Skocz do zawartości

Living Death: The Night Of The Living Dead (koniec)


Max Schreck

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ja mma tez redeona tyle ze 9700 i nie mam problemow z open gl na direct x leci mi max strasznie wolno moze hmm spytaj google moze cos pomoze zaraz poszukam i moze cos znajede na ten temat wysle ci cos na mail albo u2u

pa i jeszce raz super praca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pracka mi się bardzo podoba !! Teksturki są świetne, wogóle model jest anatomiczny. Ale najbardziej mnie intryguje jak zrobiłeś tą krew, tzn że jest taka realistyczna i super wygląda jak spływa po rekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc krew na dłoni zacząłem robić odłączając (kopia) kilka poligonów od dłoni.

Zwłaszcza palce i górna część dłoni.

Potem powycinałem co mi nie było potrzebne.

Same strużki robiłem ekstrudując (to chyba nie po polsku) krawędzie i układałem je odpowiednio na ręce.

Dokładniej mówiąc każda strużka ma wszerz trzy krawędzie (box bez jednej ścianki).

 

Jak widać jestem dosyć kiepski w wyjaśnianiu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko troche ?? wypassione hehe jaki czadzior starsz sie nam pokazac ze nie ma twoja praca zdnych blędów hmm nie zabrdzo widze do czego by sie przyczepic bo spełnia wszystkie wymagania hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

model super, jazda. Oklepany temat zombiego ale pomimo tego stworzony geniealnie. Morda troche psuje ogolna postac, ale cialo i ...ten podarty jeans...ehhh. Ale bym chcial taki zamodelowac.

 

Nic tylko gratulowac i marzyc o takich umiejetnosciach :D.

powodzenia ci chyba nie trzeba ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.....wszystki piekne \":)))...tylko jeden mi nie pasuje.....jest bardzo male ale zawsze ALE :P:)...a mianowicie...jesli w tym miejscu jest on podarty to troche nie naturalnie jest ulozony...powinien byc oklapniety na dol....to tylko moja uwaga...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.....wszystki piekne \":)))...tylko jeden mi nie pasuje.....jest bardzo male ale zawsze ALE :P:)...a mianowicie...jesli w tym miejscu jest on podarty to troche nie naturalnie jest ulozony...powinien byc oklapniety na dol....to tylko moja uwaga...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo: Masz chyba rację, gdyż modelując wzorowałem się na całych spodniach, a nie podartych.

Ale chyba nie będę tego przemodelowywał, bo mi się tekstura \"rozjedzie\".

Chociaż, jak zostanie mi trochę czasu to może to poprawię.

 

Witek: Tak, to jest scanline.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

wiec tak: dla mnie ta morda wyglada jak jakiegos trolla, ogra?(taka szczeka) i to tak troche nie pasuje(moim zdaniem). Wiec raczej nie zmienisz tego :).

Ale pracka jest lux, powinna byc gdzies na podium :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRCN, ja mam poważne pytanie, na które bardzo bym chciała dostać odpowieć;

a mianowicie:

jak ty robisz tą cieknącą krew? ...nie lubię krwi ale ta jest naprawdę niesamowita....wygląda trochę jakby szybko krzepła więc dałabym jej inny odcień....

...i textura na twarzy: jak dla mnie zbyt tęczowa! skoro facet ma takie śliczne gołębie włosy to pasowałaby mi tu jakaś szarość (lub coś innego w każdym bądź razie nie tęcza!)

A WŁOSY MA NAPRAWDĘ GENIUSZOWSKIE!!!

No i spodnie też! ...jak wszystkim i mnie się podobają...

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej krwi, to jest to geometria plus tekstura w odpowiednich miejscach.

Ponieważ jestem kiepski w wyjaśnianiu umieszczam siatkę krwi na ręce.

Może to w czymś pomoże.

 

blood_mesh.jpg

 

A jeśli chodzi o odcień krwi to ja jestem daltonista odnośnie koloru czerwonego:D.

Wyszło to na jaw kiedyś na laborce z fizy na uczelni (ćwiczenie z pryzmatem), a w ten wtorek na badaniach, które wykonywałem aby dostać zaświadczenie uprawniające do kierowania pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze texturka do poprawy na spodniach....a mi sie wlasnie taka teraz podoba...taka ciemna i klimatyczna....te wcezsniejszy byly za jasne...i za bardzo sterylne...pomysl nad tym....ta pracka ma teraz klimat !! :)

 

pozdr[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

Podoba mi sie - a wlasnie jak w inny lepszy sposob zrobic tą krew? przez particle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, więc od początku:

Projekt jest w całości mojego pomysłu, choć jakąś tam inspiracją był film George Romero \"Noc żywych trupów\" (\"The night of the living dead\") z 1968 roku.

Stąd też tytuł pracy.

Początkowo scena miała rozgrywać się w prosektorium, ale reguły bitwy (brak otoczenia) wymusiły na mnie pewne zmiany.

Całość wykonałem samodzielnie w 3ds Max 5.1, a tekstury stworzyłem w Photoshop 7.0.

 

Teraz kilka słów o teksturach:

- ciało - malowana przeze mnie (Photoshop+myszka); rozmiar 4096x2048

- głowa - malowana przeze mnie (Photoshop+myszka); rozmiar 4096x2048

- dłonie - na podstawie skanu własnej ręki, posklejane i pokolorowane w Photoshopie; rozmiar 2048x1024

- jeans - na podstawie skanów elementów spodni, posklejane i pokolorowane w Photoshopie; rozmiar 4096x4096;

- zęby - malowane przeze mnie (Photoshop); rozmiar 2x1024x1024

- oczy - malowane przeze mnie

- podłoże - mix dwóch tekstur ze standardowej biblioteki 3dsmax.

 

 

Oto finalny efekt (~450 kb):

Najlepiej oglądać po ciemku :)

tNotLD.jpg

 

I dwa obrazki przedstawiające głowę w zbliżeniu:

 

zombie_face.jpg

 

I w nieco innym oświetleniu:

 

zombie_face01.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie praca jest piekna .... ludzi esie jak zwykle czegos czepiaja a ja sie nie mam do czego przyczepic bo genialny jest

ten twoj zombie ta atmosfra przypomina mi resident evil/ gre nie ten film/ jak dla mnie bomba !!![boje się][boje się][boje się] swietna pracka cudowna [wow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LightMen

chodzi mi o modelowanie a reszta to przy okazji ale bardziej mi zależy żebyś powiedział jak modelowałeś???[pomocy]jak chce Ci sie pisać to ożesznapisać również jak to tekturowałeś nalepiej jak napiszesz to emilem !!! prosze z góry dzienkuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LightMen

dzienki za emila ale niestety ze względów mojej amatorskiej zabawy 3D s max\'em nie kapuje 1/2 tego co napisałeś wiem o co chodzi z tymi poleceniami ale reszta to lipa nic nie wiem !! jeżeli nie chcesz to nie musisz sie fatygować z odpowiedzią ale z góry dzienki!! [heej][3m się]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności