Skocz do zawartości

Scena 3D: Jadalnia w starym stylu


Biger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Zaczynam nową pracke, nie będzie zbyt duża, ani skomplikowana. Robie ją aby poćwiczyć modelowanie, materiały i tak troche oświetlenie :)

Będzie przedstawiać kawałek jakiegoś pokoju, dokładnie jego róg, gdzie bedzie stała komoda, na niej coś umieszcze, jakies wazoniki itp, itd. Nad nią będzie pułka wisieć (też z jakimiś pierdółkami), może jakaś roślinka...... tzn na pewno jakaś roślinka będzie. Po lewej stronie umieszcze także drzwi jakieś. Chcę tą pracę zrobić z w miarę dużą ilością szczegółów (przynajmniej takie mam załóżenie)...... ale za dużo nie oczekujcie, bo zbyt długo w maxie to ja nie siedze :)

Oczywiście prosze o rady i komentarze :)

 

Kilka pierwszych renderów:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Textury na komodzie poprawie, a zwłaszcza ten blat :)

Podłoga jest testowa, tak samo ten malutki obrusik, jeszcze go jakoś lepiej wymodeluje, może texture zmienie i jakieś frendzelki dodam albo coś w tym stylu. Na podłodze prawdopodobnie będzie jakiś dwywan, albo wykładzina.... a może płytki siakieś ;)..... to sie okarze na końcu, nie wiem co lepiej bedzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepie do tej szmatki pod wazonikiem. Rozumiem, ze miała być tak jakby pościągana tak?? NO ale ygląda troszke jak z balchy bo wazonik nie dotyka do konca pułki. No I życze powodzenia w dalszej pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmatki pod wazonikiem jeszcze nie poprawilem, na podłoge nie patrzcie bo jeszcze kilka razy się zmieni :) (ona tak na próbe). Dołozyłem drzwi z klamką. Drzwi mooooże się jeszcze zmienią, a jak nie drzwi to przynajmniej texturka na nich. Narazie bawiłem sie oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ! Na początku gdy zobaczyłem sam model szafeczki pomyślałem że to jakiś badziew "bez obrazy" :D a efekt końcowy to normalnie mnie troche zadziwił :| Też zaczołem robić pokoik "swój" i niema szans żebym zrobił coś takiego jak ty :) naprawdę spoko Ci to wyszło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :)

Zmieniłem temat na "Jadalnia w starym stylu", czyli taka jaka była na przykład kiedys w zamkach. Tym razem na 100% procent ją skończe.

Narazie umieszczam baaaaaardzo, ale to baaaaardzo wczesny wygląd tej jadalni, jeszcze masa rzeczy dojdzie. Tak żebyście wiedzieli jak mniej wiecej będzie to wyglądać. Nie patrzcie na materiały, bo są próbne, tak żeby były wstawiane na szybko :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza z Waszej strony..... no ale co tam :) , ja jade dalej. Dzisiaj dorzucam jedne z trzech drzwi które się w tej jadalni znajdą, te są największe. Update'y będą małe, bo staram się robić w miare szczegółowo. Możliwe, że jeszcze materiał tych metalowych dodatków zmienie jeżeli znajde fajną texturke ciemnego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to zmień układ słojów drewna na tych drzwiach dla poszczególnych desek, bo źle wyglądają jeżeli tylko w jednym kierunku się układają. I coś było nie tak na tych szufladach na początku co robiłeś bo jakaś ciemna ścianka pojawia się na listwach ozdobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, troche niewyraźny, bo aa wyłączyłem zeby rendering byl szybszy. To jest mniej wiecej zarys tego jak to będzie wyglądać, troche do poprawy mam, dojdą jakieś małe ozdoby rzeźbione na sufit i na kolumny. Teraz robie kominek.

Pomóżcie mi w jednym, jaki kolor ścian dać? Bo ja nie mam pojęcia, myśle nad czerwonym, ale nie aż tak ostrym jak na tych renderach. Macie jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze na początku Biger pisal ze to tylko zeby pocwiczyc modelowanie, komoda wazonik i takie tam a tu proszę jakiej ochoty nabrał i jak się rozkręcił.Tak trzymaj!!! i powodzenia w dalszej pracy.Dokończ tą pracę bo zapowiada się bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :)

Mały update, jak mi Kome podpowiedział, zmienie drewno szafki na ciemno brązowy. Dalej przypominam, że jeszcza na tych białych rzeczach będą ozdoby jakieś (jeszcze nie wiem jakie, ale będą :) )

Oczywiście obrazu Terminatora tam nie będzie...... wstawiłem go tak dla jaj narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi !!! W jakiś sposób (nie wiem jak to zrobiłem) wyłączyłem sobie cały ten pasek z ikonami pomocniczymi (move, rotate, scale, odbicie lustrzane, undo, redo itd itp) jak i gdzie się to kurde włącza ??? Bo bez tego to się zamęcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z menu wybierz: Customize > Customize User Interface

W tym oknie możesz dostosować wygląd do własnych potrzeb.

Jeśli chcesz wrócic do standardowych ustawień, wybierz: Load (z dołu, po prawej) i załaduj plik DefaulUI z katalogu 3dsmax/UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR , pisałem wcześniej że ten obraz to dla jaj wstawiłem, jego nie będzie później.

Wrzucam mały update, krzesło, będzie tylko jedno takie krzesło w tym pokoju, na nim siedzi hmm...... ten najważniejszy w tym zamku (król na przykład :) ). Reszta krzeseł będzie mniej szczegółowa.

Tekstura drewna tego krzesła na 100% się zmieni, więc jej się nie czepiać, tak na szybko ją wstawiłem :)

Nadal się zastanawiam nad kolorem drewna jakie dać na meble...... i kurde nie wiem, bede musial sam jakies zrobic :/

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, komentujcie coś, cokolwiek.... bo nie wiem czy to dobre, czy nie, czy ładne.

 

Narazie wrzucam mały update, stół i krzesło....... tylko coś mi proporcje nie pasują........ stół chyba za szeroki...... ale poczekam na Wasze zdanie, może coś doradzicie :)

Na stole będzie duży, biały obrus (narazie mi sie modelować nie chce :/ )

Jak wspomniałem wcześniej, takie krzesło będzie tylko jedno, reszta będzie inna..... ale szukam odpowiedniego........ albo wszystkie zrobie takie same....... jeszcze nie wiem :) Niezdecydowany jestem.

Napiszcie coś, co sądzicie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Mały update, doszły świeczniki. Nie patrzcie na texture blatu stołu bo i tak obrus będzie na nim leżał :) Zegar troche powiększe, bo za mały wyszedł i chyba kolor tych białych rzeczy chyba przyciemnie bo za jasny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.. paraca idzie pelna para :D .. hmm ale musze sie przyczepic do czegos.. wiec.. troszke mi nie pasuje material sweicznikow.. wygladaja jakby byly z plastiku.. ale o wiele lepiej by wygladaly jakby byly zlote lub srebrne :D Chyba ze masz inny na to pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności