego, ale mam nadzieję, że z odrobiną waszej pomocy zbyt tragicznie nie będzie i jakoś uda się skończyć).

Co do pracki to chciałbym wykonać szkieletowego wojownika. Niestety nie mam żadnych obrazków do dołączenia (na razie), ale ma być to postać podobna do szkieletowych piechociaży z filmu Armia Ciemności lub do członka Cursed Company (jeden z regimentów Dogs of War z figurkowej gry Warhammer Battle). Postaram się jak najszyciej dodać coś bardziej obrazowego, a na razie to tyle :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm, no myślałem o Khemri, ale chyba będę robił coś bardziej w klimacie europejskiego uzbrojenia (bo to wschodnie mi się nie podoba).

Jak na razie mam ogólny zarys czaszki. Trzeba ją jeszcze poprawić bo miejscami siatka jest strasznie chaotyczna, ale na początek powinno wystarczyć. Jak byście mogli rzucić trochę uwag, czego jej brakuje byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uznanie (z tym, że z kręgosłupem już dużo gorzej mi idzie - więc może się okazać, że czaszka będzie najlepiej z całego modelu wykonana),

 

co do długości czaszki, to rzeczywiście proporcje są zmienione i prawdopodobnie jeszcze ją trochę później porozciągam, jak pisałęm w pierwszym poscie wzoruję się między innymi na szkieletowej piechocie z Curesed Company, a ten regiment składa się nie tylko ze szkieletów ludzi, ale i pozostałych ras (krasnoludów, orków, goblinów, elfów, etc), chciałbym zrobić finalny model bardziej podobny do orka niż do człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwsze 24 kręgi kręgosłupa gotowe. Mam nadzieję, że jutro będę mógł Wam pokazać już kompletny kręgosłup, wraz z żebrami. Co prawda nie tzrymałem się zbyt wiernie szczegółów anatomicznych (dotyczy kręgów poniżej szyjnych), bo planuję Pana Kostka jakos okryć (zetlałe ubranie, całun, może jakaś przerdzewiała zbroja). Napiszcie co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czacha naprawde sliczna, a w porownaniu z moja to juz zupelnie miodzio, co do kregow to wiem ile z tym roboty, jedynie co to wypustki boczne powinny byc troche mniej regularne, a kregi powinny troche na siebie zachodzic, bo jak wstawisz dyski to kregoslup by ci sie rozlecial.

 

[Edited on 10-4-2003 by felav]

 

[Edited on 10-4-2003 by felav]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uznanie, mam nadzieje, ze uda się wszystko skończyć (na razie nie idzie mi za dobrze i tak naprawdę tylko czaszka jest w miarę dobrze zrobiona)

przez parę dni prawdopodobnie nie uda mi się dodać nowych screen\'ow - brak czasu i materiałów (wzorców do plain\'ow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko ja na twoim miejscu zastanowiłbym się czy wszystkie elementy (widoczne i niewidoczne w scenie) powinny być tak samo dokładnie zrobione.

Oszczędzisz sobie mnóstwo czasu, który bedziesz mógł przeznaczyć na tworzenie klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiałem się nad tym (czy wszystkie elementy tak samo dokładnie odwzorowywać) i doszedłem do wniosku, że tak jak piszesz powinienem się skoncentrować na tym co jest ważne i widoczne w ostatecznie skomponowanej scenie - tego powinienem sie trzymać jeżeli chcę wygrać.

Ale tak naprawdę ja się dopiero uczę (szans nawet na wyróżnienie nie mam żadnych) i traktuję Bitwę jako sposób na nauczenie się obsługi 3d Studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to spox, i popieram.

Ja tęz się nie uważam za eksperta,

jest tylko jedna ciekawa rzecz, którą zauważyłem już w poprzedniej bitwie, że większość osób traktuje modelunek jako wyznacznik znajomości Maxa, a takie coś jak kompozycja, oświetlenie i nastrój jest dodatkiem, który można zrobić na dzień przed terminem.

Może troche uogólniam ale jak dla mnie znajomość modelunku to 40% znajomości Maxa a kompozycja, nastrój i oświetlenie to 60%.

Tak więc jeżeli mówisz że się dopiero uczysz, pamiętaj [killer] modelunek to nie wszystko (choć jest bardzo ważny bo bez niego nie może być reszty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, próbowałem już nadać jakiś własny materiał samej tylko czaszce i ją jakoś inaczej oświetlić, ale nie wyszło to najlepiej, pocieszam się więc, że zostało jeszcze ponad 30 dni do zakończenia tej Bitwy i może uda mi się podciągnąć trochę z innych niż modelowanie zagadnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, następny update, tym razem miednica i kość krzyżowa razem, tę ostatnią trochę poprawiłem, jednak guziczek wydaje się jeszcze zbyt regularny, nie sądzicie?

Sharp, co do tego jak to wszystko będzie wygladało razem to tez jestem ciekaw, tylko mam taki problem, że strasznie mi max zwalnia np już jak mam tylko nawet tę miednicę i kość krzyżową razem (dałem siatkom MeshSmooth na 1 przejście), można coś z tym zrobić? niewiem, są może jakieś ustawienia optymalizacyjne, które sprawią, że program nie będzie tak zwalniał (tak informacyjnie to mam max5 i 384 MB RAM, może to jest problem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moim modelu mam 300 000 fece\'ów i jak wszystko unhide\'uje nawet w trybie wireframe to tnie mi się jak cholera więc staram się pracować najwięcej przy odsłoniętych 2 obiektach a co do ciebie to chyba masz nieco większy problem bo w sumie masz jakieś 2 obiekty:)...a jaki masz procesor? A tak pozatym to jakieś dwa miesiące temu coś tak mi się w kompie popieprzyło że nie tylko gry mi się cieły ale również max (nawet przy jednym boxie:D) , co chwila mi go wywalało...więc walnąłem formata i jest wszystko spox. A może ty dawno nie robiłeś formata bo na śmietnik w komputerze max jest bardzo czuły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności