Skocz do zawartości

obiekt3d:aparat foto


rfs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem umieścić tutaj moją pierwszą prace, a dokładniej to dopiero jej początek :)

Oto aparat fotograficzny Pentax 33WR

W wings3d, render w yafray (jeszcze sprawdzałem toxic, ale mam problem z oświetleniem).

Pewnie będę miał kłopot, aby szybko to dokończyć. Poźniej dorzuce może jeszcze siatke, aby fachowcy mogli mi pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość styczny

jak dlamnie to niepokazuj siatki bo widze bezniej co i jak ale niepowiem co bo by cie to zniechęciło możliwe że sie myle ale nieznam tego programu.Z chęcią zobacze postępy powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poprawilem rogi (zrobilem od nowa), jeszcze postaram się je zrobic bardziej "gładkie".

 

prabab- dla mnie to nie jest speed modeling :P

poza tym to nie jest nawet w polowie ukonczone.

 

chveti - nie wiem, czy da sie wlaczyc jakies wygladzanie w yafrayu :/

Teraz w samym wingsie wygładzam te obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość styczny

ja bym ci radził sie najpierw zapoznać z podstawowymi funkcjami tego programu, może jakieś tutki znajdziesz, najpierw poćwiczyć zanim będziesz pokazywał na forum kwadratowe kółka !!! łłłłłaaaaaaaaaaaaaaaaaaagagagaaaaaaaa ale sie wyżyłem aż mi lepiej na na sercu

 

sorry ale taka jest prawda, daj mi te zdięcia tego aparatu bo bym se go zrobił w 3ds max 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. juz wiem wszystko, dziekuje za wszystkie uwagi.

Zatem moze zapytam jeszcze, ile "segmentow" powinien liczyc ten okrag (w ktorym to miejscu ma byc obiektyw). Jak wiadomo w większości programów nie da się przedstawiać takich figur, jedynie przybliżony kształt (napewno povray jest tutaj wyjatkiem, ale troche mnie odstrasza.

 

Styczny - http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/optio33wr.html

tutaj znajdziesz, mam nadzieje satysfakcjonujace Cie rzuty.

 

Pytanie natury technicznej, usunac ten watek? (jest chyba taka opcja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość styczny

poczekaj aż se linka przepisze

a co do ilości segmentów to ja przeważnie robie z 8 poczym wygładzam modyfikatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do ilości segmentów to ja przeważnie robie z 8 poczym wygładzam modyfikatorem

 

To by sie zgadzało, tylko wygładzania brak. Bo jak w wingsie to wygładzam to się siatka robi tak gęsta, że cieżko już coś z tym robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość styczny

popatrz na swoją siatke a na moją i pomuśl komu wyjdzie lepszy otwór siatke niemoże być bylejaka bo zniej niewyjdzie to co ty chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na swoją siatke a na moją i pomuśl komu wyjdzie lepszy otwór siatke niemoże być bylejaka bo zniej niewyjdzie to co ty chcesz
Heh no tak tele, że Wings to chyba nie to samo co MAX, więc jak już coś radzisz to na temat wings'a. A kłócenie się komu lepiej wyjdzie jest tu chyba nie na czasie ;) No a co do samego modelu to pracuj, pracu i jeszcze raz pracuj a napewno uzyskasz fajowy efekt :D POzdro i powodzenia w dalszej pracy(niestety co do Wingsa to nic nie pomoge ;( )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robic od nowa całość. W tym momencie mam zrobioną częściowo obudowe aparatu. Musze przemyśleć jak zrobić te rogi (jakby był to inny program to pewnie booleana mozna uzyc do ich wyciecia). Pewnie troche mi to zajmie :|

Co sądzicie o samym renderze, zostawic takie oświetlenie już do końca?

 

PS. dodałem te baterie tak z ciekawości, a ze wzgledu, na jak sie okazało, długi czas renderingu to juz zostawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yafray umie być szybki, ale trzeba umieć go o to prosić:> na drugi raz nie dawaj tak wysokich parametrów sampligu itp.

wings3d potrafi, więc do dzieła. poczekam aż wykombinujesz coś więcej.

rogi możesz zrobić jako osobne obiekty ;] ale widziałem gdzieś tutki do udawanego booleana, całkiem milutkie efety, tylko po co się pocić skoro są prostsze rozwiązania...

 

pozdro

 

ps. czemu o tym nie pomyślałem, możesz wyextrudować region względem normalnych (zaznaczone poly na rogu) i dać edge przy obudowie jako hard, na górne bevela według uznania. pamiętaj, że jak renderujesz yafrayem, to musisz ustawić w opcjach materiału Use Edge Hardness czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Salvator, wrzucam to co zrobiłem jeszcze.

Myślę, że teraz czeka mnie dłuższa przerwa, pewnie do końca tygodnia (ale może sie uda coś zrobić wcześniej). Nie wiem, czy robić ten otwór na obiektyw, czy go poprostu "wcisnąć" w obudowe aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się jeszcze trochę pobawiłem i wrzucam taki render.

1.Postanowiłem zrobić tył aparatu, już prawie skończyłem, chociaż został mi wizjer do zrobienie (tutaj myśle, że mogę mieć troche kłopotu).

Oto link do zdjęcia:

http://steves-digicams.com/2003_reviews/optio33wr/33wr_back.jpg

 

2.Czy w wings (+yafray) jest bump mapping, nie mogę nigdzie znaleźć materiałów na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa jest. Na pewno coś w tym guście robi Normal (masz w suwakach, jak wrzucisz teksturkę)

łanie się prezentuje, szczególnie na ostatnim renderku. Daj jednak aby odbicia na monitorku miały Fressnela i to dość mocnego.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z tym fresnelem, bo czego nie zmienie (poza reflection) to nie ma różnicy :|

Do poprzedniego mojego posta dorzucilem jeszcze jeden render (z kolejnym elementem, ale głownie chodziło mi o te paramtery dla ekranu lcd).

Jeszcze pewnie bede sie meczyl z teksturami (obudowa powinna być taka metaliczna - jak na zdjeciu wczesniejszym), oraz niektóre elementy jakby w chromie. Można prosic o podpowiedzi?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak...w tak małej rzeczy jak ten aparaciak to trzeba zrobić maxymalną liczbę szczegółów żeby oglądający miał wrażenie że patrzy na coś czego mógłby dotknąć...ja już...no musze to powiedzieć...jak dla mnie to ten model jest świetny i jabym mógł to bym podotykał ten plastelinowy model aparatu bo on po prostu...ahhh.........cium cium....piękne...no ale to moje zdanie...pewnie nie ważne jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sajrusx, aparat chyba jednak pozostanie w tej plastelinkowej tonacji na dlugo ;)

Teksturowanie na razie mnie przerasta...

Inna sprawa, że rendering przy dodaniu ambient light w wings dochodzi do 3h ;o (ale uzywam wtedy kompa jeszcze)

Przy innym oświetleniu jest znacznie krócej, ale efekt inny...

 

PS. Dorobilem kolejne detale, a jeszcze pewnie cos zrobie z tym aparatem. Chcialbym go skonczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończ stary bo fajnie wychodzi, takie fajne wgłębienia przycisków, mi sie podoba i to qrkoewnie, troche za bardzo ekranik odbija daj mu troche tego...blura, żeby troche taki ciemniejszy i bardziej zamazane rzeczy odbijał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności