Jump to content

Animacja rosnacego drzewa


rzuq

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Robie niewielka witryne www gdzie intrem ma byc rosnace trzewo. Ma byc to dynamiczna animacja - najlepiej 2 kolorowa. Zaczynamy od niewielkiego ziarenka ktore wskakuje pod ziemie - efekt wody w szklance podczas trzesienia ziemi - w miejscu gdzie ziarenko zostalo zasiane nastepuje "wybuch" ( podobnie jak konczy bohater katedry) i pojawia sie pierwszy listek kielek czy cokolwiek. Bedzie sie to wilo preznie w gore. Kamera zbliza sie do rosnacej roslinki i zaczyna za nia podazac w gore. KOncowe ujecie pokazuje pojawienie sie ostatniego listka , nastepuje oddalenie i ukazanie doroslego drzewa.

 

Sam plan juz mam w glowie ulzony lecz do czyniania mialem jedynie z animacja humanoidow.

 

Dysponujecie materialami pomocniczymi, tutami badz dobrymi pomyslami na wykonanie tego typu animy? Ulatwieniem moze byc iz tlo bedzie mialo kolor bialy zas samo drzewo czarny wiec nie trzeba sie wdawac tekstury - dynamika i animacja odegra kluczowa role.

 

Bede wdzwieczny za pomoc

 

pozdrawiam

rzuq

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź co plugin potrafi i sam odpowiedz sobie na pytanie.... czasami ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i niewiedza ;)

 

Ja bym akurat roznacego drzewa growem nie robił... w supełności starczy czysty max.... a efekt jest rewelacyjny ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałem przyjemność animować ostatnio na szybko rosnący krzak azalii :) Posiłkowałem się morfem, FFD, animowaniem skali, trochę Noisem dla wybranych selekcji... bardzo prosto to wyszło... liście rosną i rozwijają się, kielichy się otwierają a płatki tworzą kwiaty... coś w tym stylu. I obeszło się bez pluginów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy