Skocz do zawartości

[WIP] Strona&Portfolio


Łukasz Burnet

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamieszczam linka do powstajacej mojej stronki, na razie mam tylko intro :] ktore zajmuje .... uwaga tuturututu :P prawie 2,5 mega :/ i nie wiem jak lepiej skompresowac. W eksporcie flasha mam ustawiona muzyke na jakies 64 kbps dzwiek ktory sie pojawia na buttonach tak samo. Niektore animki to sekwencje filmowe zapisane pod bmp a pozniej pod jpg o quality 5 - podobnie same pojedyncze foty. Co do rysunkow to rysowalem, co po niektore kawal czasu temu, glownie postacie z gier i inne fascynujace rzeczy. Wracajac do stronki , dalem odbiorcy mozliwosc wyboru > ogladnac intro czy nie - w finalnej wersji zaznacze ile to intro zajmuje hyhy chyba kazdy bedzie klikal na skip intro :D - na razie nie dziala :P. Uzylem angielskich slowek, bo po polsku jakos to lewo bylo :/. Moj ang jest nie za dobry, wiec tutaj tez mam prosbe o weryfikacje. Muzyka nieco zmieniona z filmu Vanilla Sky. Film poniekad byl tez wzorem dla mnie , a raczej jego trailer. Oko to fragment VS nie moglem sie powstrzymac :) oczywiscie w sekwencji jpg. Inspiracja tez byly stronki/animki Hillmana Curtisa. To byloby na tyle, czekam na krytyke i nie tylko, by mi natchnienia do dalszej pracy nie braklo. pozdrawiam

http://home.autocom.pl/burnet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wlasnie postanowilem ze stronka w sumie bedzie prosta i taka postaram sie zrobic, a jako ze lubie dynamiczne intra z muzyczka w tle umiescilem takowe na stronie oczywiscie jesli ktos ma wolne lacze bedzie mogl pominac intro - stronka ogolnie wymierzona jest w takich odbiorcow jak np. firmy, a tam mysle ze maja dobre lacza.

Macie jakies pomysly jakby to uszczuplic jeszcze ? moze cos zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tak wszystko flash , nie lubie html a we flashu przyjemnie sie to tworzy, plik zmniejszylem do 900 kilo na ftp jednak nie wrzucam , doszedlem do wniosku, ze za dlugie to intro :/ i je wywale, zrobie jakies krotkie 4,5 sekundowe. Takie dlugie i zajmujace 900 kilo intro chyba mija sie z celem, szczegolnie ze chce pokazac poprostu swoje male portfolio. Nowe zalozenia sa takie: krotkie intro tytulem wstepu do strony, powiedzmy zapraszajace (albo odstraszajace hyhy zalezy jak mi wyjdzie :D), i sama stronka prosta , jakas muzyczka w tle , cos o mnie portfolio i kontakt :] co sadzicie ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arlathan

albo jestem ślepy, albo faktycznie nie ma powrotu z 2d i 3d do menu głównego. jak dla mnie poważny błąd w nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja nie wiem czym ludzie się jarają z tym portfolio.

Pracki są pożądne, tego nie można zaprzeczyć, ale uzasadnienie flasha w tym przypadku też jest marne. To samo da się zrobić whtmlu, bez strat na niczym, no z wyjątkiem intra, które w tej wersji jest ok, ale powinno być jeszcze szybsze. 4 s to bardzo dużo. Jezeli nie jest loaderem w dzisiejszych czasach irytuje. Bo mało kto chce czekać na sciągnięcie, zeby poczekać sobie jeszcze trochę zanim obejrzy to co go interesuje. To tak jakby w telewizji przed blokiem relkam umieszczać 30 s czarny ekran z napisem loading. Widziałem bardzo mało intr uzasadnionych. To jest nienajgorsze, ale mogłobyć szybsze.

Całość stronki też się zapowiada poprawnie. Ale bez fajerwerków, chyba nawet trafiasz w założenia. Ale widziawszy twoje pracki wcześniej (oiekty low-poly) spodziewałem się wypierdu, więc stronka mnie rozczarowała.

Spróbuj zrobić coś z czcionka, która wygląda na bez aliasowania. Jest bardzo poszarpana.

Poważnym błędem jest też brak powrotu do menu głównego z opcji 3d i 2d.

Jeżeli klikasz wstecz na przeglądarce (bo na flashu nie widziałem) to jasne że loadując jeszcze raz htmla przeładuje się się w nim flash. Zrobiłeśtak, że podlinkowałeś chyba (z tego co widzę) dwa flashe w innych htmlach. Tak się nie robi, bo będziesz miał takie głupie błędy.

Zrób tak, zę jeden swf ma odniesienie do 2 giego i ten drugi loaduje się w pierwszym, tym głównym. Uzyj do tego loadMovie, są przykłady w necie.

 

Na koniec się wyrażę tak: dlaczego ludzie używają flasha tam gdzie nie potrzeba !! Albo wkładaćie obrazki bitmapowe, albo loadujecie strony tak jak w html. Flash to po pierwsze grafika wektorowa, dynamika, możliwości action scripta. .. jezeli już łapiecie sięza tą technologię to wykorzystujcie ją chociaż trochę.

 

polecam http://www.favouritewebsiteawards.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności