Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Reebok shu


Sajrusx

Rekomendowane odpowiedzi

ok to zrobie bok buta poprzez plejn ekstruding...no zobaczymy...za chwile wy zobaczycie. Ok po dobijającej pracy zrobiłem boki, ale widać troche takie kanciaste te górne takie wbicia, poprawie to jutro, ale ja na pewno skończe tego buta i mi tam nie gadać że to moja wypocina, bo ja sie tylko poce w butach, a przy okazji to takie wygięcia są na moim bucie więc ja tego nie zamierzam zmieniać bo tak jest w rzeczywistości...nie robie ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale z taka siatka to ten but nigdy nie bedzie ladnie wyglodal

 

taka rada:

staraj sie zawsze zeby kazdy poligon nie mial wiecej jak 4 scianki, jak ma wiecej to zaczynaja sie problemy ze smoothing groups.. , owszem moga miec wiecej ale narazie sie trzymaj schematu 4rech scianek poligona, - rob jak najmniej trojkatow tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ludzie na pewno tak zrobie ale na razie nie mam czasu bo matura mnie goni i sie trzeba uczyc...a co tam, i tak mi sie nie chcialo...najpierw zrobie buta a później to sie bede uczył...hmmm...hmmm dzisiaj przód buta i spróbuje jakoś tą siatke zoptymalizować...a tak przy okazji to ja nie używam smoothing groups bo nie potrafie a to chyba troche trudne jest to na razie sie wole tego nie czepiać, meshsmoothem na razie szaleje...a tak przy okazji to tak ma być z tymi wygięciami bo tak but mój wygląda i nie będę raczej tego zmieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde...staram sie jak moge...jeszcze nie do końca opanowałem meshsmootha jak widać...hehe...łojjj....ciężko mi to lezie...ale jakoś przebiernuje przez tego buta, powoli powoli ale jakoś brne do celu...łehhhh....a tak przy okazji to jest pierwsza rzecz którą robie więcej niż 2 h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty salvator nie o to mi chodziło...właściwie nie wiem, które vertexy połączyć w jedność, w całość, na wieczność...tam przy sznurówkach to nie wiem o co może chodzić bo połączyłem ze sobą vertexiki i nic dalej takie samo zostało ostre i głupie...no to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stadion X-lecia tylko Rumuńskie trofeum krajoznawcze....jednak rumuńskie dzieci nazywają go reebok-court-rush-iv-training-shoe, który pozwala latać i ma wbudowany telewizor...e..to nie taki zły pomysł władować tv do środka i antenke...hhmmm....co myślicie ludzie, może nie będę robił zwykłego gumiaka tylko zrobie multimedialnego? ale o tym pomyśle jak go wogóle zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśle
zycze powodzenia i ciekawa jestem efektow.

 

 

 

 

radze przerobic jakis tutorial (nie na temat buta, ale na temat czegokolwiek) zeby sie nauczyc ladnie ukladac siatke, a potem wroc do buta i zrob dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam takich tutoriali...kiedyś sie na pewno naucze ale na razie sie nie zanosi...

a tu taki cytacik CwANIArki...."zawsze wierzylam w głupców", no to ja jestem w twoich klawiszach debilem...więc wierz w debili...zaraz updejciki...dziwny język mi wyszedł...nie chodzi o to że mam zespół downa...bo nie mam...i nie pisać czegoś takiego "no sprzeczałbym sie", skończe to choćby nie wiem co, choćbym nawet złamał paznokcia...no dobra za dużo gadam za mało robie jak to wujek ujął...aha jeszcze jedno...czy można zatexturować jakoś meshsmootha? bo mi ta gąpka wkoło języka...a zresztą jak zrobi eto sie bede pytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie...kurde...siatki wam nie pokaże bo sie jej po prostu wstydze tak strasznie że sie chyba w sobie zamkne...jeszcze sznurówki i kilka takich małych napisów i model skończe...aha jeszcze textury...i światło to będzie trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem musiałem...fajnie by było gdybyście powiedzieli..."stary kawał dobrej roboty..." nie powiem namęczyłem sie nad ty modelem...cały tydzień robiłem...no ale skończyłem modelować...teraz tylko szczegóły doprawie typu znaczki...napisy, itp...aha...a nie znacie jakichś tutoriali do oświetlania czegokolwiek??? bo ja wogóle oświetlać nie potrafie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

A ja Ci powiem tak. Masz nie wyparzona gebe i upor jak nie wiem co. Tym pierwszym to troche sobie psujesz zycie tu, a to drugie jak najbardziej na plus. Model tak jak koledzy wczesniej mowili troche do poprawy ale miejmy nadzieje ze kolejne beda coraz lepsze. Co do oswietlenia to polecam vraya albo pobaw sie na poczatek lighttracer'em plus zwykle swiatlo. Bobaw sie na podstawowych brylach a pozniej na butach. Zaoszczedzisz czas i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twojego komentarza w kierunku Ani ... albo czytasz do polowy (tu chodzi o jej podpis) ... (czego nie polecam) albo na sile probujesz byc uszczypliwy ... (czego tez nie polecam). postaraj sie byc neutralny a uwagi i krytyke przyjmowac z pokorą. "co cie nie zabije to wzmocni" ... ktos kiedys tak ladnie powiedzial

 

popracowalbym na twoim miejscu nad tym modelem jeszcze zanim zaczniesz sie bawic w Vraya bo narazie wyglada na low-poly ... chociaz modele low poly niektorych userow na tym forum wygladaja lepiej niz ten smooth.

 

popracuj rowniez nad ortografia bo sie w zyciu przydaje ... zwlaszcza w momentach kiedy zamieszczasz swoje teksty na publicznym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm...a co do oświetlenia...a czy nie moge scanlinem? na razie nie chce sie zajeżdżać vrayem...który i tak mi wyrenderuje te buty w 2h zamiast jednej minuty scanlinem. A kiedyś widziałem jak sie gość pobawił scanlinem i vrayem i taki sam efekt wyszedł. No to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minute ? i co ty chcesz w minute wyrenderowac ?

 

Sherif swoją pracke renderowal tydzien (co prawda w rozdzielczosci do druku) a ty juz bys chcial jak na renderdrive leciec

 

przyzwyczaj sie ze dobrych efektow nie osiagniesz w minute

 

pobaw sie w radiosity jesli tak lubisz scanline ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właściwie to nie lubie scanline ale tylko nim moge cokolwiek wyrenderować szybciej niż normalnymi zaawansowanymi renderami, kiedyś próbowałem brasilem ale jakiś błąd wyskakiwał, już nawet nie pamiętam jaki i nie chciało mi sie renderować to zrezygnowałem, a zresztą to jakoś materiały jeszcze musze wymyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze ja w tym watku same glupoty pisze:

oswietlenie w scanlinie ja zazwyczaj robie tak:

 

jedno glowne swiatlo, multiplier 1 lub wiecej, cienie na przyklad typu shadow map, i kolor lekko kremowy lub zoltawy (prawie bialy)

dodatkowo kilka innych swiatel (najmniej dwa), multiplier okolo 0,3 - 0,5, bez cieni, z innej strony buta niz swiatlo glowne (zeby doswietlic cienie), kolory rozne, najlepiej jedno niebieskawe prosto w cien, a nastepne w odcieniu czerwonym lub zielonym bardziej z boku. (kolory niezbyt intensywne, zeby dyskoteka nie wyszla, ale kolorowe lepiej, bo lepiej wydobywa bryle niz jak wszystkie swiatla sa biale).

 

a scanline lubie, bo szybki i nieskomplikowany.

 

edit: jeszcze powiem to:

stary kawał dobrej roboty...

(a tak przy okazji, ile stary masz lat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie CwANIAra powiedziała coś fajnego i podnoszącego na duchu, aż mi ciarki po plerach przeszły, uhhh....gęsia skórka mnie zaatakowała i zagęsiła całe ciało, no wreszcie jedna osoba przyznała mi racje że scanline jest kul, hmm światła bedą takie jak tam zapodajesz, disco jak nic, i jeszcze będą buty tańczyć hehe, a stary ma naście latów, nie 16 nie 17 tylko?? nie nie, nie 19...to jest trudne zadanie ale na pewno sobie poradzicie...ok za 10 minut daje końcowego renderinga, nie bede sie bawił w szewki bo sie wykończe...a już mam kolejny pomyślik na włosach tak mi hasa po głowie tu i tam i nie moge go załapać...ale już go trzymam w garści i nie ucieknie...aha i robie od 1.5 roku w maxie, cieniutki jestem...cieniusieńki...wy wszyscy studiujecie a ja?? ja jeszcze do tego ogólniaka hasam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto są moje ostatnie renderki i updejciki więcej nie bede robił zrobiłem to żeby sprawdzić swoje ułomne, jak na razie umiejętności, więc nie bluzgajcie mnie za tego garba na przodzie butów...no to co sądzicie o tym...czymś...muli mi kompa już przy siatce nawet dlatego nie zrobie nic więcej...nie bede już tego garba zmodelowywał bo już mi sie żygać chce jak go widze...no to kończe...kolejna praca do pudła...pierwsza taka piękna i doskonała w moim wykonaniu heheheh...no dobra pisać opisy co do butów...tylko nie bluzgajcie za bardzo...bo ja skromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles nie krochmalic sznurowek - wygladalyby lepiej , no i ten reder tez mogl wyjsc lepiej a scanlinem renderujesz szybko bo nie uzywasz jego mozliwosci taki render pobaw sie rediosity dla lepszych efektow, a ja od siebie polece ci v-ray.

 

 

PS.Wygodne takie buty sa?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne buty :P (tak przypominają buty)

 

o siatce nie bede gadal bo tak jak by jej nie bylo ;]

sznurowadla z nadzieniem miedzianym ? ;]

 

kiepskie i tyle ...

 

musisz mniej szpanować językiem a wiecej posiedziec nad modelowaniem ... zrozumieniem jak dziala meshsmoth

 

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za posty, a sznurówki to ja zrobilem takie, że w takich reklamach np szamponu puszczają wiatr we włosy i tak powiewa, to ja puściłem wiatr w sznurówki i też powiewają...a co do pytania czy są wygodne, to te co są na obrazku to na pewno nie są wygodne, bo jakiegoś takiego garba mają...a właśnie nie wiem ile ma poly, a właśnie ja to meshem robiłem nie poly...a poly jakieś lepsze jest? bo nigdy nie używałem bo podobne do mesha jest to menu...no to nie wiem...no dobra daje to na galerie niech sie ludzie cieszą...dzisiaj zaczne pewno nową prace...O CHRYSTE PANIE...ZAPOMNIEŁEM O DZIURKACH KOŁO JĘZYKA...DLATEGO TAK DZIWNIE TE SZNURÓWKI WYGLĄDAJĄ...no trudno...dałem do galerii moge teraz czekać na niepochlebne posty...hrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności