Skocz do zawartości

Scena 3D: sypialnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie:-)

 

Tematem jest sypialnia mojej koleżanki. Miałam dobrać kolorystykę ścian i tkanin do istniejącego wnętrza.

 

Rendering VRay, czas renderingu 26 min.

Chyba coś skopałam z ustawieniami AA i GI, bo krawędzie szaf wyglądają jakoś dziwnie;-)

 

Zapraszam do komentowania

 

obrazek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mmmm...sypialnie... to co tygryski lubią najbardziej ;)p

...a wracając do pracki;] Bardzo przyjemnie, ładne oświetlenie- buduje ciepłą atmosferę, jednak kolorystyka jest dla mnie zbyt "jałowa", jeżeli można to tak określić. Mnie podobają się wnętrza z odrobiną mocniejszech "przypraw". Wszystko oczywiście z dobrym smakiem. Więcej intymności, troszkę ciemniej...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wygląda bardzo dobrze kompozycja i ujęcie jest ok texturowanie też ok ale oświetlenie można by ciut poprawić :P

jeżeli używasz gi to chyba za dużo tych świateł, wydaje mi się że są zbyt małe kontrasty, wszystko teraz jest lepiej widoczne ale mniej realne za bardzo równomierne, co sprawia że grafika jest zbyt jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywaj omini w vrayu ;] szit i krowie placki ...

 

a scenka fajna ... ciasno troche , no i ta rozowa zaslonka ;] ... i ten grzejnik ... ale to tylko takie zboczenie jak sie widzi ten grzejnik w prackach inych ;]

 

ogolnie fajnie ...

 

moze przydalo by sie wiecej dark multiplier ... i jakiegos tła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firanki jak w niemieckim katalogu bleeh :\ Żadnego z tego pożytku - niepotrzebny zbiornik kurzu! Niestety wnętrze zupełnie nie zachęca, bo kto by chciał spać przywalony z dwóch stron takimi szafiskami? MZ - zdecydowanie do przearanżowania.

Poza tym małokontrastowe to wszystko, a kolorystyka ścian? Przecież one są białe! Sypialnia bez wyrazu - zupełnie mi się nie podoba.

Ale wizualizacja na przyzwoitym poziomie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firanki jak w niemieckim katalogu bleeh :\ Żadnego z tego pożytku - niepotrzebny zbiornik kurzu! Niestety wnętrze zupełnie nie zachęca, bo kto by chciał spać przywalony z dwóch stron takimi szafiskami? MZ - zdecydowanie do przearanżowania.

Poza tym małokontrastowe to wszystko, a kolorystyka ścian? Przecież one są białe! Sypialnia bez wyrazu - zupełnie mi się nie podoba.

Ale wizualizacja na przyzwoitym poziomie.

Pozdro

 

MareG:-)

Żadnego pożytku z zasłon? A jesli chcemy pobaraszkować wieczorem przy zapalonym świetle?;-) No, chyba że mamy skłonności eksibisjonistyczne;-)

 

Meble, szafy, układ był niestety nie do ruszenia.

 

Ściany mają kolor niebieskoszary, ale możliwe, że tego nie widać.

 

Dałam chyba za duży mulit w color mapping:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciana z oknem zdaje sie nie zucac zadnego cienia. kolory sa troche zbyt blade jak na moj gust, i poduszka zbyt sztywna.

 

a co do zaslon, zgadzam sie ze zaslony musza byc, tak pusto wygladaja pokoje bez zaslon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bardzo zależało ci na szybkim renderingu, ja bym jednak zwiększył próbkowanie GI bo cienie są słabem, mało szczegułowe ;), ale ogólnie bardzo pozytwna pracka...

 

Martez, a możesz mi wyjaśnić szczegółowiej o co chodzi z tym próbkowaniem i o który parametr dokładnie chodzi? To moja 4 praca we VRayu i jeszcze nie wiem za bardzo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moim zdaniem raczej duza ingerencja. przeciez ty chyba masz jakies puntowe slonce tuz przed oknem, a byc moze nawet w srodku pomieszczenia.

no ale niech ci bedzie, nie bede sie klucic.

 

edit: pozwolilam sobie zlokalizowac twoje slonce. znajduje sie w polowie miedzy lozkiem a oknem, na wysokosci jakichs dwoch metrow.

 

w tej sytuacji chyba kaloryfer jest zbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozproszenie światła było by możliwe przy zachmurzonym niebie, faktem jest że kontrasty światło cienia symulujące ładną pogode dają dobre rezultaty wizualne aczkolwiek takie trudniej zrealizować, wtedy wchodzi w gre tylko jedno źrudło biorąc pod uwage że używamy GI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sie uczepili tego biednego omni;-)

 

Tak Wysoki Sądzie, zastosowałam obrzydliwe omni w tej scenie, na dodatek ordynarnie dałam go dokładnie obok okna, cienie przez to są rozłożone promieniście jak szanowny prokurator raczył zauważyć. Zdaję sobie sprawę z cieżaru tego przestępstwa, ale na swoją obronę pragnę zauważyć, że tak naprawdę to właścicielka tej sypialni mieszka na obcej planecie i tam akurat każdy ma swoje osobiste słońce w mieszkaniu;-)))

 

Oczywiście pragnęłam ukryć fakt, iż dałam omni 20 cm od okna we wnętrzu wizualizowanego mieszkania, dlatego też umieściłam wizualizację na publicznym forum o tematyce graficznej;-)

 

Jednakowoż wobec tak świetnego wywodu prokuratora popartego profesjonalnie wykonanym dowodem, jestem zmuszona przyznać się do tego, iż dałam to omni we wnętrzu mieszkania.

 

Proszę o łagodny wyrok;-)

 

Acha, Oprócz tego jeszcze palę papierosy, nadużywam alkoholu i zawsze naginam stany faktyczne do oczekiwanych efektów;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy światełko umieszcza się w pomieszczeniu to parametry GI są dużo łatwiejsze do ustawienia nie trzeba się męczyć z przepaleniami i artefaktami,

kiedy używa się 1 światełka i jest ono poza pomieszczniem to trzeba mieć pewną znajomość renderera bo inaczej klapa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firanka dziwna mi sie wydaje łozko jakby za krótkie chyba ze kolezanka jest niska kolorystyka taka jakby to powiedziec nie intymna jak na sypialnie i mało przestrzenna ale to juz kwestia gustu i warunków mieszkalnych. Ogólnie pracka spoko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No firanka chyba ręcznie wygięta? a nie jakimś cloth'em.

 

Podobają mi sie materiały nawet, na pierwszy zut oka pracka ciekawa, potem ciut gorzj, zaproste modele jak już ktoś wspomiał.

Spróbuj dodać detali i pomiętol pościel :>

 

A liście kwiatko to bumpmapingiem jakimś potraktuj bo są ble ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności